הנכה נאלץ לטפס ארבע קומות לביתו | Mynet

נכה מאשדוד מתגורר בדירה של עמיגור בקומה רביעית ללא מעלית. לדבריו, בקשותיו לקבל דירה אחרת בקומה נמוכה לא נענות. "אני מפורק בפנים וחיי קשים", סיפר

לקוח מכאן:
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4267811,00.html

14.8 יאיר הרוש

תושב אשדוד , הסובל מ־64 אחוזי נכות עקב בעיות ברגליו, טוען כי משרד הבינוי והשיכון דחה את בקשתו למציאת דירה חלופית והוא נאלץ לעלות בכל יום ארבע קומות, ללא מעלית. "יש ימים שאני לא יורד מהבית", אמר האיש.

האיש, תושב אשדוד (54), עלה מאיראן לפני מספר שנים והתקבל לעבודה בשירות בתי הסוהר. לפני מספר שנים, לאחר שלקה בסוכרת וסבל מלחץ דם גבוה, התעוררו בעיות בידיו וברגליו והוא פרש לגמלאות.

האיש ובני משפחתו מתגוררים כיום ברחוב המעפילים שברובע ב' בדירה צנועה של עמיגור, המשתרעת על פני 48 מ"ר. לדבריו, משרד הבינוי והשיכון לא הציע לו חלופה אחרת בקומה נמוכה יותר. לטענתו, הוא ביקר גם בלשכת ראש העירייה, ד"ר יחיאל לסרי, שם ניסו לסייע לו מול משרד הבינוי והשיכון. "יש לי לעלות בכל יום 64 מדרגות וזה קשה לי", אמר האיש.

"קשה לי לעלות הביתה, אני בקושי רב מגיע הביתה ויורד", אמר האיש. "יש מצבים שאני בחולשה כללית בכל הגוף ולא יורד מהבית. המראה החיצוני שלי לא מעיד שאני בבעיה, אבל אני כלפיד בוער בתוך הנשמה. אני מפורק בפנים וחיי קשים. לא מתחשבים בי ודוחים אותי".

מעיריית אשדוד נמסר כי האיש מקבל סיוע מיחידת האכלוס למיצוי זכויותיו מול משרד השיכון וכי בקשתו נדונה בחוד שמאי 2012".

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר: "להחלפת דירה בנסיבות בריאותיות זכאים רק דיירי השיכון הציבורי בעלי בעיה רפואית שנמצאה מוצדקת. בקשתם של בני הזוג להחלפת דירה עקב מצוקה בריאותית נדחתה כי על פי חוות דעת יועץ רפואי, אין הכרח למגורים בקומה נמוכה. באפשרותם לערער, והבקשה תובא לדיון".

תגובה אחת ל-“הנכה נאלץ לטפס ארבע קומות לביתו | Mynet

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s