ג' זה בית: הפעולה השבועית – "זה למה הפירורים של אטיאס ממש לא מספיקים"

זה למה הפירורים של אטיאס ממש לא מספיקים

שר השיכון אריאל אטיאס גאה בעצמו, לפני כשבועיים הוא פנה אל ראש הממשלה ואיים שמפלגתו לא תתמוך בגזירות החדשות, כל אימת שיפגעו בתקציבים המיועדים לדיור הציבורי. לאחר שראש הממשלה נענה לבקשתו, מיהר אטיאס לשתף פעולה עם יתר הגזירות ואץ לו לראיון ברשת ב', כדי שיוכל להתפאר קצת במעשה גבורתו.

בתמונה: האוהל בו גרה פולי בן עמי (כל הזכויות שמורות לקולקטיב Activestills)

חבל לנו להעציב את שר השיכון, אבל הוא עדיין לא יכול לישון בשקט.

היום נספר לכן על פולי. אישה אחת מיני רבות, ששר השיכון בודאי לא מכיר. אם הוא היה מכיר את פולי ושומע על ההתעללות שעברה במוסדות שעליהם הוא אחראי, הוא בטח לא היה מרוצה כל כך מהישגיו המפוקפקים.

פולי (פלורה) בן עמי מחולון, מוכרת כבעלת מאה אחוזי נכות.  לפולי שלושה ילדים בגילאים שמונה, שש וחצי וארבע וחצי. בתה של פולי סובלת מפיגור שכלי ובנה חולה בתכיפות גבוהה ונזקק לטיפול בסטרואידים.  נוסף על כל אלו בחודש אפריל הייתה בתה מעורבת בתאונת דרכים. אם תרצו לבקר את פולי בביתה, לא תוכלו –  פולי גרה באוהל.

כן, כן – למעלה משנה אחרי המחאה הגדולה, נשים רבות עדיין מתגוררות באוהלים. את כל החורף פולי וילדיה  העבירו באוהל, בגשם ובקור ועכשיו גם בחום הבלתי נסבל.

פולי זכאית לדיור ציבורי. זה אומר שיש לה מסמך יפה שאומר שמתישהו היא אולי תקבל דירה.  בפעם האחרונה שהיא בדקה היא הייתה ממוקמת במקום השביעי בתור. כבר חמש שנים שמחכה פולי בתור, פעם היא הייתה מספר ארבע עשרה בתור, היום היא מספר שבע. עד לפני שלוש שנים היא הייתה זכאית לסיוע בשכר דירה, אבל הסיוע הזה ניתן רק למי שיכולה להציג חוזה שכירות ואף אחד לא ממהר להשכיר דירה לאם יחידנית עם שלושה ילדים.

לפני מחאת האוהלים פולי גרה עם אמה, האחים שלה והילדים –  שבע נפשות בדירת חדר וחצי. וזה לא שאין דירות ריקות בחולון, מספר פעמים הביאה פולי רשימה של כתובות לפקידי השיכון והם בתירוצים שונים, אכלסו דיירים מתל אביב בדירה ריקה בחולון.

החלק המרגיז ביותר בסיפור של פולי ושל כמותה –  הוא היחס המחפיר מפקידי משרד השיכון. פולי מספרת על הפעם  שבה התוודתה בייאוש בפני פקידת משרד השיכון, שאם לא הילדים שלה, לא הייתה מצליחה להישאר בחיים. אתן יודעות מה ענתה לה הפקידה? בחיוך מלגלג היא אמרה לה שבקבר יש ארבע כיווני אוויר.

ביום אחר הגיעה פולי אל משרדי השיכון ואמרה לפקידות שכיוון שאין לה לאן ללכת, היא נשארת לישון כאן,

בתמונה: פתק בכתב יד שכתב קב"ט משרד השיכון – "צו פינוי ידני" לפולי בן עמי , משום שדרשה את הזכות שלה ושל ילדיה לקורת גג. (כל הזכויות שמורות לקולקטיב Activestills)

במשרד. בתגובה כתב לה הקב"ט בכתב ידו "צו פינוי ידני", ובו אסר עליה, למשך תקופה של שלושים ימים, להגיע אל משרד  השיכון ולדרוש את זכותה למגורים.

אתה מבין, אריאל אטיאס, נדמה לנו שככה אתם רוצים אותנו במשרד השיכון – רחוקים או מתים.

מספרי פקס:

אפרת אג'ה – מנהלת סניף מרכז של משרד השיכון: 037632824

אריאל אטיאס – שר השיכון והבינוי: 025824111

מרדכי מרדכי – מנכ"ל משרד השיכון והבינוי: 025847688

ניתן לשלוח פקסים במהירות ובחינם דרך האתר הזה: http://www.freefax.co.il/upload-fck.php

לכבוד:

אפרת אג'ה

מנהלת סניף מרכז

משרד הבינוי השיכון

תל אביב

פקס 037632824

גברת נכבדה,

הנדון: יחס בלתי הולם ומציאת פתרון לפולי בן עמי

הובא לידיעתי המקרה של פולי בן עמי, אם לשלושה, זכאית דיור ציבורי מחולון, המתגוררת באוהל כבר מעל לשנה.

מהמקרה של פולי עולים נתונים מדאיגים הן לגבי אפשרויות השיכון של זכאים בפרק זמן סביר, הן לגבי היחס להם זוכים זכאי הדיור הציבורי, הבאים לדרוש את זכותם לקורת גג ממשרד השיכון. ידועים לי סיפורים על לעג, זלזול והשפלה מצד עובדי המשרד. לא כך ראוי שיתנהל משרד המטפל באנשים קשי יום ולילה, אשר אמור לספק מענה  ושירות לאנשים הדורשים קורת גג להם ולילדיהם.

אנא פעלי באופן מיידי לטיפול במקרה של גברת בן עמי – החל במציאת פתרון זמני, כגון השכרת דירה על ידי משרד השיכון (שכן מצב הדירות בשוק אינו מאפשר לאם יחידנית להשכיר דירה בכוחות עצמה), ועד למציאת דירת קבע למגורים.

כמו כן, אנא פעלי למיצוי ההליכים מול הפקידים, אשר מתנהגים בבריונות ובעלבון כלפיי הפונים למשרדך.

בברכה,

העתק:

אריאל אטיאס – שר השיכון והבינוי

מרדכי מרדכי – מנכ"ל משרד השיכון

2 תגובות ל-“ג' זה בית: הפעולה השבועית – "זה למה הפירורים של אטיאס ממש לא מספיקים"

  1. פינגבק: הרב עידית לב בתוכנית סדר יום על הפרעות מצב רוח וחרדה בקרב נשים הממתינות לדיור ציבורי | שומרי משפט – רבנים למען זכויות האדם·

  2. פינגבק: mental disorders and anxiety among women waiting for public housing: Rabbi Idit Lev on the programme “Seder Yom” | Rabbis for Human Rights·

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s