בניגוד לחוק: סכנת חיים בדירות עמידר – צפו בתמונות

חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי מחייב תיקון ליקוי בדירה ציבורית בזמן סביר, אבל גדול הפער בין החוק לבין המתבצע בפועל. בפועל, כך על פי דו"חות מבקר המדינה, במרבית הדירות (86%!) קיימים ליקויי תחזוקה ובנייה חמורים וביותר מרבע מהדירות הליקויים חמורים "עד כדי סכנה לחיי אדם". אלה הם הנתונים, ויש את מי שבפועל בריאותו וחייו נתונים בסכנה.

שי נימצן, פעיל צוות דיור ציבורי, ביקר בביתו של אלכס אברמוב, עולה מבוגר שמתגורר בגפו בדירת עמידר בחדרה. שי מדווח על דירה שבפירוש אינה ראויה למגורים. בדירה רטיבות, טחב, חלודה, קירות ותקרה מתפוררים, מערכת ביוב לא תקנית ועוד. בנוסף בשל מצבה של הדירה מאוד קשה לנשום בה.

תזכורת: חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי מחייב את המדינה " להתחיל בביצוע תיקון של ליקוי בדירה ציבורית בדחיפות המתחייבת, ולא יאוחר מ-60 ימים מיום שנודע לה על הצורך בתיקון, ולהשלימו בתוך זמן סביר". בנוסף על פי סעיף 8 לחוק על המדינה לקבוע "מפרט לאחזקה שוטפת של דירות ציבוריות". המפרט מציין רשימת פריטים שיש לתקן או להחליף במידת הצורך: צנרת מים וביוב, מערכת חשמל,דוד חימום, נגרות, מרצפות ותיקון סדקים.

התמונות צולמו השבוע בדירתו של אלכס אברמוב בחדרה על ידי פעיל הדיור הציבורי שי נימצן .

"ב-30 (כ86%) מכלל 35 הדירות שנבדקו נמצאו ליקויי תחזוקה ובניה. במרביתן (25) נמצא יותר מליקוי אחד. הליקויים שנמצאו במרבית הדירות מקורם בתחזוקה ירודה הן של הדיירים והן של חברות האכלוס או בבניה לקויה. ב-10 מהדירות שנבדקו נמצאו מפגעים העלולים לסכן חיי אדם – נזקי רטיבות קשים, מעקות ומדרגות לא בטיחותיים; ב-10 דירות נוספות נמצאו מפגעים חמורים, שאם לא יטופלו כראוי יוחרפו עד כדי סכנה לחיי אדם" – מתוך דו"ח מבקר המדינה על תחזוקת הדירות הציבוריות  כאן

פרוטוקול הישיבה של הוועדה לענייני ביקורת המדינה, בעקבות הדו"ח, 08.11.10 כאן

ליקויים משמעותיים בתחזוקת הדיור הציבורי – דו"ח שנתי 60ב כאן

הדו"ח המלא כאן

פרוטוקול הישיבה של הוועדה לענייני ביקורת המדינה, בעקבות הדו"ח, 08.11.10 כאן

2 תגובות ל-“בניגוד לחוק: סכנת חיים בדירות עמידר – צפו בתמונות

  1. פינגבק: אלכס אברמוב – דרושה עזרה | מאבק הדיור הציבורי·

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s