עוצרים את הפינוי של משפחת מנשה ביום רביעי!

ביום רביעי הקרוב נגיע כולנו, נפגעי דיור ציבורי, פעילים חברתיים ותומכי המאבק לעצור את הפינוי של משפחת מנשה ולתמוך בהם במאבקם על הבית. נוכחות גדולה של אנשים יכולה לעצור את הפינוי ולמנוע מאיציק, לילי וילדם הקטן להיזרק לרחוב. צו הפינוי הוא ליום רביעי 14/3 בלבד והפינוי צפוי להתרחש משעות הבוקר המוקדמות. נהיה שם במשך כל היום כדי למנוע את הפינוי.

אנא עשו מאמץ להגיע בשעות הבוקר כדי להראות למשפחת מנשה שהם לא לבד. ישנה אפשרות לשהות בבית המשפחה החל משלישי בערב, אך יש לתאם מראש.

לפרטים נוספים ותיאום:
ספיר סלוצקר : 0547800665 / איציק ולילי מנשה – 050-4744441

האירוע בפייסבוק: http://www.facebook.com/events/410328935651256/

פרטים על סיפורם של משפחת מנשה:

איציק מנשה חי עם אשתו לילי ועם בנם בן השלוש בדירת עמידר שבגבעת שמואל. הדירה הייתה דירתם של הוריו, ואיציק עצמו מתגורר בה למעלה מ- 22 שנים. כבן שחי עם הוריו ברציפות בדירה, זכאי איציק להיחשב כבן ממשיך (על פי חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי), ולקבל מהחברה המשכנת זכאות להמשך מגוריו בדירה הציבורית.

מיד לאחר מות אימו של איציק, החלה חברת עמידר בהליכים שמטרתם לפנות את משפחת מנשה מהדירה. עמידר הגישה תביעה לבית המשפט ובה טענה כי במהלך חצי השנה שקדמה לפטירת אמו, איציק ואשתו לא התגוררו בדירה, ולכן מתבטלת זכאותו של איציק כדייר ממשיך בדיור הציבורי. בתגובה מסבירים איציק ולילי שהדירה הציבורית הייתה דירתם היחידה, אך כיוון שניסו במשך שנים להיכנס להריון, הרופא הציע להם לשנות מקום ואווירה. בדירתם התגוררה גם האם החולה שאושפזה כל פעם באופן דחוף והיה חשש שהלחץ הנפשי של לילי ישפיע על יכולתה להיכנס להריון. לכן שכרו דירה אחרת. הם עדיין שהו רוב הזמן עם האם וטיפלו בה במסירות, אך הדירה השכורה איפשרה להם להתרחק מדי פעם כדי שלילי תוכל לנסות להרות במקום שקט יותר.

בבית המשפט התקשה איציק לשכנע בעמדתו, בין היתר כיוון שהוא ואשתו מתפרנסים בדוחק והתקשו להשיג ייצוג משפטי ראוי. בסופו של ההליך המשפטי השיגה חברת עמידר צו לפינוי המשפחה מהדירה. המשמעות של הצו במקרה הזה, בדומה למקרים רבים אחרים, הוא השלכת המשפחה אל הרחוב ללא כל חלופה וסיוע.

בעקבות פניות רבות לעזרה קיבל איציק דחייה של צו הפינוי עד ליום רביעי, 14/3/2012.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s