חברת עמידר זרקה אותו לרחוב \ יבנה נט

עמידר לא נחה לרגע וממשיכה לפנות אנשים מביתם. שום טיעון לא מצדיק פינוי אנשים לרחוב. אבל אין שום דבר מפתיע בפינוי הזה לצערנו. עמידר מפנה, נכים, זקנים, עיוורים, ילדים, משפחות לרחוב. כן לרחוב.
ולפי הכתבה עמידר מציעה דירות, אז הנה מסתבר שיש דירות ריקות ביבנה. ויש גם לעיריה שני מועדונים ששייכים לדיור הציבורי אבל הם לא בשימוש של דיירי דיור ציבורי. אותם מועדונים כלולים בתוך ה-2000 דירות שמצא מבקר המדינה ששייכות לדיור ציבורי אבל הן בשימוש של עיריות, עמותות, בתי כנסת, משרד הביטחון, החינוך ועוד.
http://www.yavnenet.co.il/article/45617#.UuGzIBHGnWc.facebook

חברת עמידר זרקה אותו לרחוב

מנהל האתר

, 23.01.14 / 19:43

תגים: בנימין אדרי , עמידר

בושה גדולה: חברת עמידר ומשטרת יבנה, בתרגיל מכוער וחסר רגישות, העיפו השבוע את בנימין אדרי מביתו ברחוב הכרמל שם הוא מתגורר כבר 50 שנה * הוא נכה אחרי אירוע מוחי, מוגבל ברגליו, אבל בעמידר לא דאגו לו לדיור חלופי הולם לצרכיו, ובעצם הותירו אותו למות ברחוב כמו הומלס * כל השבוע הוא גר ברחוב, קופא מקור בלילה, ללא רכושו הפרטי שנלקח על ידי עמידר * מי יציל אותו?

מדובר בסיפור קורע לב, קשה להאמין שהוא קורה כאן בשנת 2014, אחרי שאינספור פוליטיקאים תפסו טרמפ על הביטוי "צדק חברתי". נתאר זאת בקצרה כך: חברת עמידר זרקה השבוע, ממש כך, מביתו גבר לא צעיר, נכה 100 אחוז בעקבות אירוע מוחי, מוגבל בהליכתו, שגר שם כל חייו, תוך שיתוף פעולה מכוער עם משטרת יבנה, ומבלי שנמצא לו פיתרון דיור חלופי. והתוצאה: כל השבוע האיש ישן ברחוב, רועד מהקור העז, כשכל רכושו נלקח על ידי עמידר ליעד לא ידוע מבחינתו.

 אדרי. גר ברחוב כבר כמעט שבוע

אדרי. גר ברחוב כבר כמעט שבוע

 הנכות

כאמור השבוע פינתה חברת "עמידר", בשיתוף פעולה עם המשטרה, את בנימין אדרי (64) מביתו ברחוב הכרמל ביבנה. מדובר בדירת עמידר בה הוא מתגורר, לדבריו, כ-50 שנה, מאז עלה לישראל ממרוקו עם בני משפחתו. זו דירת ארבעה חדרים, בקומה ראשונה, ומאז מות אמו אותה סעד ובה טיפל הוא מתגורר שם בגפו.

בנימין הוא נכה 100 אחוז בעקבות אירוע מוחי שעבר לפני ארבע שנים. לא נפרט כאן את כל מגבלותיו הרפואיות, והן רבות, רק נציין כי הוא מוגבל בשמיעתו, מוגבל בהליכתו. טיפוס מדרגות זו משימה קשה מאוד עבורו.

 דירה חלופית

בחברת עמידר מבקשים כבר שנים להוציאו מהבית כדי לשכן שם משפחה גדולה. בעמידר טוענים, ובצדק, כי הוא אינו זקוק לדירת ארבעה חדרים. מצד שני, הם אינם דואגים לו לדיור חלופי הולם.

בנימין מספר כי הוא מוכן לעבור לדירת 2 חדרים, אבל בקומה ראשונה כיוון שאינו מסוגל לטפס מדרגות. לדבריו, הוצעו לו שלוש דירות ביבנה וכולן בקומה שלישית. "זה יגמור אותי", הוא אומר בכעס. הוצעה לו גם דירה ברחובות. למרות שגר כל חייו ביבנה, הוא הסכים. אבל אז, לטענתו, חברת עמידר חזרה בה.

הפינוי

פינויו מהדירה נקבע ליום שני השבוע. בנימין מספר שבבוקר יום שני התקשר אליו מפקד משטרת יבנה, רפ"ק אלון שמעוני, וביקש ממנו להגיע לתחנה. בנימין הגיע לשם, ובזמן הזה מסתבר הגיעו לדירה שלו ברחוב הכרמל אנשי עמידר, הוציאו משם את כל רכושו והלכו. כך בוצע הפינוי. בשיתוף פעולה מכוער בין משטרת יבנה לעמידר, בחוסר רגישות מוחלט – לא נתנו לו אפשרות אפילו להוציא את חפציו האישיים מהבית בו התגורר 50 שנה. "רימו אותי, שיקרו לי, עבדו עליי", אמר לנו השבוע.

את תגובת רפ"ק שמעוני לא הצלחנו להשיג עד לירידת הגיליון לדפוס.

חברת עמידר בתגובתה אלינו לא התייחסה בכלל לאופן בו בוצע הפינוי.

עמידר משנה גרסאות

ביום חמישי בשבוע שעבר נאמר לנו על ידי דוברת חברת עמידר כי לבנימין הוצעו שלוש דירות שונות ביבנה, כולן בקומה ראשונה, אך הוא סירב להן.

השבוע המידע הזה נבדק על ידי גורמים שונים, לרבות גורמים בכנסת, והסתבר כי המידע הזה לא נכון.

פנינו שוב לעמידר ודרשנו הבהרות. וזו תגובתה החדשה: "זה לא סוד שבמדינת ישראל יש פחות דירות בדיור הציבורי ממספר הזכאים. נכון המקרה גם בעיר יבנה. משרד הבינוי והשיכון הוא זה שמייעד את הדירות לדיירים, בהתאם לקריטריונים ולחומרת מצבם ולפיכך נקבעת זכאותם. משמעות הדבר היא שאדם שנמצא בדירה ללא זכאות, תופס את מקומו של אדם שנמצא במצב קשה יותר. מצביע על ביתו הנעול

מצביע על ביתו הנעול

"הדירה שבנידון מיועדת למשפחה בת שמונה נפשות עם בעיות מורכבת וקשות הממתינה בסבלנו כבר למעלה מארבע שנים לתורה. יש לציין כי מדובר בדירה של ארבעה חדרים, המתאימה למשפחה בת שמונה נפשות ומדובר בדירות בגודל נדיר בדיור הציבורי.

"למר  בנימין אדרי אושר באופן חריג דירה בת 2 חדרים, בתנאי להחזרת הדירה בה מתגורר היום. במשך השנים הציעה חברת עמידר למר אדרי 2 דירות חלופיות, אך סרב. לפני כחודשיים שוב הוצע למר אדרי דירה בסמוך למקום מגוריו ובקומת כניסה, המותאמת לצרכיו הפיזיים, אך גם הפעם סרב.

"חברת עמידר תמשיך בניסיונותיה לסייע למר אדרי, אך לא תאפשר מצד שני, פגיעה בזכויותיהם של משפחות נזקקות אחרות השומרות על החוק וממתינות בסבלנות לתורן".

 מעשה נבלה

ראש עיריית יבנה, צבי גוב ארי, שמע השבוע על מצוקתו של בנימין וניסה לסייע לו. בעירייה ציינו כי פרטי המקרה הובאו לידיעתו של גוב ארי רק לאחר הפינוי, וייתכן שאם היה נמסר קודם לכן, אפשרי היה למנוע את זאת.

גוב ארי עצמו היה מאוד נחרץ בתגובתו: "אוכל לקבל את העובדה שלמר אדרי לא נחוצה דירה של ארבעה חדרים, אולם פינויו אל הרחוב כאשר הפתרון שהוצע לו הוא דיור בקומה שלישית, כאשר מדובר באדם נכה, הינו פתרון לא ריאלי. פינויו מהדירה כפי שנעשה מצביע על חוסר רגישות, על זלזול בחלשים ונזקקים, ועל פגיעה קשה באיש הזקוק לתמיכה. אין לי ספק שנעשה כאן מעשה נבלה ואני פועל מול עמידר למציאת פתרון".

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s