שדולת הדיור: מכירת דיור ציבורי – "מחטף" \ YNET

צבי לביא, 5.10.13

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4436867,00.html

ראשי שדולת הדיור של הכנסת תוקפים את יוזמת משרד השיכון למכור דירות לא מאוכלסות מהדיור הציבורי בפריפריה: "זה מהלך מסוכן שיפגע אנושות באפשרות לדיור בר השגה למשפחות מעוטות אמצעים"

ראשי שדולת הדיור בכנסת – הח"כים אורלי לוי אבקסיס (ליכוד-ביתנו), דב חנין (חד"ש), איציק שמולי (עבודה) ואילן גילאון (מרצ) – הגיבו הערב (מוצ"ש) בחריפות למהלך של משרד השיכון שפורסם בסוף השבוע, לפיו הוא עומד למכור דירות לא מאוכלסות מהדיור הציבורי בפריפריה. הם מתכוננים לגבש לחץ פרלמנטרי לסיכול המהלך עוד לפני פתיחת כנסת החורף של הכנסת בעוד פחות משבועיים.

לדבריהם, "במקום לבנות ולקנות דירות נוספות עבור אלפי זכאי הדיור אשר ממתינים בתור, כפי שידעה המדינה לעשות בעבר, הממשלה מקדמת מכירה של מעט הדירות שנותרו למרבה במחיר. זהו מהלך מסוכן שיפגע אנושות באפשרות להסדיר דיור בר השגה למשפחות רבות מעוטות אמצעים".

חברי הכנסת דוחים את כוונת המשרד להיטיב את מצבן של עיירות הפיתוח במכירת הדירות לאוכלוסיה מבוססת. "אם המשרד מבקש להימנע מהעברת אוכלוסייה מוחלשת נוספת לפריפריה – בעיירות יש די משפחות ואמהות חד-הוריות הזכאיות לאכלס דירות אלה למרות שזכאותן לדיור לא הוכרה בגלל הקריטריונים הקשיחים של המשרד. חלקן משפחות שפונו לרחוב בתקופה האחרונה, ומן הדין שהדירות הריקות יינתנו גם להן".

ראשי השדולה מדגישים כי "נעשה כאן מחטף שנוגד את חוק הדיור הציבורי ואת החלטת הממשלה בוועדת שרים לשמור על מלאי הדירות הקיימות ולהימנע מהפניית הכספים למטרות אחרות. מבצע המכר אינו מעוגן בחקיקה ואין בטחון שכספי המכירה לא ייעלמו בקופת האוצר, כפי שקרה עם המיליונים שהתקבלו בעבר ממכירת דירות הדיור הציבורי לדיירים, שמעולם לא הושקעו ברכישת דירות חדשות כנדרש בחוק.

"הקטנת מאגר הדירות תאריך את זמן ההמתנה של המשפחות הזכאיות בתור שכבר נמשך שנים רבות. בעוד מצוקת הדיור בישראל הולכת ומחריפה, משרד השיכון ממשיך במדיניות של חיסול הדיור הציבורי, במקום להתעשת ולשקם את המפעל העממי הזה", קוראים ח"כי השדולה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s