מבקר המדינה: זו פגיעה בטוהר המידות

דיור לסטודנטים

מבקר המדינה: "זו פגיעה בטוהר המידות" – שתפו
===============================
מבקר המדינה אומר את מה שאנחנו אומרות כבר זמן רב בכל במה שמזדמנת לנו:

לא יתכן מצב בו אלפי זכאים לדיור ציבורי ממתינים בתור שנים ולא מקבלים דירה לעולם, בעוד מעל 2000 דירות מוקצות לדברים שאין שום קשר בינם לבין מטרות הדיור הציבורי!

לא יתכן מצב בו רבים עם מצוקת דיור דחופה לא מוכרים כלל כזכאים בטענה שאין מספיק דירות, כשמעל 2000 דירות משמשות מטרות אחרות!

זה רוצה לתת את הדירות למקורבים לו, ההוא מחלק דירות למגזר אותו הוא מייצג, וזכאי הדיור הציבורי, אלה שלא מקורבים לאף אחד, מי ישמע את קולם?

————————————————————
דבריו של מבקר המדינה, יוסף שפירא, שהתפרסמו אתמול:
————————————————————-
"במסגרת דוח ביקורת בנושא השכרת דירות של הדיור הציבורי, מצאנו מקרה חמור שבו חברה משכנת השתמשה באחת הדירות המיועדות להשכרה לאוכלוסיות חלשות כדירת נופש.

חובת המדינה לספק גג לנזקקים היא חובה חוקתית מכוח חוק כבוד האדם. חיים בחרפת רעב ללא קורת-גג אינם חיים בכבוד. קורת-גג ותנאי מחיה מינימליים הם הבסיס למיצוי כל זכויות האדם. לצערנו הרב, יש בסביבתנו רמיסת כבודם וזכויותיהם של החלשים, כשמשכירים דירות בזכאות לכאלה שאינם זכאים לדיור כגון לשימוש למשרדים, בתי כנסת, עובדים של רשויות מקומיות, ואף במקרה חמור מצאנו שימוש באחת הדירות לצורכי דירת נופש.

זכאי הדיור הציבורי הם אולי האוכלוסיות החלשות ביותר בחברה. על מבקר המדינה להגן על כבודם. מתן דירות למי שאינם זכאים לכך על חשבון נזקקים היא פגיעה בטוהר המידות ובערכי מדינת ישראל, ויש להתייחס לכך בחומרה".

לכתבה בגלובס:
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000882147

לפני יותר משנה, אנחנו מגלות שמשרד השיכון מחלק דירות לסטודנטים, ובתגובה אומרים לנו שאין מספיק זכאים: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150962250227364

48 דירות ציבוריות לקיבוץ העירוני "ראשית" שמונה בסך הכל 12 משפחות
http://www.youtube.com/watch?v=1qxvGNDIS4w

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s