מפלה ללפיד ואריאל: החוק שנועד לחסל את הדיור הציבורי לא אושר בוועדת השרים לחקיקה

 

התנועה וישראל ביתנו בלמו בינתיים את הניסיון לחיסול הדיור הציבורי, זאת בעקבות לחצים בלתי פוסקים מצד חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס שמגויסת למאבק למען הדיור הציבורי ופעלה רבות בנושא וחברת הכנסת ציפי לבני.

צוות דיור ציבורי: "חברי ועדת שרים לחקיקה מתחילים להבין כנראה את ההשלכות ההרסניות של מעבר למודל הסיוע בשכר דירה וחיסול הדיור הציבורי. בשבועיים האחרונים נבלם פעמיים המהלך שאורי אריאל ויאיר לפיד מנסים לכפות על הקואליציה, גם במהלך הפגרה. חיסול הדיור הציבורי ומעבר למודל של סיוע בשכר דירה הוא מהלך דרמטי עם השלכות חמורות על חייהם של מאות אלפי אזרחים במדינת ישראל. ההיחפזות לקדמו, ללא דיון ציבורי וניתוח מקצועי, עשויה להוביל לתוצאות קשות לשכבות המוחלשות בישראל ולכלל הציבור.
אנו קוראים לחברי הממשלה לא להיכנע למסע הלחצים של משרדי האוצר והשיכון ולהצביע לפי צו מצפונם. חברי הממשלה יודעים היטב שהעברת התיקונים המוצעים בחוק הדיור הציבורי תעקר אותו מתוכן ותהפוך אותו לכלי לריסוק שאריות מנגנון הדיור הציבורי. 30 אלף זכאי דיור ציבורי של משרד הקליטה ו-2,500 זכאי משרד השיכון נמקים בהמתנה לדירה במשך שנים ארוכות. קבלת התיקונים בחוק תמחק את זכאותם לדיור ותשליך אותם להתמודד עם שוק דיור פרוע וחסר רחמים".

כותב נתן שקרצ'י, פעיל במאבק על הדיור הציבורי: "יפה מאוד – אופוזיציה פנימית בתוך הקואליציה לנסיון של משרדי האוצר והשיכון להרוס את מה שנשאר מהדיור הציבורי, דרך מכירת הדירות לדיירים והכסף שייכנס ייועד לסיוע בשכר דירה. כך אורי אריאל יוכל להציע דיור ציבורי בהתנחלויות, ויאיר ידאג לבוחריו שהשקיעו בדירות להשכרה, וזכאי הדיור הציבורי יושלכו לשוק החופשי. כך זה במדינה שרואה בכל מה שציבורי רע, ולא לומדת מנסיונן של הרבה מדינות מתוקנות שמספקות דיור ציבורי לאזרחיהם.
עוד סיבה, כמו שמציין קובי קורנבלוט – ניתן יהיה לקחת לאנשים יום בהיר אחד את הסיוע ולא יהיה להם כלום לעשות, בזמן שלפנות אנשים מדירותיהם יום בהיר אחד לוקח כח אדם זמן והרבה תמונות לא נעימות…"

לדיווח בדה-מארקר:
http://www.themarker.com/realestate/1.2095287

לדיווח ב-YNET:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4416687,00.html

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s