עוצרים את פינוי משפחת בן שמואל!

אורי בן שמואל אורי בן שמואל

המקרה של אורי אברהם בן שמואל מיפו הוא עוד דוגמה לאטימות ולאכזריות שמאפיינות את משרד מנגנוני הדיור הציבורי בישראל.

אורי אברהם בן שמואל מתגורר בדירתו – דירת עמידר ביפו – מילדותו ועד היום, למעלה מחמישים שנים. בעברו היה אורי אברהם מכור לסמים ומעורב במקרי עבריינות, אך הוא נגמל בכוחות עצמו והפך לאדם עובד ושומר חוק. אין זה עניין של מה בכך. חייו של אורי אברהם היו רצופי קשיים, הוא נותק מביתו ונשלח לפנימייה בגיל 4, סבל מהתעללות, עוני ומחסור. חרף אלו עשה אורי אברהם כל שביכולתו להתגבר על נסיבות חייו ואף למעלה מכך – משעה שהשתקם השקיע רבות בהתנדבות ובסיוע לנזקקים אחרים.

בשנים האחרונות התפרצה אצל אורי אברהם מחלת עצמות, כתוצאה משחיקת חוליות שנגרמה בשל עבודות בניין. לאחרונה, עקב החמרת הפגיעה בחוליות עד לסכנת שיתוק ואובדן שליטה בסוגרים, הוא עבר ניתוח קשה בעמוד השדרה הצווארי. כיום אורי אברהם הוא נכה הסובל סבל רב. הוא אינו מסוגל עוד להתפרנס ולכלכל את עצמו ונסמך על עזרת חבריו.

בעודו מנסה להשתקם מהניתוח הקשה שעבר, קיבל אורי אברהם צו פינוי מהדירה שבה התגורר מרבית חייו. לו ולאשתו אין פתרון דיור חלופי, ודאי שלא בנסיבות הנוכחיות. אם ימומש צו הפינוי הם יושלכו אל הרחוב.

אלו פרטי המקרה:
אורי אברהם חי בדירה עם אימו חולת האלצהיימר לפני אשפוזה במוסד סיעודי. מסיבה זו הוא אמור לקבל את הזכאות להישאר בדירת אימו כבן ממשיך.
חברת עמידר טוענת שהוא לא התגורר בדירה, ומבססת טענה זו על כך שלא נכח במהלך הביקורים החד שנתיים שעורכים חוקרים מטעם החברה.
אורי אברהם מסביר שהחוקרים הגיעו בשעות בהן הוא היה בעבודה, ושדוחותיהם הסתמכו על דברי אישה קשישה, חולת אלצהיימר ומבולבלת.
בעתירה שאורי אברהם הגיש, הוא הציג מספר ראיות לטענותיו: תכתובות רשמיות שנשלחו אליו לכתובת הדירה הציבורית, תצהירים של שכנים ומכרים רבים, המספרים שמאז ומעולם התגורר בדירה, וכמובן מסמכים המעידים על מצבה של אימו.
למרות זאת, וכפי שנהוג לא פעם בעימותים משפטיים מסוג זה, השופטת הסתפקה בדיון מיקדמי קצרצר ולא בחנה את העדויות שסיפק אורי אברהם לבית המשפט. בפסיקתה העדיפה השופטת את טענות הרשות שהיו שגויות במקרה הטוב ושקריות במקרה הרע.

אורי אברהם קיבל צו פינוי מהדירה שבה הוא מתגורר ובשיפוצה ואחזקתה השקיע עבודה עצמית וכספים רבים. את צו הפינוי הוא קיבל בעודו מתאושש בבית החולים מהניתוח הקשרה שעבר. כעת אורי אברהם ואשתו נתונים בחוסר ודאות ופחד רב, הם אינם מסוגלים להירגע ולהשקיע את הנדרש בתהליך השיקום הארוך שמצפה לאורי אברהם.

חשוב לציין, מצבו של אורי אברהם אינו טרגדיה אישית אלא תוצר מדיניות אנטי-חברתית מכוונת. המנגנון שאיתו הוא מתמודד ממרר את חייהם של אזרחים רבים, שהאמינו בדיור הציבורי ההולך וקורס. כדי לנצח את המנגנונים הפוגעניים הללו, דרושים לנו כוחות עצומים ותמיכה ציבורית נרחבת. לכן, אנחנו מבקשות את העזרה שלכם ושלכן.

************************************************

השבוע נשלח פקסים
למר שלמה בן אליהו, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון 02-5847688
למר רונן כהן, סמנכ"ל אכלוס במשרד השיכון 02-5847534
ולמר יעקב ברוש, מנכ"ל עמידר 03-6095485

נדרוש מהם לבטל את העוולה.

ניתן לשלוח פקסים בחינם בלינק הבא : http://www.freefax.co.il/upload-fck.php

מצורף מכתב לדוגמה:

א.ג.נ.,

הנדון: סייעו לנו למנוע את השלכת הזוג בן שמואל לרחוב

אני פונה אלייך בעניינם של אברהם (אורי) בן שמואל ואשתו נורה.
בעוד זמן קצר אמורים בני הזוג לקבל צו פינוי מהדירה בה חי אורי אברהם מאז ילדותו המוקדמת ברציפות, ללא כל פתרון דיור אחר. מדובר בדיני נפשות ויש ביכולתך לסייע ולהציל נכה שהינו אדם מיוחד.

אלו פרטי המקרה:

אורי אברהם בן שמואל חי כל חייו בדירת עמידר ביפו. אחיו הגדולים עזבו את הבית והוא נשאר לטפל באמו חולת האלצהיימר עד אשפוזה במוסד סיעודי. לאחר מכן המשיך להתגורר בדירה וכשהתחתן עברה אשתו להתגורר עמו בדירה זו. מלבד תקופות קצרות של שהות בישיבה בילדותו, במוסדות לנוער ובבית סוהר לא התגורר אורי אברהם באף דירה אחרת מעולם.

לפני כשנה ביקשו אורי אברהם ונורה אשתו לרכוש את הדירה מעמידר. כאשר ערערו על הסכום שהיה גבוה להערכתם עקב ותק מגוריו בדירה (מילדותו) – החליטו בעמידר להגיש לשניים צו פינוי מביתם בטענת פלישה. לטענת עמידר בשני ביקורי מעגל, בהם הסתמכו על דברי האם חולת האלצהיימר (הביקורים בוצעו בשעות בהן היה אורי אברהם בעבודה ואימו חולת האלצהיימר היתה לבדה בבית), נמצא כי רציפות מגוריו בדירה לא נשמרה והתבטלו זכויותיו לרשת את מעמדה בדירה.

אורי אברהם הגיש עתירה מנהלית אך עתירתו נדחתה, בין היתר מכיוון שלא היו לו אמצעים לשכור עורכת דין בעלת התמחות בדיור. השופטת בחרה בעמדת הרשות והסתפקה בדיון מיקדמי קצר ללא בחינת הראיות, העדויות והתצהירים הרבים בדבר רציפות מגוריו בדירה. נציגי עמידר שאינם מכירים את המקרה בשנים הרלבנטיות (1999-2000) הציגו מצג שקרי ומדובר במקרה מובהק של ניצול ועיוות הדין.

אורי אברהם הינו עבריין ומכור לשעבר שנגמל בכוחות עצמו והפך לאזרח עובד ושומר חוק עד שהתפרצה אצלו מחלת עצמות בשנים האחרונות כתוצאה מנזקי עבודה (שחיקת חוליות בעבודת בנין). לאחרונה עבר אורי אברהם ניתוח קשה בעמוד השדרה הצווארי עקב פגיעה בחוליות עד סכנת שיתוק ואובדן שליטה בסוגרים. כיום הוא נכה הסובל סבל רב ואינו מסוגל להתפרנס ולכלכל את עצמו ונסמך על עזרת חבריו.
את ההודעה על דחיית עתירתו קיבל אורי אברהם יומיים אחר הניתוח. עקב מצב זה ביקש אורי אברהם דחייה בהגשת ערעור לבית משפט עליון, אולם עמידר ומשרד השיכון הגישו לבית המשפט בקשה להוצאת צו פינוי.
כלומר, במצב עגום זה של נכות ומוגבלות, כאשר עליו לגייס כוחות לשיקום, הוא ואשתו עומדים להיזרק מביתם בזמן הקרוב.
המצפון והדעת אינם יכולים לקבל זאת.

אנא עשו כל שביכולתכם לעזור, עצרו את העוול.

בברכה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s