מחר! כנס נוסף של פורום קיפוד – הפורום לקידום פתרונות דיור חדרה

kipod

פורום קיפוד הוקם לאחר שכמה פעילים ופעילות לא יכלו יותר לחכות למדינה שתעשה את זה בעצמה, שתבין שקיימת מצוקת דיור אמיתית בארץ ושהסירוב שלה למצוא אפשרויות דיור לכל האנשים שגרים כאן מחמיר את המצוקה ומגדיל את אי-השוויון למימדים שמפרקים את החברה שלנו. כאן בחדרה אנחנו רואים זאת במשך שנים רבות והחלטנו שלא נקבל יותר את תנאי המחייה האלה, את גזר-הדין שאומר ששכונות יעלמו ודייריהם איכשהו יסתדרו למרות שכבר עכשיו הם בקושי מצליחים.

העיר חדרה היא עיר ותיקה מאוד במונחי המדינה שקמה והתפתחה באמצעות תושביה והקהילות שנוצרו בה ושבמשך שנים רבות סובלת מתת-פיתוח ולמרות התנאים הקשים הצליחה להציב את עצמה ברמת חינוך גבוהה ולהעניק איכות חיים לתושביה, אבל ברבות השנים ובאופן שהחריף עם קליטת העלייה הרבה שהגיעה לפתחה נוצרו בה פערים ונוצרו שכונות מגורים שאינן מתוחזקות ותושבים שלא יודעים אם בכלל יוכלו להמשיך ולגור בשכונות הללו ועדיין קיימו קהילות שבהן יוכלו לגדול ולהתפתח. הבעיות בעיר רק הולכות ומחמירות ולגבי הצעירים אין בכלל צורך לדבר כי מי שיכול מביניהם מצביע ברגליים ו"עף" מהעיר בהזדמנות הראשונה. הצעירים שיכולים לעשות זאת, כמובן, אם הם הגיעו מהמקום הנכון ומסוגלים להרשות זאת לעצמם.

כשדיברנו עם תושבים רבים גילינו הרבה ייאוש לא רק מהמצב שבו כולם נמצאים בעיר, אלא בעיקר מחוסר התוחלת של הניסיון לשנות ברמה המוניציפלית כמו למשל באמצעות הבחירות המתקרבות. אנשים שחיים עשרות שנים בשכונה מסוימת ראו איך הכל מתדרדר ולאף אחד לא אכפת.

אנחנו בפורום קיפוד יוצאים מתוך נקודת הנחה שלא צריך לחכות שלמועמד או מועמדת יהיה אכפת מהמצב של השכונות בחדרה. אנחנו צריכים לגרום לזה לקרות. אנחנו צריכים להתארגן, תושבים, אזרחים, באופן שיביא את הצרכים אל פתח הדלת של הנבחרים עוד בטרם הם נבחרו. לכן, הצבנו מטרה ראויה – הם באים/ות אלינו. הם באים בשביל לחזות בכל אותן בעיות שהם יצטרכו לטפל בהן. הם באים בשביל התושבים שאחרי הבחירות יצטרכו להתמודד איתם. הם באים בשביל לשמוע ולהשמיע למי שכבר שמע הרבה מאוד דברים ולא רואה כיצד הם יגרמו לשינוי המיוחל, ואנשים חייבים שינוי. אנשים חייבים סדר-יום שמשקף את היום-יום שלהם ולא בונה על מגדלים של קבלנים כאלה ואחרים ומועדון העשירון העליון. ההתארגנות שלנו באה לוודא בדיוק את זה, את המחויבות של המעמידים עצמם לבחירה למי שהם רוצים שיבחרו בהם. יראו אותה? אדרבא ואדרבא, שיבחרו וישגשגו יחד עם תושבי ותושבות עירם ושיעשו זאת בשקיפות ובתיאום איתם באופן שישקף את הרצון שלהם בשיפור.

ב-4.6, בחודש שעבר, קיימנו כנס ראשון של פורום קיפוד לקידום פתרונות דיור, אליו הגיעו כ-70 אנשים מחדרה ומחוץ לה בהם תושבים, מועמדים/ות, ודפני ליף שהגיעה לראות ולהתרשם ממה שקורה אצלנו.

ביום חמישי השבוע, ה-4.7, אנחנו מקיימים את הכנס הקרוב בחלוף חודש ושוב עם מועמדים לראשות ומועצת העיר יחד עם תושבי העיר ובשכונת גני אלון, שכמו שיכון גזית גם היא משוועת שקולה יגיע לאיפה שהוא אמור להגיע בתור שכונה עם תושבים בעלי זכויות שמעוניינים להיות חלק מהתהליך שמסייע להם ושאינם אמורים להמתין ולחכות שיושיעו אותם.

כולכם/ן מוזמנים/ות, ועכשיו להזמנה הרשמית 🙂

________________________

שלום לכולם/ן,

ביום ה' הקרוב 04/07/13 בשעה 20:00 נערוך את הכנס החודשי של הפורום לקידום פתרונות דיור חדרה בשכונת גני אלון, רח' לסקוב 9, בהשתתפות חברים ואורחים שנרתמו להגיע ולהצטרף לפעילותינו לקידום פתרונות דיור בעיר.בהמשך נעדכן גם על פעילויות נוספות שמתוכננות ברחבי העיר ועל נושאים שהועלו ע"י תושבים וחברים במסגרת הפעילות.

תודה לכל החברים והאורחים שניאותו לפנות מזמנם ולתרום מניסיונם ויכולותיהם בהשתתפותם בכנס.

על סדר היום בכנס
פעילות פורום קיפוד ומטרותיה:
אמיר רווה, יו"ר פורום קיפוד.

תמיכת תושבי העיר בפורום קיפוד:
אבנר פרחי, חבר ועד שכונת בית אליעזר

שכונות בפריפריה כפיתרון דיור מיטבי:
עו"ד בועז גור, מועמד למועצת העיר חיפה

פתרונות דיור בהיבט המשפטי:
עו"ד טל אליהו, יו"ר סיעת יחד למועצת העיר

יזמות ואחראיות עירונית לקידום פתרונות דיור:
שלמה בוזגלו, מועמד "חדרה אחרת" לראשות העיר ולמועצת העיר

קידום פרויקטים לדיור בר השגה ופינוי בינוי:
צביקה גנדלמן, מועמד "יש עתיד" לראשות העיר ולמועצת העיר.

השפעת המדיניות העירונית והממשלתית על קידום פתרונות דיור:
פרופסור יוסי יונה, מחבר דו"ח ספיבק-יונה בעקבות המחאה החברתית.

מדיניות הממשלה לייבוש הדיור הציבורי:
ח"כ דב חנין.

שיח תושבים פתוח.

לאירוע בפייסבוק:
https://www.facebook.com/events/523224261064958/

למידע נוסף על פעילות פורום קיפוד:
https://diortzibury.wordpress.com/tag/%D7%97%D7%93%D7%A8%D7%94/

לכתבות בעיתונות על הכנס הקודם:

http://tinyurl.com/o3jp5dn

http://tinyurl.com/p48vrgy

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s