פרוטוקול וסיכום פורום קיפוד – 3 מפגשים לקראת כנס ביום חמישי 4.7

אחרי הכנס הקודם (http://tinyurl.com/l2wgfkm) ותוצאותיו המיידיות (http://tinyurl.com/nm23x5p) ובעקבות הבחירות המוניציפליות הקרבות ורצוננו בפורום קיפוד לקדם את נושאי הדיור הציבורי בפרט והדיור והשכונות בכלל, נפגשנו כמה פעמים והתחלנו במלאכה לקראת כנס נוסף, מקיף יותר, שיביא יותר אנשים וימשיך את תנופת ההתארגנות העממית והקהילתית כדי לקבוע סדר-יום בד בבד עם טיפול מיידי בבעיות הבוערות בעיר.

מכיוון שהצרכים רבים, לא ידענו בהתחלה לאן עלינו לפנות כי קבענו תאריך – 4.7 ודיברנו עם אנשים שהיו אמורים להגיע, אבל גם רצינו לפעול באותו מקום שבו התחלנו שהוביל אותנו לכנס והוא השכונה, השיכון, היכן שאנחנו רוצים לעבוד עם אנשים ביחד כדי להמשיך ולקדם את המטרות שלנו.

הפרוטוקול שיוצג כעת משקף את הרצון להגדיל את כמות הפעילים/ות וגם לפנות לקהל גדול יותר מתושבי ולקדם את האירוע מבחינה לוגיסטית.

הוחלט בפורום קיפוד שהאירוע הקרוב יערך בשכונת גני אלון והמטרות הן:

1. להביא שוב פעם את כל מי שמועמד/ת לתפקיד.

2. מעורבות יותר גדולה של תושבים ושאיפה שיפעלו.

אמיר: לארגן תושבים כדי לפעול בדיור בעיקר. אנחנו רואים ושומעים שנושא הדיור הוא חלק מרכזי וקיימים נושאים נוספים ורוצים גם לעזור לאנשים. הגדרנו את הפורום כלא-פוליטי אבל נושא הדיור הוא פוליטי. החברות בפורום פתוחה לכולם בלי קשר לשיוך. היה לנו כנס מוצלח בשיכון גזית ואנחנו מתכננים עוד אחד בגני אלון, והזמנו בעלי תפקידים – ח"כ, מהאקדמיה ומועמדים לראשות ומועצת העיר. יש לנו 3 חברים בפורום שפועלים גם במסגרת יש עתיד. מי שתומך בקידום הדיור נעבוד איתו. המפגש היום כדי לראות לקראת הכנס מי יכול לעזור בארגון הכנס ומה צריך. איך להביא אנשים? נשמח שתצטרפו ותפעלו.

גלעד: גם ברסקו. לפני שנה פניתי ליזם פינוי-בינוי. עברנו דלת-דלת ועשינו אסיפות. חתמו 80 אנשים. השכונות שלנו – סלע, יד שמואל (שמעון: כל ראש עיר שעולה לא נוגע בשכונות, אף ראש עיר) על הפנים. קנינו בתים והמחירים ירדו מאוד. חתמו מספיק בשביל פינוי-בינוי. יש לנו מקלט אחד בשכונה בלי מפתחות לאף דייר! ראש העיר הביא את המפתחות לדייר אחד בשביל פעילויות לילדים שלו אחר-הצהריים… זה לא שכונה זה מעברה. האנשים שבאים מגיעים מחוץ לעיר ומשכירים את הבתים. בשבוע שעבר התפוצץ לנו ביוב ושילמנו הדיירים (שרונה: בגזית עשינו בלאגן ותאגיד המים שילם). למבוגרים אין לאן ללכת זה המקום היחיד שהם מכירים (שי – אנחנו רוצים ליצור סטנדרט שהתושבים לא צריכים לעזוב את השכונה כי השכונה נהיית טובה יותר).

דלית: שלום לכולם, אני מפרדס-חנה. מעניינת אותי הגישה הזו לנדל"ן בתור מישהי מהתחום. אני רוצה להגיד שתלוי איפה בונים. אצלנו מנסים להזיז משהו ולא זז. המועצה אצלנו לא עוזרת והשכונות עומדות כמו שהן.
שמעון: הכנס היה ממש יפה. עד היום פניתי להרבה ואף אחד לא עזר. שילמנו בעבר על תיקון כזה (http://tinyurl.com/nm23x5p)

4000 והורידו לנו ל-2200. אני גר 40 שנה בגזית ולא נגעו בשכונה בכלל. יש לנו בעיית עכברים והמקלטים במצב מזעזע (בינתיים מאז הכנס הקודם עשו בשכונה ריסוס). מה יהיה בשכונה? צריך שיקרה אסון? שולחים אותנו ממקום למקום. מדבר על בעיות קשות שנוצרות בין הדיירים האתיופים, הרוסים, וותיקים וחדשים אחרים.
גלעד: חיים אביטן לפני הבחירות האחרונות בנה פארק שעשועים מול גזית, מרכז וטרינרי ולידו פארק שעשועים. אנחנו לא מתלוננים (עונה לאלברט) ? איזה גן שעשועים ראיתם בלי תאורה? כל הלילה נרקומנים ושתיינים מסתובבים שם. אלה בעיות קשות שלנו של חוסר ביטחון גדול מאוד לנו ולילדינו ואנשים לא מבינים איך אנחנו חיים.

יוסף: העירייה והחברות עובדות ביחד אין ביניהם הבדל (מדבר על תאגיד המים ועמידר).

שרונה: ברביעי ליולי יש אירוע גדול ודב חנין אמור להגיע. יחד צביקה לייבוביץ' ויוסי יונה. הזמנו את כולם. אנחנו צריכים להכין כרזות + פלאיירים + הזמנות לאירוע + הדפסה + עזרה לתלייה של מודעות + הדפסה בגודל A3 + עזרה להכין את המיקום ביום האירוע – בגני אלון. אולי נצטרך גנרטור. כסאות + שולחנות 150-200. צריך גם לדאוג לתקשורת.

עדית: יש הוראה להשתיק כל סיקור בסגנון מחאתי ולכן קשה להביא סיקור. אם תרצו ליצור קשר באמצעות רשימת מס' טלפון ואפשר יהיה לחייג מהמשרד שלי.

שרונה: ברגע שחבר כנסת מגיע ויודע מה הבעיות באיזור זה מעודד תמיכה.

אלברט: בסה"כ, באילו ועדות הוא יושב?

עדית: כשבא ח"כ כמו דב חנין זה כדי לתת לך תמונה. יכול להיות שמה שצריך להיות זה מה שהיה קודם. מה המטרה?

שרונה: היינו בכנס בגזית והיו 60 איש, זה לא היה צפוי. אנשים ראו שיש דברים אחרים שיכולים לעזור. מי שבא ותמך זה נותן כוח להמשיך הלאה. ברגע שמגיע ח"כ זה יכול לקדם ברמה של חדרה.

עדית: צריך לעשות כנס שיש בו מקום לאנשים לדבר. להגיד להם בואו נתארגן.

____________

 

סיכום של צדדים חיוביים ושליליים בכנס האחרון:

חיובי: היינו עם הרגליים על הקרקע והצלחנו לגייס הרבה תרומות.
שלילי: לא פיתחנו מספיק קשרים עם אנשים ודיברנו יומיים לפני כן עם בעלי עסקים קטנים ואנשים אקראיים מהרחוב. העבודה הזו חייבת להיות יותר מתוכננת, מקיפה ומוקדמת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s