שופטי בית הדין העממי למען לילי ואיציק מנשה

בית הדין העממי

 

מתוקף תפקידנו כשופטים ושופטות במסגרת דיוניו של בית הדין העממי בעניין הדיור הציבורי, ולאחר שהקשבנו קשב רב לפרטי עדותו של איציק מנשה המתגורר כל חייו בדיור הציבורי ומאוים כעת בהשלכה מביתו, אנו מצהירים על התנגדותנו הנחרצת לפינוי המתקרב ועל דרישתנו לעשיית דין צדק עם משפחת מנשה.
ביום השלישי לחודש אוקטובר בשנת 2012 נשמעה בפני בית הדין העממי עדותו של איציק מנשה. מעדות זו עולה כי משפחת מנשה עומדת להיזרק מביתה רק כיוון שנעדרה ממנו לתקופה קצרה בשל טעמים רפואיים. ידוע וברור, לפי כל אמת מידה של חוק ושל צדק, כי לא יתכן שהזכות לחיים בבריאות תבוא על חשבון הזכות לקורת גג, ולכן מעשה השלכת המשפחה מביתה אינו צודק ואינו חוקתי. עוד נודע לנו כי משפחת מנשה, שלא זכתה לייצוג משפטי ראוי, מבקשת מזה שנה לפתוח מחדש את הדיון בעניינה, אך פניותיה אינן נענות והיא מטורטרת בהלוך ושוב בין גורמים שונים. יחס הרשויות במקרה זה אינו עולה בקנה אחד עם ערכים של מנהל תקין והוא עולה כדי התעמרות שלטונית.
איננו יכולים להישאר אדישים לעיוותים הרבים בתמונה המצטיירת מהעדויות ששמענו. בהתבסס על ניסיוננו המגוון בתחומים שונים הקשורים בעשיית דין וצדק, אנו סבורים כי צדק לא יעשה עד שלא יבואו טענותיה של משפחת מנשה לידי בירור יסודי ומפורט. לכן, אנו דורשים מנציגי משרד השיכון לקבוע מועד דחוף לוועדת חריגים למשפחת מנשה, ולדחות כל החלטה בעניינה עד למועד זה לפחות.
בהזדמנות זו אנו חוזרים ומדגישים את עמדת בית הדין העממי ולפיה מדיניות ההשלכה מבית מהווה הפרה בוטה של זכויות האזרח הבסיסיות ובהן הזכות לחיים בכבוד והזכות לקורת גג ולדיור נאות.
אנו מבקשים כי ינוסו כל האמצעים ויבוצעו כל המהלכים המקדמים את קיצה של מדיניות זו האדישה והאכזרית. בפתחה של כנסת חדשה אנו מקווים כי יוקדשו משאבים לתיקונן של העוולות ההיסטוריות והנוכחיות בתחומי הדיור הציבורי, ולא להעמקתן.
ראובן אברג'ל

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s