11 מיליון שקל הועברו לשיפוץ 450 דירות עמידר \ TheMarker

הסכום הכולל הדרוש לשיפוץ הדירות הוא 15 מיליון שקל ■ אמש דרש ארגון ידיד משרי האוצר והשיכון הטריים לספק את הסכום הדרוש

24.3.13 נמרוד בוסו

מכאן: http://www.themarker.com/realestate/1.1975202

חברת עמידר הודיעה הבוקר כי קיבלה לידיה את מרבית התקציב הדרוש לה לשם שיפוץ מאות דירות בדיור הציבורי, זאת כשבוע וחצי לאחר התבטאותו של מנכ"ל החברה יעקב ברוש, כי עיכוב בקבלת תקציב השיפוצים מהמדינה מונע אכלוסם של כ-450 נכסים שבבעלות החברה. לידי החברה הועברו ממשרד השיכון 11 מיליון שקל, מתוך 15 מיליון שקל הדרושים לדברי ברוש לשיפוצם של כלל הנכסים הפנויים.

ברוש אמר את הדברים בשבוע שעבר בכנס שערכה עמותת ידיד בנושא בשבוע שעבר. מעמידר נמסר היום כי "חברת עמידר כבר החלה בשיפוץ חלק מהדירות תוך ויסות תקציבים אחרים, אך כעת משהועבר הכסף יואצו השיפוצים במטרה לאכלס בהקדם את כל הזכאים בדירות המיועדות להם".

סמנכ"ל החברה ערן כהן אמר היום ל-TheMarker כי מדובר בתקציב "אכלוס חוזר", אותו מקבלת החברה כל שנה לצורך שיפוץ דירות שהתפנו והעברתן לדיירים חדשים. לדבריו, עד לימים האחרונים לא עבר התקציב לשנת 2013, בין היתר משום שהתקציב לשנה זו טרם אושר בממשלה. "נוצר פער של קרוב ל-20 מיליון שקל בתקציב הדרוש לנו. פנינו למשרד השיכון והם הפעילו לחץ על האוצר". לדבריו, הסכום לא צפוי להספיק לשיפוץ כלל הנכסים, ואלו ייבחרו בהתאם לשיקולי מיקום, כשאזורים בהם מצוקת הדיור הדיור חריפה יותר יקבלו קדימות".

כיום בישראל כ-2,400 זכאים העומדים בקריטריונים של משרד השיכון לקבלת דירה, הממתינים ברשימות המתנה, לעתים שנים ארוכות, ומקבלים בינתיים סיוע בשכר דירה של כ-3,000 שקל בחודש. רובם המכריע הינם נכים, קשישים, ומשפחות חד הוריות.

עמותת "ידיד" פנתה אמש לשרי האוצר והשיכון, יאיר לפיד ואורי אריאל, בתביעה כי יפשירו באופן מיידי 15 מיליון שקל הדרושים לשיפוצן של 450 דירות ריקות העומדות חסרות שימוש ברחבי הארץ. במכתב כתב סמנכ"ל "ידיד", רן מלמד כי "מדובר בכמות של דירות המהווה כ-20% מכלל הממתינים בתור לדיור ציבורי, מספר משמעותי לכל הדעות".

מלמד כתב במכתב כי "מהנתונים, אותם סיפק המנכ"ל, יעקב ברוש, ואשר קיבלו אישור גם על ידי סמנכ"ל אכלוס במשרד השיכון שגם הוא השתתף בכנס, עלה כי מדובר בסכום לא גדול של כ-35-30 אלף שקל הדרושים לשיפוץ כל אחת מהדירות. האם 15 מיליון שקל צריכים להיות המחסום בין חיים של מחסור לבין תקווה לפריצת מעגל העוני? סבורני שבשם הפוליטיקה החדשה שהביאה אתכם לתפקידכם הרמים, מן הצדק הוא לגייס במיידית את התקציב הנדרש".

חברת הכנסת הטרייה תמר זנדברג (מרצ) שהשתתפה גם היא בכנס בו נחשפו הנתונים, אמרה בעקבותיו כי "בשנים האחרונות מתרבים המקרים של דיירות ודיירים הממתינים לדירות בדיור הציבורי, ומנגד ישנן דירות שעומדות ריקות. האבסורד הוא שמשפחות חסרות דיור אינן יכולות להיכנס לדירות הריקות, מכיוון שלא נמצא התקציב לשפץ דירות אלה ולהשמיש אותן. והנה מסתבר שהתקציב הדרוש הוא 15 מיליון שקל, אלפית בלבד מסכומי התספורות עליהם המדינה מוותרת לטייקונים בהסדר חוב בודד. סכום פעוט זה יכול להבטיח קורת גג למאות איש, אישה וילד, ואנו ניאבק שכך יקרה".

עמותת "ידיד" היא מלכ"ר הפועל משנת 1997, למען תמיכה והעצמת שכבות חלשות בחברה הישראלית והגברת הסולדיריות החברתית. בעמותה אמרו אמש כי בכוונתם להניח, עם חזור הכנסת מהפגרה, הצעת חוק שתחייב את הממשלה לשפץ כל דירה המיועדת לאכלוס בתוך 6 חודשים מיום שזו התפנתה והפכה להיות חלק ממלאי הדירות הציבוריות.

כחלק ממהפכת השירות בחברת עמידר שונה גם תהליך השיפוץ של הדירות ועתה יכולים גם הדיירים לעתיד לקחת חלק בתהליך. כך למשל, יכולים הדיירים לבחור את צבע השיש, ארונות המטבח והאמבטיה על פי טעמם ממבחר מגוון בדומה לשוק הפרטי. שיתוף הדיירים הוא חלק מהתפישה בעמדר לפיה הזכאים לדיור הן לקוחות לכל דבר.

מזכיר וסמנכ"ל עמידר, ערן כהן אמר כי "אנחנו שמחים שבקשתנו לקבל את התיקצוב לטובת השיפוצים נענתה. חברת עמידר תפעל לביצוע העבודות בהקדם על מנת לאכלס את הזכאים בדירות המיועדות להם".

667735981

תגובה אחת ל-“11 מיליון שקל הועברו לשיפוץ 450 דירות עמידר \ TheMarker

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s