עמידר: 450 דירות ציבוריות עומדות ריקות \ YNET

מנכ"ל עמידר חושף: חברת השיכון הממשלתית מחזיקה ב-450 דירות שאינן מאוכלסות ברחבי הארץ, הממתינות לשיפוץ בהיקף של 15 מיליון שקל. זאת בזמן שכ-2,400 משפחות ממתינות לדירה בדיור ציבורי. "המפתח נמצא בידי האוצר"

מכאן: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4356403,00.html

עומרי אפרים, 14.3.13, YNET

450 דירות ציבוריות השייכות לחברת עמידר, עומדות ריקות ברחבי הארץ וממתינות לשיפוץ שיאפשר את אכלוסן בידי זכאי הדיור הציבורי – הממתינים זמן רב לדירות פנויות. כך נחשף אתמול (ד') בכנס "2013 – שנת הדיור" שארגנה עמותת "ידיד" בקריית גת, בהשתתפות ח"כ תמר זדנברג (מרצ), ישראל שוורץ סמנכ"ל משרד השיכון, ויעקב ברוש מנכ"ל עמידר.

במסגרת הכנס, שעסק בחובת המדינה להעניק קורת גג ראויה לאזרחיה, הכריז מנכ"ל עמידר כי חברת השיכון הממשלתית מחזיקה בכ-450 דירות ריקות ברחבי הארץ, בזמן ש-2,400 משפחות מחכות לדירה בדיור הציבורי.

"מדובר בדירות הזקוקות לשיפוץ בהיקף של כ-35 אלף שקל לדירה", אמר ברוש. "אם תתנו לנו 15 מיליון שקל נוכל לשפץ את הדירות ולאכלס בהן מאות משפחות הממתינות זמן רב לדיור ציבורי". סמנכ"ל אכלוס במשרד השיכון, ישראל שוורץ, אישר את הנתונים ואמר כי המפתח נמצא בידי משרד האוצר.

 "שערורייה רבתי"

בתגובה לדברים אמרה ח"כ זנדברג כי "בשנים האחרונות מתרבים המקרים של דיירות ודיירים הממתינים לדירות בדיור הציבורי, ומנגד דירות שעומדות ריקות. האבסורד הוא שמשפחות חסרות דיור אינן יכולות להיכנס לדירות הריקות, מכיוון שלא נמצא התקציב לשפץ דירות אלה ולהשמיש אותן".

עוד אמרה כי "הנה מסתבר שהתקציב הדרוש הוא 15 מיליון שקל – אלפית בלבד מסכומי התספורות עליהם המדינה מוותרת לטייקונים בהסדר חוב בודד. סכום פעוט זה יכול להבטיח קורת גג למאות איש, אישה וילד – ואנו ניאבק שכך יקרה".

בעמותת "ידיד" טוענים כי מדובר ב"שערורייה רבתי". כיצד ייתכן שממשלה, שואלים בעמותה, שמבקשת פטורים ממכרזים בשווי מיליוני שקלים, לא יכולה למצוא תקציב של 15 מיליון שקל, "באמצעותו יוכל משרד השיכון לצמצם את מספר הממתינים בתור לדירה ב-20% לפחות ובעלות של כ-30 אלף שקל לדירה בלבד".

עוד אמרו ח"כ זנדברג וסמנכ"ל "ידיד", רן מלמד, כי אם משרדי האוצר והשיכון לא ימצאו את התקציב מיידית, הם ישקלו, מלבד פעילות ציבורית נרחבת, גם שימוש בכלים משפטיים כדי לחייב את המדינה לשפץ את הדירות שנמצאות בבעלותה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s