מגיעים ומגיעות מחר למנוע את הפינוי של רבקה לוי!

בתמונה רבקה לוי. מחר, יום חמישי, מפנים אותה לרחוב. בית המשפט התעלם מהמציאות החברתית במדינתנו ופסק – כי גב' לוי אינה מוכרת כידועה בציבור. שוב ושוב אנו נתקלות באותו דיכוי מגדרי סמוי, בו רק למי שהממון בכיסה הזכות לנגישות משפטית ולמאבק על זכויות. האחרת, שמילאה כל חובותיה הנורמטיביות של בת זוג ואף למעלה מזה, אלו הנתפסות כמובנות מאליו. אלו השקופות. מי שכילתה בכך כוחותיה וכספה לא שמורה לה זכות זו.כשיש הרבה פעילים במקום אנחנו מונעים פינויים. גם אם את יכולה להגיע לחצי שעה, זה מבורך.- הרשמה למשמרת מניעת פינוי – נוכחות בשטח בזמן נסיון פינוי הוכיחה את עצמה כאמצעי הכי יעיל כדי למנוע פינוי:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dDJmM1dreHI0QTR4SHZOelhCc1MzWHc6MQ

רבקה לוי

צוות דיור ציבורי:

ב-31.1.12 עומדת גב' רבקה לוי בפני פינוי.
בחירות או לא בחירות – כוחות הרשע ממשיכים לפעול, והיא אינה היחידה העומדת בפני פינוי.
גב' רבקה לוי בת 61. עמידר מבקשים לפנות אותה מן הדירה בה חיה בין השנים 2003-2007 עם בן זוגה, אלי אדרי ז"ל. לפנותה אותה מן הדירה בה טיפלה בבן הזוג, שסבל ממחלה קשה (שחמת הכבד). לפנות אותה מהדירה, בה טפלה בו, תוך שהיא מפרנסת את שניהם מעבודתה הקשה במשק בית, מהסכומים העלובים שהצליחה להרוויח. סכום עלוב, שממנו שילמה כל חודש בחודשו גם את שכר הדירה של עמידר.
לגב רבקה לוי כל הזכות להיות מוכרת כידועה בציבור ולקבל זכות המשך על הדירה, אך בית המשפט לא הכיר בזכות זו. לבית המשפט לא הספיקו ההוכחות הרבות והעדויות על טיפולה המסר. בית המשפט קבע, כי כיוון שאין בידה הוכחות ממסדיות, כמו חשבון בנק משותף – אין הוא יכול להכיר בה. כנראה שבבית המשפט עדיין לא הבינו, כי זוג המתפרנס מעבודת האישה במשק בית – זוג המרוויח בקושי למחייתו, ברור שאינו יכול לפתוח חשבון בנק. אישה, שהיא מפרנסת יחידה ומטפלת באדם חולה מאד, אין לה כל סכום יתר להפקידו בבנק ולבטח לא כדי לשלם את העמלות. כך, התעלם בית המשפט מכל המטלות הקשות המגדירות בת זוג בדרך כלל, התעלם מהמציאות החברתית במדינתנו ופסק – כי גב' לוי אינה מוכרת כידועה בציבור. כי רק למי שהממון בכיסו זכות יתירה זו.
לגב' רבקה לוי נאמר כי תוכל לקבל דיור מוגן. גב' לוי, במצוקתה, הייתה מוכנה לקבל אפשרות זו ופנתה לחברת חל"ד. שם נאמר לה שוב ושוב כי אכן תקבל דיור מוגן. שוב ושוב סחבו אותה לריק ולבסוף – הודיעו לה כי אין לה זכות לדיור מוגן כיוון שרק עוד חצי שנה תגיע לגיל המתאים. בגלל אותה חצי שנה – זורקים אותה לרחוב! כי כיצד תוכל לשלם שכר דירה מאותו סכום עלוב שהיא מרוויחה בעבודתה במשק בית?
כך הם עושים לכולם. מבטיחים הבטחות ריקות כדי למנוע מאבק, ולבסוף משאירים ככלי ריק.
אנחנו לא נוותר ונמשיך להלחם יחד עם גב' לוי על זכותה לקורת גג. על זכותה לא לעמוד ככלי ריק אחר שמלאה כל חובותיה של בת זוג ואף למעלה מזה וכילתה בכך כוחותיה וכספה.

תגובה אחת ל-“מגיעים ומגיעות מחר למנוע את הפינוי של רבקה לוי!

  1. פינגבק: כולנו למען אחת, אחת למען כולן • מחאת הדיור·

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s