צפיית חובה: חברי קיבוץ ראשית משכירים עשרות דירות ציבוריות בניגוד לחוק!

חברי קיבוץ ראשית שהגיעו לקרית מנחם משכירים עשרות דירות ציבוריות אשר מיועדות למיעוטי יכולת בניגוד לחוק. הם טוענים שמתגוררים בדירות הללו חברי קיבוץ, אבל העיתונאי אורי ארליך בדק וגילה שמדובר בשקר. הם טוענים שהם תורמים רבות לקהילה, אבל הקהילה טוענת דברים אחרים לגמרי.

"על פי החוזה שחתמו עם פרזות לא יכולים חברי הקיבוץ להשכיר את הדירה בשכירות משנה, הדירות מיועדות למועמדים. "מועמד" הוא מושג משפטי, ולפי תקנות האגודה השיתופית משמעותו שהוא חבר קיבוץ לכל דבר, אלא שאינו בעל זכות הצבעה, עד שייקלט באופן מלא. עליו לתת את כל כוח עבודתו לקיבוץ וכמובן להעביר את כל הכנסותיו. אלא שמאז 1991 לא הצטרף לקיבוץ ולו חבר אחד. בדירות התגוררו דיירים שונים, חלקם מקורבים יותר לקיבוץ, חלקם פחות. מכיוון שמדובר בדירות של הדיור הציבורי, צריכים היו הדיירים להיות אך ורק מחוסרי בית, כלומר, אסור שתהיה ברשותם דירה. אך למרות התנאים הנוקשים, לפחות לחלקם היו דירות שהושכרו באותו זמן ששילמו שכר דירה מוזל יחסית. ביניהם גם רופאים ואנשים שלעולם לא היו זוכים לזכאות לדיור ציבורי".

לקריאה בבלוג של אורי ארליך:
http://www.urierlich.com/2013/01/blog-post_21.html#.UP2kVXfhchx

5 תגובות ל-“צפיית חובה: חברי קיבוץ ראשית משכירים עשרות דירות ציבוריות בניגוד לחוק!

 1. אדון ארליך, חובתך כעיתונאי היא לדייק. בתור תושבת השכונה המכירה שנים רבות את קיבוץ "ראשית", וגם את התושבים המתגוררים בדירות שהקיבוץ משכיר, תרשה לי להגיד לך כמה דברים:
  א. אין לדמיין כיצד הייתה נראית השכונה כיום אלולא קיבוץ "ראשית". קיבוץ ראשית הגיע למתחם מלא בזבל, בזנות, ובסמים. חבריו נלחמו בעבריינות ובפשיעה בחירוף נפש, והקימו מערכת חינוך שפתחה אופקים חדשים לילדי השכונה.
  ב. גם חברי השכונה וגם המתגוררים בדירות המושכרות על ידם, מתנדבים ונותנים שעות רבות לרווחת הקהילה. אי אפשר לצפות ששנים עשר משפחות יפעילו בעצמם בתי ספר, גני ילדים, מועדוניות, תוכנית עזרה בש"ב ועוד. ברור שעל מנת לקיים את כל הפעילות הזו, צריך כוח אדם נוסף. הזוגות המתגוררים בדירות הקיבוץ, לוהטים את רעיון העזרה לשכונה, מתנדבים על חשבון זמנם הפרטי בתוכניות שמפעיל הקיבוץ לרווחת השכונה.
  במקום לשבח את חברי הקיבוץ על שבאו לגור בתוך השכונה על מנת לעזור לתושביה, אתם נכנסים בהם, ועוד מסלפים את העובדות..??
  אדון ארליך, היית רוצה לראות אותך, נותן שעות רבות מזמנך בהתנדבות על מנת לפתוח סתימות בביוב של תושבים שגרים לידך, להיות להם אוזן קשבת, לתת את כל כולך למען החינוך בשכונה, ולחיות חיי צניעות, הנגזרים משעות התרומה הרבות, כפי שחיים חברי קיבוץ ראשית.
  בתור עיתונאי האמור לשקף לציבור את האמת, אני מצפה ממך שתהיה נאמן למצפונך, ותבדוק ביסודיות את העבודות ולא תיכנע לדמגוגיה ותחפש כותרות.
  מקווה שהכתבה הבאה שלך שתתפרסם תהיה קצת יותר אובייקטיבית ואמינה וקצת פחות מוטה.
  חבל לי שאתה מטעה את האנשים התמימים שקוראים את כתבותיך.

 2. אורי שלום.

  קראתי את הכתבה המרתקת שלך ונזדעזתי מהחשיפה של עוולות קיבוץ ראשית – אלא שאני מכיר את העובדות, האנשים הפועלים והמצב בשטח. המרחק בין האמת לבין מה שכבודו מתאר – לא יתואר.

  1. מדהים לראות את כיצד ניחנת בחוש ניתוח פסיכולוגי אישי בבואך לראיין את תמר פרידמן. מה שלא הצליחו לזהות אנשי וועדות הפרסים להם זכה פועלו של הקיבוץ, הצלחת אתה במשפט שדה קצר לזהות…
  עיתונאי שמפזר מילותיו משך פיסקה שלמה על דעותיו הקדומות ועוד מעיד כי הן לקחו חלק פעיל בכתיבת המאמר – אינו ראוי להיקרא עיתונאי.
  ובכלל אין קשר בין ירידה לשורש עניין התחקיר לבין מטפחתה של הגברת תמר פרידמן. זו כתיבה צהובה, רדודה ופוגענית.

  2. לכל סיפור קיימים שני צדדים. ולשניהם אינטרסים משלהם.
  רצוי כי תבדוק מי באמת ובתמים מי שם את טובת כלל הציבור לנגד עיניו. מספר אנשים בשכונה חשים עצמם פגועים כיוון שדמות השכונה כפי שהכירו עד לבוא הקיבוץ שונתה. טובת הכלל אינה לנגד עינהם, ונראה שהם טורחים ללבות את האש תחת טענות מופרכות כפי שהוצגו ב״תחקיר״ לעיל.
  ראוי לציין כי אנשים אלו, בינהם גם כאלו שהתראיינו לכתבתך נהנים מזכוית הדיור הציבורי בשכונה.

  3. יהיה זה עוול לתאר את פועלו של הקיבוץ בשכונה בכמה מילים. למעלה מכל תיאור בכל תחום שהוא – תדמיתי, חינוכי, תברואתי ועוד ועוד.
  גיבוב המילים שהוצג לעיל בחר בצורה מגמתית להתעלם ממנו. חבל.

  אורי,
  בכמה מקומות בכתבה ניכרים שורשים של אדם שבקיא בכתבי המסורת – תנ״ך, מדרשים ועוד.
  חבל כל כך שרחקת מהם למחוזות של לשון הרע, פגיעה בזולת והלבנת פניו ברבים.

  בתקווה כי בקרוב תחזור בך מהכתב לעיל.
  ידידיה.

 3. מדירות עמידר מגורשים קשישים חיילים בסדיר מבוגרים שמתגוררים עשרות שנים בדירות . האוכלוסיות החזקות גונבות את כבשת הרש לאור היום. למי אתם חברי הקיבוץ מספרים את השקרים האלה? שופטים גזענים מסוגכם ממעמד התרבותי שלכם משליכים יום יום בסדרי דין מקוצר דיירי עמידר המתגוררים 60 שנה גם בדירות בטענות מצוצות מהאצבע כאשר אינם מקבלים את יומם בביהמ"ש . חלק מהמגורשים ,חיילים בסדיר נולדו בדירות הללו נכים , קשישים שופטים לבנים גזעניים לעלם לא יגרשו קבוצניקים מהאדמות שנתנו להם לגדל עגבניות וחסה ושינו יעוד הפכו מכרה זהב לנדל"ן. ."נלחמתם בפשיעה? העזובה"? תספרו כיצד באמצעות המועצות האזוריות אתם גוזלים מילדי קרית גת קרית מלאכי את השייך להם בעושר האזורי באזורי התעשייה שבניתם בשינוי יעוד לא חוקיים של מתחמי בילוי ומסחר בלי תוכניות בניגוד לחוק על אדמות חקלאיות..גזלנים. תחזרו את הדירות. מספיק עם גזל העני והחלש בו אתם מתמחים עדיין לא נגענו במאות ילדי תימן הגנובים שגדלו בקיבוצים ,נגנבו מהוריהם נאמר להם כי מתו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s