האוצר שוב שם ידו על כספי הדיור הציבורי

פרזות- מערכה שניה, צפו בכתבו של אורי ארליך ל"חדר החדשות"

אחרי שנעלמו מקופת הדיור הציבורי מעל 2 מיליארד שקלים, חלקם באורח "מיסתורי", אחרי שהנושא עלה לכותרות, אחרי דוחות מבקר המדינה, אחרי דוח עבה של מרכז המחקר של הכנסת, אחרי אין ספור הפגנות ופעולות ופניות ופלישות והתבצרויות, אחרי כל זה ועוד- האוצר בשלו, ממשיך לצפצף, על הזכאים והזכאיות שממתינים בתור, על מחוסרי הדיור שלא עומדים בקריטריונים, על המוחלשים ועל הציבור.

הפעם הוא שם ידו על הכסף שהצטבר בקופה של החברה המשכנת בירושלים "פרזות", כ-130 מיליון שקלים. הכסף הצטבר ממכירה של הדירות לדיירים, כספים שהמדינה התחייבה שישמשו את הדיור הציבורי. פחות מחודש אחרי שמשרד השיכון, האוצר ועיריית ירושלים הסכימו לפרק את חברת פרזות ובניגוד לעמדת מבקר המדינה העבירו חלק מכספיה לפרוייקטים שאינם קשורים לדיור ציבורי, כעת טוען האוצר שחלק מהכסף שייך לו בגין חובות עבר.

ד"ר מאיר מרגלית חבר מועצת העיר ירושלים הזהיר מבעוד מועד על הבעייתיות בפירוק החברה ללא התחייבות חד משמעית שהכספים ילכו לדיור הציבורי. "אם היינו יודעים שלא כל הכסף ילך לדיור הציבורי אולי לא היינו חותמים על הסכם פירוק החברה".

ויקי וענונו ואושרית בן דוד, נשים אמיצות, ששהו עם משפחותיהן במאהלים בשנה שעברה ופעלו במשך השנה ללא הפסקה במאבק על הדיור הציבורי, דורשות בסרטון שהכסף ישמש את מי שזקוק לדיור ציבורי כפי שהתחייבה המדינה.

צוות דיור ציבורי מצטרף לקריאה: כספי הדיור הציבורי- שייכים לדיור הציבורי!

תגובת האוצר: בהתאם להסכם שנחתם בין המדינה לעיריית ירושלים חברת פרזות תפורק ומלוא הכספים שיוותרו בחברה לאחר פרעון החובות לנושים והוצאות הפירוק, יועברו להשקעות בדיור הציבורי בירושלים. נכון למועד זה טרם נכנסה החברה לתהליך הפירוק בפועל.

תגובת עיריית ירושלים: לכל אורך הדרך עמדה העירייה על כך שכל הכסף ישמש לטובת זכאי דיור ואין בכך כל שינוי.

הכתבה הקודמת של אורי ארליך בנושא: http://www.youtube.com/watch?v=2ckITl4qXnU

נובמבר בעיתון הארץ: מבקר המדינה הורה לעכב הסכם בין האוצר לעיריית י-ם ואת פירוק חברת פרזות מחשש שכספי הדיור הציבורי לא יגיעו ליעדם http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1860472

שאילתא של דב חנין לגבי חברת פרזות וייבוש הדיור הציבורי https://diortzibury.wordpress.com/2011/11/09/prazot-2

עוד פוסטים בנושא: http://tinyurl.com/prazot

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s