בלפור 2: אחרוני הדיירים פונו, אבל פתרונות מספקים אין

** בלפור 2: אחרוני הדיירים פונו, אבל פתרונות מספקים אין **

אתמול בבוקר הגיעו לבלפור 2 בבת ים כוחות משטרה גדולים. הם פנו לדיירים שעדין מתגוררים במקום והכריחו אותם באיומים להוציא את חפציהם לרחוב. השוטרים עברו בכל כניסות הבניין לוודא שאין שם אנשים. יחד עם שוטרי יסם שפרצו את הדלתות. לפעילים הם לא נתנו להיכנס לבניין ואיימו על אחת מהם במעצר. הדיירים שנותרו בבניין פונו כולם.

ליווינו וסיקרנו רבות את המאבק של דיירי בלפור 2, 200 דיירים קשי יום, בינהם קשישים, עולים וניצולי שואה, שהתגוררו בתנאים קשים מאוד בביניין רעוע בבת ים, חלקם במשך שנים רבות, עד שהחליטה העיריה שחייבים לפנות בדחיפות את המבנה שמהווה סכנה לדיירים (למה דווקא עכשיו? ראו למטה).

בעקבות מאבק ארוך ועיקש של תנועת הקול העולה ושל צוות דיור ציבורי הושגו פתרונות לחלק מהדיירים, אבל לאחרים עדין לא נמצא כל פתרון, לחלק נמצא פתרון לא מתאים או קצר טווח. יש מי שהופנו לדיור מוגן, מי שקיבלו השתתפות זמנית בשכר דירה, מי שמשלמים שכירות בשוק הפרטי ובקרוב יזרקו לרחוב, ויש מי שנמצאים בדברים עם משרד השיכון אבל הבטחה לדיור ראוי- אין בינתיים.

אנחנו חוזרות ומדגישות מצוקה זו אינה בלעדית לבלפור 2, עד שלא יחוקקו חוקים שמבטיחים פתרונות דיור הולמים וברי השגה לכל אזרחי ישראל ובפרט למי שזקוקים להם באופן הדחוף ביותר- המאבק רק התחיל. לא יתכן שקשישים יחיו שנים בתנאים כאלה שהם סכנת חיים ופגיעה בכבוד האדם, לא יתכן שמשפחות ייזרקו לרחוב.

עדכונים קודמים בנושא:
http://tinyurl.com/balfur2

את העניים מפנים, לעשירים בונים, או מה יקרה בבלפור 2 לאחר שיושלם פינוי הדיירים כאן: https://diortzibury.wordpress.com/2012/12/19/balfour4therich

צילום: טלי מאייר

פינוי בלפור 2פינוי בלפור 2פינוי בלפור 2פינוי בלפור 2פינוי בלפור 2פינוי בלפור 2פינוי בלפור 2פינוי בלפור 2

תגובה אחת ל-“בלפור 2: אחרוני הדיירים פונו, אבל פתרונות מספקים אין

  1. פינגבק: על פינוי תושבים מבתיהם « מטרד ציבורי·

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s