דינה רבייב – דו"ח מצב

שם: דינה רבייב

מצב: אלמנה

היתה גרה בבאריעקב עם בעלה ושתי ילדותיה. הבעל שירת ביחידה סודית בפיקוד העורף.

נשארו בלי כלום – אמא ושני ילדים. נאלצה לעבור לחדרה כדי לקבל תמיכה נפשית מהמשפחה המורחבת ושם גם גרה.

בהעדר ברירה פנתה למשרד הרווחה ושם הציעו הצעה לא הגיונית למשפחה – מגורים עם נרקומנים וזונות. הפקידה היתה רצינית כשהציעה זאת ולא עניין אותה בכלל המצב של המשפחה.

מסרבים לעזור מעבר לזה. שילמו סכום חדפעמי 2400 ש"ח תשלום חדפעמי לשכר דירה וחוץ מזה לא היה סיוע. היתה מקבלת 400 ש"ח סיוע בשכר דירה ואז בתה עם 100% נכות התחילה לקבל 770 ש"ח כקצבת נכות ואז מייד הורידו לה (לאמא). הטענה היא שאין זכאות לסיוע כמו דירה לבת למרות שמדובר ב-100% נכות, לא מצליחה לעלות קומות ללא סיוע.

מהרגע שהגיעה לחדרה, אחרי כמה חודשים קיבלה סיוע 600 ש"ח בשכר דירה ואח"כ הורידו מייד כשהתחילה לעבוד ואז הורידו לה ל-460 ש"ח על משכורת של 3000 ש"ח.

בפעם הראשונה שהגיעה לעמידר אדם שהיה במקום הגיש לה הצעה שאם תארגן 10,000 ש"ח הוא יסדר לה דירה 3 חדרים.

עמידר טענה מייד שהיא לא זכאית משום שלפני שנים היתה לה דירה שנאלצה למסור. הם השתמשו בעניין הזה כדי לא לעזור כלל.

בעמידר אמרו שהילדה זכאית רק לסיוע למרות 100% נכות. הבת סובלת מתתמשקל כרוני ולא יכולה להסתדר לבד ומקרה נכות כזה לא נמצא מתאים לפרשנות של הקריטריונים. הטענה היא שהבת זכאית על פי חוק לדירה.

דינה פנתה למשרד השיכון ולקחה עו"ד ממשרד המשפטים שפנה למשרד השיכון וגילה שעל פי הקריטריונים היא לא עומדת רק בגלל שהיתה לה דירה והילדה הגדולה כבר בגרה (זו שנכה 100%) ולא מתייחסים למצב הרפואי או לעובדה שזה היה לפני שנים רבות כשהתא המשפחתי היה שלם (פוטנציאל עבירה על החוק – לפי החוק חלה התיישנות על הדירה שהיתה בבעלותה אולם הם משתמשים בזה כדי לדחות אותה על פי קריטריונים שלא עומדים במבחן חוק ההתיישנות עצמו של המדינה).

נסתה להפגש עם אנשים ממשרד השיכון וביטלו לה פגישה שכבר נקבעה.

ב-4 השנים האחרונות נמצאת בדין ודברים עם משרד השיכון והבירוקרטיה שלא מרפה. הטענה שרק בגלל שהיתה לה דירה לא מגיע כלום וזו הטענה שהם חוזרים עליה שוב ושוב.

היחס מצד משרד השיכון, עמידר וביטוח לאומי לגמרי שרירותי כלפיה ולפעמים בנוגע לסיוע היא מקבלת מיידית (ברגע הפנייה – ללא הסבר) ובכל הנוגע לזכאות לדירה של הבת אין שום תזוזה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s