200 קשישים תחת איום פינוי ממבנה בירושלים

תמר פז כותבת כך:

בשכונת פסגת זאב שבירושלים ישנם מספר בניינים הנקראים "מקבצי דיור". בבניינים אלה מתגוררים כ-200 קשישים, חלקם ניצולי שואה. לאחרונה, קבלו הדיירים מכתבים כי עליהם לפנות את הדירות עד לתאריך ה-13.02.2013 משום שבעלי הבניינים מבקש להכפיל את שכר הדירה וכי שכר הדירה של הקשישים יעמוד על כ-8,000 ₪ לדירה.

משרד הקליטה, שחתם בעבר על ההסכם עם בעלי הבניינים, ניסה לספק פתרונות חלופיים מכיוון שהם אינם מוכנים לשלם שכר דירה כה יקר. החלו להראות לקשישים דירות אחרות, אך הדירות האלו אינן מתאימות לקשישים. הדירות הללו נמצאות בבניינים ללא מעלית או שהבניין איננו נגיש כלל לקשישים על כסאות גלגלים.הקשישים נפגשו עם ח"כ סופה לנדבר וח"כ אביגדור ליברמן, ראש העיר של ירושלים- ניר ברקת, פורסמו כתבות בעיתונים שונים, אך דבר לא עזר.

פסגת זאב | תמונה: תמר פז

פסגת זאב | תמונה: תמר פז

באוקטובר פורסם במעריב: "לפני שלושה חודשים החליט בעל קומפלקס הדירות "גולדן קולוני" שבשכונת פסגת זאב בירושלים להכפיל את שכר הדירה של 170 עולים מברית המועצות, רובם המכריע בני למעלה מ-90, וחלקם סובלים מבעיות רפואיות. עד כה כיסה משרד הקליטה את רוב שכר דירתם, אלא שמאז ההחלטה לדרוש תשלום גבוה יותר, החליטו במשרד הממשלתי להסיר אחריות ממצבם".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/411/260.html

וכבר בחודש מאי נכתב בגלובס: "מקרה זה מראה שוב כיצד הפיתרון שמספקת ממשלת ישראל לזכאים לסיוע בדיור בצורת מקבצי דיור הוא בעייתי. מאז שנות ה-90 שוכר המשרד מספר מקבצי דיור בחוזים ארוכי טווח מול בעלים פרטיים במקומות שונים בארץ וזאת במקום למצוא פיתרון קבע שלא יעמיד את הקשישים אל מול אי וודאות ואילוצי מעבר דירה כמו במקרה שלהלן".

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000749405

תמונה: תמר פז

תמונה: תמר פז

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s