רגע חשוב: מפגש הקמה של קבוצת מאבק בחדרה

קבוצת המאבק בחדרה שי נימצן שרונה גואריהן

*** רגע חשוב: מפגש הקמה של קבוצת מאבק בחדרה ***כך כותב שי נימצן:

חנוכה שמח לכולם ולכולן. אכן יום משמח משום שבחדרה, עיר קטנה בסה"כ, קמה קבוצה שמטרתה להאבק על דיור ציבורי, לאגד את תושבי העיר שנדחקו לשוליים החברתיים, ולפני הכל ואולי הכי חשוב – לפעול ביחד, רעים ורעות למען מטרה משותפת, בלי שמישהו נשאר לבד.

עד כה המטרה היתה להציף את נושא הדיור הציבורי ומצב הדיירים בעיר. אתמול היתה פגישה ראשונית שבכלל היה קשה לקיים אותה כי קשה לאנשים שעוסקים בהישרדות לעזוב הכל ולהגיע. מטרתה היתה לגבש קבוצה שתעבוד כקבוצה במאבק הזה ולא כל פעם "מקרה" אחר שבו מספר פעילים עוסק בו.אני ושרונה מכירים כבר תקופה ומדי פעם מדברים וחושבים מה לעשות, כיצד ניתן לקדם את העניין בעיר ואיך אפשר למצוא עוד דיירים ודיירות ולהניע אותם לפעולה משותפת. חלקנו הכרנו עוד מימי המאהל בחדרה ומאז נפרדו דרכנו, ואז נפגשנו שוב באירוע ההכרזה לבית הדין העממי, ולאחר מכן דרכנו חזרו להשתלב בקבוצה הזו. שרונה יצרה קשר עם חלק מהאנשים ואני עם מי שאני מכיר וזה התארגן תוך שבוע. עד כה לא חילקנו תפקידים ולא דיברנו על פעולה, רצינו לראות מה אנחנו רוצים לעשות ואיך אנשים רואים את המפגש, ואני ראיתי שזה בוער בדמם.

המחשבה הראשונית היא ליצור קשר עם עוד אנשים שנפגעו ממדיניות הדיור ומההזנחה השיטתית כדי שנוכל להמשיך לגדול כקבוצה ולהאבק את מאבק הדיור הציבורי ביחד ובמקום שבו אנחנו גרים או מחפשים קורת-גג. רובנו היינו פעילים בצורה כזו או אחרת, אם מדובר בי שסייעתי לכמה נפגעי דיור בחדרה מבחינת הצפת העניין, ואם מדובר בשרונה שפעלה כמי שנאבקת על קורת-גג עבור משפחתה, כששנינו חלק מצוות דיור ציבורי שפועל במטרה לשנות מהיסוד את המדיניות.

דיברנו הרבה על הקמת קבוצה מקומית במקום כמו חדרה ואני שמח לבשר שקבוצה כזו הוקמה, קבוצה שמאגדת אנשים שלא מוכנים יותר לקבל את מצבם כגזירת גורל ומוכנים לפעול נגד הרשויות שהביאו אותם למצב הזה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s