מיכאל דורפמן – דו"ח מצב

בעבר כתבתי על מיכאל דורפמן (https://diortzibury.wordpress.com/2012/10/06/michael/) – אדם עיוור שמתגורר בחדרה בדירת עמידר ושצריך דירה בקומת קרקע בגלל בעיות נגישות קשות ובקשתו לא נענית כבר שנתיים שבמהלכן ממשיך מיכאל להאבק לשיפור במצבו. בפוסט הקודם סיפרתי שמיכאל זקוק לסיוע משפטי מול משרד השיכון ועמידר, סיוע אשר לא התקבל עד עתה.

הפעם ארחיב בנוגע למצבו של מיכאל וצעדים שהוא נקט על מנת שיחליפו לו דירה – ללא הועיל, ובסוף ניתן יהיה למצוא פרטים של אנשי עמידר שלא מתייחסים כראוי למקרה הזה ולאחרים בחדרה, ותמונות מהדירה ומהכניסה לדירה.

שם: מיכאל דורפמן

מצב רפואי: עיוור

 • בן לאמא שגם גרה בדירת דיור ציבורי של חברת עמיגור וכשנפטרה הדירה הוחזרה.
 • מיכאל גר 5 שנים בדירת עמידר בשיכון אולגה ד' בגבעת אולגה (דירה ללא נגישות).
 • נמצא במאבק עם חברת עמידר במשך השנתיים האחרונות אחרי שמצבו הרפואי הדרדר ואיבד את ראייתו.
 • הגיש בקשה להחלפת דירה, ואושרה החלפה, ולאחר ששוחח עם העובדת הסוציאלית הלך לראות דירה באיזור שבו גרה פרי דנילוב (https://diortzibury.wordpress.com/2012/05/21/peridanilov/). הוא הלך לראות את הדירה יחד עם יו"ר ארגון הנכים בחדרה.
 • הדירה שבה גר עכשיו לא נגישה לא רק בגלל שהדירה עצמה נמצאת בקומה שנייה ובכניסה ישנן מרצפות עקומות ושהעלייה במדרגות לדירה היא צרה ולא נוחה בכלל, אלא שהשכונה כולה לא נגישה והגישה לתחבורה ציבורית בעייתית מאוד שזה עניין מאוד קריטי לאדם עיוור.
 • מיכאל שלח מכתבים לעמידר והם החליטו לאפשר החלפה לאחר שהוגשה ועדת עררים ונתנו דירה נוספת בגבעת אולגה – לעלות 29 מדרגות (!) וגם כן בלי נגישות לתחבורה ציבורית או לבית עצמו.
 • נשלח מכתב נוסף לועדת עררים ושם נאמר שההחלטה עומדת בעינה ושאפשר לערער בועדת חריגים במשרד השיכון בירושלים, אך הם נמלכו בדעתם על סמך טענה שאין מה לערער משום שכבר נמצא פיתרון. הוא קיבל לאחר מכן מכתב הביתה שאומר שהוא סרבן ולכן נפלט מתור החלפת דירה.
 • השר מיכאל איתן פגש את מיכאל במאהל המחאה החברתית בחדרה ואמר שהנושא יטופל, ולאחר שני מכתבים שנשלחו כדי להזכיר לשר, נכתב בחזרה שהוא לא יכול לעזור בנושא.
 • מיכאל דורש שיחוקק חוק שיעסוק בעוורים כדי שיושווה מצבם לאלה שהם מרותקים לכסא גלגלים.
 • הוא נמצא בדין ודברים עם שר הרווחה (לשעבר) משה כחלון דרך חברת מועצה בחדרה. אמר שיטפל וכרגע אין שום דבר – אין תזוזה ומיכאל נמצא בסכנה אחרי שכבר הגיע בעבר למצב שבו נאבקו על חייו בביתהחולים לאחר שנפל בבית.
 • לאחר שעורך דין שפעל בענייניו שלח מכתב לסניף עמידר בחדרה, נאמר לו בחזרה שזה לא בסדר שהוא פונה בצורה הזו באמצעות צד שלישי כי זה אומר שהוא במלחמה איתם.
 • כבר 5-6חודשים שהוא ושכנתו מקומת הקרקע בבניין פונים לרכז השטח בעמידר והוא אומר שיבוא לטפל בבעיה וחצי שנה הוא לא הגיע וזו סכנה מיידית כי מיכאל נופל וכל פציעה היא חמורה בגלל בעיית סוכר כך שלוקח יותר זמן לפצעים להחלים.
 • התשובה האחרונה שקיבל מעמידר זה שיהיה בסדר ושזה בטיפולתשובה שכיחה שקיבלו הרבה דיירים אחרים מעמידר בכלל ובסניף בחדרה בפרט.
 • בגלל המרצפות העקומות נפל לפני חודשיים ועקב סיבוכים של מחלת סוכרת התעלף מהנפילה והגיע לביתהחולים.
 • לפני שנתיים מצאו אותו מעולף בגלל רטיבות וטיפול לא תקין של רופא. הוא הגיע במצב קשה מאוד לביתהחולים. לא ברור למה עמידר מחכה והמבין יבין.
 • להלן פרטים לגבי נציגים ממשרד השיכון ועמידר שטיפלו בענייניו של מיכאל:דודו שמש – רכז שטח גבעתאולגה חדרה.הבטיח שיבואו לטפל בבית ולא באו ולא מתייחסים לטלפונים.
  חיים סבג – מנהל עמידר חדרה שלא דואג לדירה חלופית.
  רחלי פליקס – נציגה מטעם משרד השיכון באיזור חיפה. לא נתנה צ'אנס להחליף בית בפעם השלישית תוך כדי שלא הזכירה את סיבת הסירוב. טענות קשות על היחס שלה.
  הכניסה לבניין – מרצפות עקומות, משוקעות ושבורות.חדר מדרגות – חשוך (צולם עם פלאש), מעקה לא תקני (צריך להיות בצד ימין ולא בצד שמאל), חשמל חשוף ותקרה מתקלפת.


  הכניסה לדירה – מדרגה מסוכנת.

  המצב בתוך הדירה – טחב במקלחת, סדקים, רטיבות, התקלפות וחשמל חשוף בחדרים האחרים.

  כאן ניתן למצוא ראיון שקיים עם מיכאל רוני אזולאי מקבוצת הלא נחמדים (וידאו: דוד דלויה)

  https://www.youtube.com/watch?v=VJ6ADKiRw1U

  https://www.youtube.com/watch?v=VeEFEV36AC4

  מייל ליצירת קשר:

  שי נימצן

  ShyNisGood@gmail.com

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s