בקרוב: תוכנית לחיזוק מבני דיור ציבורי בפריפריה \ YNET

המדינה תממן תוכנית לחיזוק ושיפוץ 1,250 דירות של השיכון הציבורי באזורי הפריפריה, שבהם הסיכון הרב ביותר להיפגע מרעידות אדמה. באחרונה נסגרו 7 מכרזים ראשונים במסגרת התוכנית, שתכלול את בית שאן, טבריה, קריית שמונה וחצור הגלילית, ותעלה 90 מיליון שקל. בחודש הבא יתחילו העבודות

הילה ציאון

במקור מכאן:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4301933,00.html

מי צריך תמ"א 38? בימים שבהם דווקא הרשויות במרכז הארץ מתנגדות לתוכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה (תמ"א 38), הנחשבת מבוקשת בקרב היזמים באזור זה, ערי הפריפריה משוועות לתוכנית – שאינה כדאית מבחינה כלכלית בגלל מיקומן ובשל עלות הקרקע האפסית שלהן. זהו אבסורד, משום שדווקא חלק מערי הפריפריה ממוקמות באזורים עם רגישות סיסמית גבוהה במיוחד, כמו בית שאן וטבריה, ולפיכך זקוקות לחיזוק ולשיפוץ המבנים שבהן.

כדי לענות על הצורך בחיזוק מבנים, הסתיימו באחרונה – בתום שנה ארוכה של דיונים – 7 המכרזים הראשונים בתוכנית לחיזוק ולשיפוץ מבנים בפריפריה מפני רעידת אדמה, שלא במסגרת תמ"א 38. מדובר במבני דיור ציבורי בערים בית שאן, טבריה, קריית שמונה וחצור הגלילית. כאשר ייסגרו מכרזים נוספים, בסך הכל ישופצו כ-1,250 דירות בכ-60 מבנים, המאוכלסים ברובם בדיירי השיכון הציבורי. עבודות החיזוק והשיפוץ צפויות לצאת לדרך בחודש הבא.

את התוכנית יזמו שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, ומנכ"ל המשרד, מרדכי מרדכי, בתחילת 2011. היקף התוכנית עומד על 90 מיליון שקל במשך 3 שנים, במימון משותף של משרד השיכון, המשרד לפיתוח הנגב והגליל ומשרד האוצר. בהסכם שנחתם בין המשרדים נקבע כי כל אחד מהם יקצה 10 מיליון שקל כל שנה.

"גם איכות החיים תשתפר"

בנוסף לחיזוק, יבוצע גם שיפוץ לשיפור המראה החיצוני של המבנה בעלות של כ-200 אלף שקל למבנה (שיפוץ של 10,500 שקל בממוצע לדירה). השיפוץ יכלול, בין השאר, את מעטפת הבניין,  חדר מדרגות, חידוש צבע המעקות, צביעת פרטי נגרות, מסגרות חוץ וכדומה.

"חיזוק מבנים בפריפריה מפני רעידות אדמה היא משימה לאומית, אשר לא תתבצע אם המדינה לא תירתם לכך", אמר השר אטיאס. "חשוב מכך, הפרויקט עוזר לדיירי הדיור הציבורי לשפר את איכות חייהם ולא רק את ביטחונם. אנחנו לא רק מחזקים את המבנים, אלא גם מחדשים ומשפצים אותם לרווחת התושבים בפריפריה – המתגוררים בדירות שנבנו בשנות ה-50 וה-60".

מנכ"ל משרד השיכון הוסיף כי "מדובר בפיילוט בהיקף של 90 מיליון שקל שמאפשר לצאת לדרך ולבצע חיזור מבנים בארבע ערים באזורים הרגישים ביותר. עם זאת, מובן שאין בכך כדי לפתור את היקף הבעיה העצום של חיזוק מבנים בפריפריה. לאחר השלמת פרויקט זה, הממשלה תצטרך להסיק מסקנות מתוצאותיו ולמצוא פתרון מקיף וכולל למבנים הישנים בפריפריה".

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s