משרד הפינוי נגד משפחת מנשה – על שלושה שקרים של משרד הפינוי ועל ארבעה אשיבם \ רותי לביא

בכירי משרד השיכון החליטו כנראה לנהל מלחמת חורמה נגד משפחת מנשה ולהשליכם מביתם..

http://bit.ly/OjdXVW   ; https://www.facebook.com/events/517724744907687 ; http://bit.ly/R8dzKG ובמלחמה – כל האמצעים כשרים. גם שקר על גבי שקר.

מצד אחד הם מסרבים להידבר עמם, 5 חודשים הם מסרבים לענות להם בכתב או בעל פה. ובמקביל – הם מוציאים כל פעם תגובה רשמית המציגה שקר נוסף.

  • הם טוענים שמשפחת מנשה הופנתה לעמידר וסרבה להגיש מסמכים – שקר!

בידינו מכתב מעמידר המצהיר שהנושא אינו בטיפולם אלא בידי משרד השיכון.

  • הם אומרים שמספר ועדות דנו בנושא – שקר!

כל בקשותינו לקבל תאריכי כינוס הועדות נדחו – כנראה כי לא היו כאלה.

  • הם אמרו בפניות הטלפוניות הרבות ש"העניין בטיפול" וצריך להמתין – שקר!

התיק לא בידם כבר כמעט שנה. כלומר, לא רק שלא טפלו אלא שאפילו לא טרחו לברר במה המדובר.

  • בסוף השבוע אף הרחיקו לכת וטענו בתגובה לעיתונות כי בני משפחת מנשה קבלו ממשרד השיכון סיוע בשכר דירה – שקר!

הם מעולם לא קיבלו ולמשרד השיכון אין על כך אף מסמך ואף תיעוד.

אז מדוע מנהל משרד השיכון מלחמת חורמה במשפחת מנשה?

מדוע משקיע דובר משרד השיכון זמן ומחשבה איזה שקרים להעלות וכיצד להתיש את משפחת מנשה ולהרוס את חייהם? הרי באותן זמן וכספים המושקעים בכך ניתן היה להשיג פתרון לא רק להם אלא למשפחות נוספות?

אותם כספים שמשקיעות החברות המשכנות, המונחות על ידי משרד השיכון, בעורכי הדין שלהן יכולים היו לעזור לעשרות משפחות להגיע לאותה קורת גג צנועה – המחווירה כמובן מול דירותיהם של בכירי משרד השיכון והשר.

למשפחת מנשה בקשה אחת פשוטה: קראו את מכתבנו, בדקו את טענותינו והשיבו לנו בדרך המאפשרת דיון וחשיבה. זה כל כך מסובך?

לא!  כנראה שלמשרד השיכון יש מה להסתיר. כנראה שבמשרד השיכון מבינים היטב, שלמאבק של איציק ולילי יש חשיבות מרובה בכל אותו סיפור עגום ומרתיח של השימוש בצו הפינוי כעלה תאנה, שבא להסתיר את כל מחדלי הדיור הציבורי. כנראה שהם מבינים, ששאלת זכויות בן ממשיך טומנת בחובה סיפור עמוק יותר. סיפור נישול שכבה שלמה של אזרחים מזכותם להבטיח עתיד אחר לילדיהם. מזכותם להבטיח לילדיהם יציאה מאותו מעגל עוני, שהביא אותם להזדקק לדיור הציבורי. הם מבינים, שכל אותם תירוצים להשלכת א-נשים לרחוב, המסתתרים תחת אותה מילה מכוערת – "פלישה" נחשפים כאן בעירומם.

יש כאן מלחמה על כוח. אותו כוח, המאפשר למשרד ציבורי להתעלם באופן בוטה מזכותם של א-נשים להשמע ולקבל דין וחשבון. אותו כוח, המאפשר למשרד ציבורי לשקר ולהכפיש שמה של משפחה בלא שתוכל זו אפילו לעמוד מולם ולעמת אותם מול שקריהם שבעליל.

אותו כוח המאפשר לממשלה להמנע מלהציע פתרונות דיור אפשריים למי שמדיניותה שלה הביאה אותם אל קו העוני.

לכן גם מציגים אנשי משרד השיכון ובכיריו, כולל השר אטיאס, את הטיעון המופרך – שיש להשליך משפחה לרחוב כי משפחות וא-נשים במצב קשה יותר ממתינים באותו תור ארוך וסיוטי כבר שנים. משונה הדבר, שאת האחריות לגורל אזרחים/יות הם מטילים דווקא על אלה המתקיימים גם כך בקושי, בגלל מדיניותה של אותה ממשלה שהשר אטיאס שותף לה. הם מנסים להפיל את האחריות על כך על גב הדיירים כיוון שהם חוששים שאותה אחריות תופנה כלפיהם ובצדק.

הגיע הזמן לצאת מול משרד השיכון ולהבהיר להם, כי כוח זה שלהם שקבלו מידנו לא ניתן להם כדי להכפיש ולשקר בלא שיצטרכו לתת על כך את הדין.

חייבים לדרוש מהם להפסיק מייד להשתמש בפינויים כאותו עלה תאנה, הבא לכסות על מחדליהם שלהם. חייבים לזעוק – במקום לפנות שיתחילו לבנות.

לדרוש את זכותם של ילדי הדיירות לקורת גג, שתאפשר להם לבנות עתיד ולצאת ממעגל העוני, להם ולילדיהם אחריהם.

מאבקם של איציק ולילי אינו מאבק פרטי. הם נלחמים למען כל דייירות הדיור הציבורי. אותם שחרב הפינוי נחה על צווארם ללא הרף. מי שגם עיכוב הפינוי משאיר אותם תחת אותה חרב. אותם שמשרד השיכון מנהל מלחמה נגדם במטרה להתישם עד שיוותרו על זכויותיהם ומשתמש לשם כך באותו כוח ותקציב שבאו מידינו אנו.

אינני מאחלת לאיש לחיות זמן כה רב תחת פחד בלתי פוסק. כל תגובה שלכם, כל יצירת קשר עם איציק ולילי ותמיכה יתנו להם עוד קצת כוח. מגיע להם, אני מודה ומתוודה שאני מעריצה את לילי ואיציק על התמדתם והתעקשותם. בשבילי – הם הגיבורים האמיתיים של המאבק החברתי ועלינו להיות עמם במאבק זה ולא לוותר.

כשיגיע יום הפינוי – עלינו כולנו להיות שם. דרך זו של מאבק, השמה דגש על התגייסות למען מי שהוחלשו ומוחלשים בלי הרף חשובה יותר מכל הפגנה. רק כך נוכל לעצור את משרד השיכון ולהכריח אותו להציג פתרונות של ממש. רק כך נוכל להעביר אותו מסר חשוב לממשלה הבאה ולעצור את המדיניות האנטי חברתית מלהמשיך.

וכמו תמיד – אם אתם רוצים לקחת חלק במאבק חברתי זה – בכל דרך – אפשר להשאיר הודעה אצל צוות הדיור הציבורי בפייס או לכתוב  ל- rutilavi@gmail.com

(פורסם במקור בפייסבוק)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s