ביום ראשון בתל אביב: אומרות לא לצביעות של נעמ"ת \ המעברה

** ביום ראשון בתל אביב: אומרות לא לצביעות של נעמ"ת מזכירות להם מהו פמיניזם ! **

https://www.facebook.com/events/295645350539273/

לפני מספר חודשים פלשה קבוצת "המעברה" הירושלמית למבנה ריק בשכונת הקטמונים. המבנה בבעלות נעמ"ת ועמד ריק שלוש שנים (!). פעילות ופעילי הקבוצה, רבות מהן אמהות חד הוריות מהשכונה, "שחררו" את המבנה ומאז הוא שימש עבורן מעין מטה של המאבק על הדיור הציבורי ומוקד קהילתי. במקום התקי

ימו הרצאות, דיונים, בזאר שכונתי, פעילות לילדים ועוד.

חברות וחברי המעברה ישבו במשך החודשים שחלפו למשא ומתן עם גורמים שונים בנעמ"ת בניסיון להגיע להסכם לגבי השימוש במבנה. לאחר חודשים של משא ומתן הודיעו נעמ"ת כי הם לא יתנו לקבוצה להמשיך להפעיל את הבניין, זאת למרות שאין להם כוונה לעשות שימוש במבנה.

נעמ"ת מפחדת כי מתן היתר לקבוצה להשתמש במבנה ימנע מהארגון לקבל תרומות ותקציבים, בין השאר מעיריית ירושלים. במקום לעמוד יד ביד עם תושבות ותושבי השכונה במאבק למרכז קהילתי, נעמ"ת מעדיפה להמשיך להתחנן לכספים מהממסד שיוצר את אותו דיכוי מלכתחילה. במקום להעצים את תושבות השכונה ואימהות חד הוריות בבניית מרכז קהילתי ומטה מאבק לדיור ציבורי, נעמ"ת מעדיפה להגן על משכורות עובדי הארגון.

ביום ראשון יתקיים בתל אביב ארוע של נעמ"ת תחת הכותרת "עבודה ומשפחה מהישרדות למדיניות ציבורית". אנו נגיע למקום ונזכיר לנציגות נעמ"ת ותומכיהן כי "הישרדות" היא סיפור חייהן של רבות מפעילות קבוצת המעברה ונשות השכונות בירושלים, וכי הן לעולם לא יצליחו להשפיע על מדיניות ציבורית כל עוד אחיותיהן וארגונים כמו נעמ"ת, שאמורים להיות ארגונים פמינסטים, אינם תומכים בהן.

"אנו רוצות להוסיף כי מהפכה חברתית אמיתית תהיה כזו אשר מאתגרת גם את הסדר הקיים בארגונים חברתיים. "פמיניזם" ו"חברתי" אינן רק סיסמאות ריקות שנותנות לאשה העונדת אותן פריולגיות או מייצגות רק קבוצה אחת של נשים. אלה הם רעיונות שמייצגים מאבק בשיטה ושינוי רדיקאלי של הסטטוס קוו. הן דורשות הקרבה עצמית למען הצדק גם במחיר של הפסד תקציבים או משכורת".

בתמונה: מהפכניות.

לכתבה על המעברה ששודרה ביום שישי בערוץ 1 – חובה!
http://www.youtube.com/watch?v=BVtDCk7Jfn4

לאירוע של המעברה
https://www.facebook.com/events/295645350539273

לארוע נעמ"ת
http://www.facebook.com/events/351313188293389

רכבים יצאו מירושלים לתל אביב בשעה 4. לפרטים 0507750754

המעברה | المخيّم

 

 

 

 

גיבורות המעברה!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s