ג' זה בית – פונים למחלקת אכלוס מרכז ודורשים – הפסיקו להתעלם מלילי ואיציק מנשה

לאיציק ולילי מנשה יש צו פינוי ב-22 לאוקטובר. אם עד אותו היום לא יגיעו להסדר עם משרד השיכון, הם יזרקו לרחוב יחד עם בנם בן השלוש. זהו לא צו הפינוי הראשון שלהם. לפני ארבעה חודשים היו אמורים להיות מפונים מדירתם, אך ברגע האחרון נדחה הפינוי על מנת לאפשר לבני הזוג להגיע להסדר עם משרד השיכון. מאותו הרגע החלו בני הזוג להתדפק על דלתות המשרד, להתקשר ולשלוח מיילים ופקסים. ובמשרד השיכון אין קול ואין עונה.

במשרד השיכון מתעלמים מקיומם של בני הזוג מנשה ומטענותיהם הצודקות, הנשענות על תקנות משרד השיכון, להכרה בזכותם החוקית

על דירתם. לפני יותר מ-4 חודשים נשלח המכתב הראשון למנכ"ל האיכלוס במשרד, מר ישראל שוורץ, עם פירוט הטענות. מר שוורץ לא טרח לענות. לפני יותר מ-3 חודשים, בעקבות לחץ המחאה והפעילים הבטיח יועץ שר השיכון, מר גבאי, בשיחה טלפונית עמו, לטפל בנושא. המכתב המפורט נשלח אליו והוא הבטיח שהנושא מטופל. עד היום לא קבלו לילי ואיציק תשובה. לפני כחודש, בעקבות פעולות המחאה ונדנוד של פעילים, קיבל צוות הדיור הציבורי תשובה ממשרד השיכון. אולם תשובה זו אינה מתייחסת לטענות ומפנה את משפחת מנשה למחלקת איכלוס מחוז מרכז. בעוד שהפעילים קיבלו תשובה, למשפחת מנשה עצמה לא טרחו במשרד השיכון לענות – בשבילם משפחת מנשה שקופה.מאז שהתקבלה התשובה ממשרד השיכון, החלו בני הזוג מנשה לנסות ולפנות לגברת אפרת ג'דה ממשרד השיכון. אולם, הגברת ג'דה מקבלת קהל רק אחת לשבוע ובגלל החגים בעצם גם זה לא. ובינתיים, התשובה היחידה שהם מקבלים היא "זה בטיפול". עוד שבועיים הם צפויים להיזרק מהבית, ובמשרד השיכון לא ממהרים לתת להם תשובה. מתי יענו להם? מתי יפגשו עמם בכדי למצוא פתרון? אחרי הפינוי?

ברור למשרד השיכון וברור גם לנו כי ברגע שתפונה מהבית ותעבור להתגורר ברחוב, תהפוך משפחת מנשה לשקופה על באמת. אנחנו לא ניתן להם לעשות זאת, אלא נמשיך ונדרוש מהם לאפשר לבני המשפחה לממש את זכותם ולהשמיע טענותיהם, נדרוש גם את דחיית מועד הפינוי במספר חודשים, כך שיתאפשר להם להיפגש עם נציגי משרד השיכון ולדון בפתרון בלא החרב המונחת על צווארם.

עוד על המאבק של משפחת מנשה:
https://www.facebook.com/note.php?note_id=310614072323494
http://bit.ly/OjdXVW
http://bit.ly/R8dzKG

היום נשלח מכתבים למנהלת מחלקת אכלוס במחוז מרכז של משרד השיכון, הגברת אפרת ג'דה. מספר הפקס שלה הוא 03-7632824. לשליחת פקסים בחינם היכנסו לאתר הבא: http://www.freefax.co.il/upload-fck.php
שימו לב, תאריך הפינוי הוא עוד כשבוע וחצי. ביום רביעי בלבד יש קבלה במחלקת איכלוס מרכז. לכן, אנא שלחו את הפקס עוד היום, כדי שמחר בבוקר נקבל את התייחסות המשרד. כל מועד אחר לשליחת הפקסים עלול להיות מאוחר מדיי.
מצורף מכתב לדוגמה. המכתב כתוב בלשון אישה לנוחיותכן.

***************************************************

עבור: אפרת ג'דה – מנהלת מחלקת אכלוס מחוז מרכז (03-7632824)

הנדון: קביעת מועד לפגישה עם יצחק ולילי מנשה

שלום רב,
אני פונה אליך בעניינם של יצחק ולילי מנשה, דיירים בדירת עמידר ברחוב הפלמ"ח 10 בגבעת שמואל. משפחת מנשה עמדת בפני פינוי בתאריך ה-22 לאוקטובר והיא מנסה מזה ארבעה חודשים לקבוע פגישה עם נציגי משרד השיכון בכדי לשטוח לפניהם את טענותיה הלגיטימיות לזכויות בן ממשיך, כפי שפורטו במכתבם. לאחר חודשים של התעלמות, רק לפני כשבועיים נמסר להם בעקיפין כי עליהם לפנות למחוז מרכז של משרד השיכון, זאת לאחר שחיכו יותר משלושה חודשים בעקבות הבטחתו של מר גבאי עצמו כי הנושא בטיפול. בשבועיים אלה הם מנסים ללא הפסק להיפגש עמך, ללא הצלחה, כשהם נדחים שוב ושוב על ידי מזכירתך.
תפקיד משרד השיכון ומחלקתך הוא לטפל בצרכי אזרחי המדינה ולא להתישם, וודאי שלא להתעלם מהם. לא ייתכן כי לא יתאפשר לאיציק ולילי מנשה להיפגש לדיון עם נציגי משרד השיכון בכדי למצוא פתרון הולם עבורם. לא ייתכן כי משרד השיכון יתעלם מהם זמן כה רב, כך שגם אם תתקיים בסופו של דבר פגישה, לא ינתן להם זמן מספיק בכדי להתמודד בכל דרך משפטית וציבורית אחרת עם התשובות שינתנו. להזכירך, התייחסותו הבלתי תקנית והבלתי הולמת של משרד השיכון למשפחת מנשה נמצאת עתה גם בבדיקת משרד מבקר המדינה.
אני דורשת ממך, כנציגת משרד השיכון, לקבוע בדחיפות פגישה מסודרת עם בני משפחת מנשה ולבחון טענותיהם הלגיטימיות, שהועברו לך בכתב. בנוסף, אני דורשת כי התאריך המיועד לפינוי יידחה במספר חודשים בגלל טיפולכם הכושל והתעלמותכם הגורפת מפניותיהם של בני הזוג, זאת כדי לאפשר להם למצות את זכותם להישמע, להשמיע ולעמוד על זכויותיהם בדרכים השונות הנתונות בידם.
בברכה,

 

 

הפגנה מול עמידר נגד פינוי של משפחת מנשה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s