פינוי אלים של משפחת נפטלי באור יהודה

7:00
בוקר רע! תמונה ראשונה מאור יהודה שם פונתה לפני כשעה באלימות משפחת נפתלי על ארבעת ילדיה ששהתה ברחוב במין מחסה זמני שהקימה מאז פונתה מביתה. המשטרה הגיעה למקום הבוקר בכוחות גדולים ולדברי המשפחה "לא ראתה בעיניים". לטענת המשפחה האם חושמלה באקדח טייזר וגם הבן אביב (11) הוכה. איילת חליווה, פעילה ששהתה במקום הוכתה, ידה עוקמה ונשברה, והיא פונתה לביה"ח. למקום הגיעו עתה פעילים נוספים המבקשים לתמוך במשפחה. רח' דוד אלעזר 32 (ליד בית חב"ד) , אור יהודה.

מדובר במשפחה שליוו פעילים לאחרונה על מנת לתמוך בהם. לאחר שהמשפחה פונתה מהבית בו חיה, עקב קשיים כלכליים, הם עברו למקלט באיזור וכשפונו גם משם שמו פחון ותחתיו את כל הציוד האישי שלהם וכך גרו. עיריית אור יהודה הוציאה להם צו פינוי מהרחוב אל הרחוב, והשוטרים מילאו אחר הוראותיו של ראש העיר תוך שימוש באלימות. כל הציוד של המשפחה נלקח. כרגע הם במקום ויחד עם פעילים מנסים לבנות מחדש.

כותב קובי ברכה פעיל "הלא נחמדים" לצד תמונה ששלח: בצער רב אני מודיע על פינוי אכזרי של משפחת נפתלי באור יהודה הגיעו כוחות מישטרה עשרות ניידות כמות של 100 שוטרים על מישפחה שגרה ברחוב שוב פעם אכזריות וכוחניות אני מבקש מיכולם להגיע ולעזור לנו להרים את המאחז מחדש


7:30
מיטל זיידמן, פעילה שנכחה במקום, מספרת שהגיעו למקום שוטרים רבים, חלקם עם טייזר ביד, התפרצו פנימה כשחלק מהנוכחים במקום ישנו, הפרידו אותם זה מזה, כשמספר שוטרים מרחיקים בכח כל אדם משאר האנשים וכך מנעו מהם להגן זה על זה או לצלם. איילת חליווה, לדבריה, נשלפה מהמיטה לנגד עיניה וללא שום סיבה נראת לעין הוכתה על ידי שוטר שסיבב ועיקם את ידה. גם הילד הופרד מהשאר ומיטל מספרת שבכל זמן הפינוי הוא בכה וצעק "אני מפחד". ספיר סלוצקר מספרת שהשוטרים לקחו במשאית את כל הציוד האישי של המשפחה (מיטות, מזרנים, כלי מטבח ועוד).

8:00
בתמונה איילת חליווה, אחת הפעילות שנכחו במקום, שפונתה באמבולנס לבית החולים, ממתינה לבדיקת אורתופד. בשידור ישיר שהעבירה איילת מבית החולים היא אומרת "רצו להפחיד אותי? אז הצליחו. אני משקשקת. אני מרגישה שאני מתמודדת כאן מול משהו שגדול עליי בהרבה, ואני מפחדת. אבל אני לא אתייאש ואמשיך לנסות לפתור את המצוקה של משפחת נפתלי".

איילת חליוה אלימות משטרתית פינוי אור יהודה

8:20
אביב, הילד בן ה-11, בליווי אחותו עדן (18) ומספר פעילים, נכנסו לבניין העיריה לדרוש הסברים על האירוע ולבקש חזרה את הציוד של המשפחה. ראש העיר סירב לדבר איתם וסגר לעדן את הדלת בפנים. עובדי העירייה הורידו אותם למטה, נעלו אותם בין הכניסה למעליות, והזמינו משטרה. המשטרה פינתה אותם בכח מהבניין.

9:30
ערכו צילומים וזיהו שבר, כרגע מגבסים את ידה של איילת.

11:30
ספיר סלוצקר: "אנחנו מפנים את ההריסות ובונים מחדש. כרגע פעילים בונים מחדש את הגגון ומאלתרים סככה כדי שהמשפחה לא תשב בשמש". סיגל, אם המשפחה : "אנחנו לא נזוז מפה. אין לנו לאן. בונים הכל מחדש ועוד נחגוג פה את ערב ראש השנה". "זקוקים לעוד ידיים של אנשים שיגיעו לפה ויעזרו בציוד מינימלי (מזרונים, ציוד בית ספר, צלונית, מגבות, אזיקונים, מזון ומים) על מנת להתארגן מחדש כיוון שמשאית הובלה לקחה את כל הציוד שלהם.רחוב דוד אלעזר 32. אנא מכם נא להגיע בהקדם האפשרי. זקוקים גם לעו"ד שילווה את המשפחה".

פינוי אור יהודה אלימות משטרתית

בתמונה איילת חליוה, שהשתחררה מבית החולים וידה מגובסת, וסיגל נפתלי

איילת חליוה סיגל נפתלי פינוי אור יהודה אלימות משטרתית
21:00
פעילים מדווחים: דוד נפטלי ובתו עדן, שפונו הבוקר מהמבנה הארעי בו גרו מאז נזרקו מביתם, נלקחו לפני כשעה לחקירה בתחנת המשטרה. הבת ככל הנראה שוחררה והאב יושאר בלילה למעצר. בתמונה פעילים ממתינים בתחנת המשטרה.
פינוי אור יהודה אלימות משטרתית

טרם התקבלה תגובת משטרת ישראל לאירועים

***
אנא פנו לעיריית אור יהודה ותאמרו להם מה אתם חושבים על מה שקרה:
לשכת ראש העיר: טלפון: 03-5388106, 03-5388128 פקס: 03-5334385
לשכת מנכ"ל העירייה: טלפון: 03-5388105 פקס: 03-5333154
מבקר עיריית אור יהודה: רמי סעדון: טלפון. 03-5388805

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s