ג' זה בית – הפעולה השבועית: קוראות לאטיאס להלחם בקיצוץ התקציב או להתפטר

לפני שבוע, בעקבות מותו של משה סילמן, הודיע שר השיכון אריאל אטיאס, על שורה של צעדים שלטענתו יפתרו את המצוקה בדיור הציבורי. אתמול המזמור כבר היה שונה, כאשר התבשרנו על קיצוצים בתקציב משרד השיכון המיועד לדיור הציבורי (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4262030,00.html).
טרגדיה אישית, אתן יודעות. מה הקשר בינה לבין תקציבים?
אז די, נמאס לנו! אטיאס רוצה שנאמין שהדיור הציבורי יקר לליבו, אבל הוא לא עושה דבר כשמקצצים את תקציב המשרד שלו. אז לא, אנחנו לא מאמינות לו. אם היינו במקומו, היינו שולחות את מכתב ההתפטרות שלנו לראש הממשלה עוד אתמול. אז אם אנחנו יכולות, למה הוא לא?
היום נשלח לאטיאס שוב מכתבים ונזכיר לו שהוא לא חייב להיצמד לכיסא שלו – עליו להילחם בממשלה ובאוצר ולדרוש עוד ועוד תקציבים.
ואם הוא לא מצליח? שיתפטר.

***************************************************

מצורף מכתב לדוגמה. המכתב כתוב בלשון אישה לנוחיות בלבד.

את המכתב אפשר לשלוח לכתובות האימייל הבאות:
sar@moch.gov.il, aatias@knesset.gov.il
וגם לפקס שמספרו 02-5824111.
אפשר לשלוח פקסים בחינם באתר הבא: http://www.freefax.co.il/upload-fck.php

.

לכבוד:
שר השיכון, אריאל אטיאס

הנדון: תגובתך לקיצוץ המיועד בתקציב משרד השיכון

אתמול התבשרתי כי בעקבות תכנית הקיצוצים של הממשלה, יאלץ משרד השיכון לקצץ מתקציביו, דבר שיפגע באופן ישיר בתקציבים הנמוכים ממילא המוקצים לדיור הציבורי. מדובר בהחלטה אומללה, בעיקר בימים אלו, בהם ניתן לראות עד כמה הפגיעה בתקציבים אלו משמעותית והרסנית עבור אלו שנזקקים לדיור ציבורי.

בשבועות האחרונים אני ואזרחים מודאגים רבים, פנינו אליך בדרישה למספר שינויים מידיים והכרחיים בדיור הציבורי. דרשנו את הגדלת מלאי הדירות הציבוריות באופן מיידי ודיון מחודש בקריטריונים לזכאות לפי כושר השתכרות ולא לפי קריטריונים אחרים. דרשנו גם שמשרד השיכון יפקח על התנהלות החברות המשכנות, יבחן את החובות המנופחים שבהם מחוייבים דיירים ויעצור באופן מיידי את כל הפינויים.

לצערי, התגובות שקיבלתי ממשרדך לא היו מספקות ולא ניכר מהן כי יש בכוונתך לבצע את אי אלו מהדרישות שלנו. וכעת נתגלה לי כי תקציב השיכון המיועד לדיור הציבורי צפוי להיות מקוצץ אף יותר בשנים הקרובות. אני מתארת לעצמי כי בעת שתידרש להצביע על השינוי בתקציב, תמנע מלעשות כך. אתה חוזר ואומר עד כמה הדיור הציבורי יקר לליבך. עם זאת, הימנעות מהצבעה אינה מספקת. אם אתה אכן חרד לגורל כל אותם נפגעי דיור ציבורי, עליך לפעול על מנת להציל את הדיור הציבורי, עליך לדרוש שהתקציב המיועד למטרה זו לא יקוצץ, אלא להפך – יגדל.

מר אטיאס, לא פעם ולא פעמיים מפלגתך איימה לעזוב את הקואליציה מסיבות אלו ואחרות. אם הדיור הציבורי כה חשוב לך, כפי שאתה רוצה שנאמין, אני מצפה ממך ומחברי מפלגתך להכריז, כי במידה ולא ימולאו כל דרישותיכם בנוגע לדיור הציבורי, תעזבו את הממשלה.

הדיור הציבורי הוא אחד הנושאים הקריטיים ביותר העומדים על סדר היום של מדינת ישראל בימים אלו. אסור לך לוותר. כשר השיכון, עליך להילחם על מנת לקבל עוד ועוד תקציבים ולהציל את מה שנותר מהדיור הציבורי. ואם אין ביכולתך לעשות זאת, אנא ממך, פנה את כיסאך למי שתוכל.

בברכה,

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s