כ-200 מפגינים מול ביתו של שר השיכון

הערב הפגינו כ-200 מחוסרי דיור ופעילים נוספים מול ביתו של שר השיכון אריאל אטיאס בירושלים בדרישה לשיקום מיידי של הדיור הציבורי, משם המשיכו המפגינים אל בית ראש הממשלה

** שידור חי מההפגנה מול בית ראש הממשלה: http://j14.org.il/j14live/yomgashum1 **

23:37 עובדיה, נפגע דיור ציבורי, מספר לאבי שבזכות פעילות המעברה הפינוי שלו נמנע מספר שעכשיו הוא רוצה להחזיר טובה, ולעזור לאחרים. לטענו- קורת גג היא זכות בסיסת שמגיע לכל אחד.

23:30 אבי מראיין נפגע דיור ציבורי, נכה בכיסא גלגלים שעל סף פינוי מביתו. שמספר את הסיפור שלו. הוא מספר שהוא ילחם ויינצח. הוא מספר שרוצים לפנות אותו בבית. מספר שאשתו הלכה להתחנן לבטוח לאומי לקבל כסף לתרופות.

23:25 עוצרים מכוניות ליד בית ראש הממשלה. אבי מדווח כי עד עתה המשטרה די מאופקת.

23:20, משה כהן מהשידור החי: נמאס לנו, את החלומות הם הורסים לנו!

23:15 ביקור ספונטני בבית ראש הממשלה, אבי בלכרמן משדר, תוך כדי ההפגנה אבי מראיין נפגעים מהדיור הציבורי. אחת המפגינות מספרת שהיא לנה אצל חברים, כל פעם חברים אחרים. כינתה את עצמה "חסרת דיור משודרגת". לרגע הצעקות- "לא חוזרים יותר לישון די לשלטון ההון".

21:00- המשטרה ניסתה למנוע מהפגנת ה"לא נחמדים" להגיע לביתו של השר אטיאס, אבל לא הצליחה. המפגינים הבטיחו לבקר את השר והם מקיימים הבטחות: כרגע מול ביתו, דורשים דיור ציבורי!

שידור חי מההפגנה כאן: http://j14.org.il/j14live/occupyisrael

דיווחים מהשידור החי של איליאן (תודה למשה מנקין שערך):

20:20- כ-50 מפגינים/ות מול ביתו של השר אטיאס, אוטובוסים עם מפגינים/ות נוספים בדרך

20:25- אליאן: "השר אטיאס לא הגיע הערב לביתו, למרות זאת מאבטחי האישים נמצאים באזור הבית. המשטרה נערכת במקום, זרנוקי מים לפינוי הפגנות , וכנראה גם פרשים על סוסים נערכים לפינוי ההפגנה. חוסר אחריות של משטרת ירושלים !אינה חוסמת את צירי התנועה למרות שהיא מודעת לקיום ההפגנה , מוניות אוטובוסים ורכבים פרטיים עוברים בכביש. משה כהן , ברק סגל ושאר חברי "הלא נחמדים" הגיעו לבושים בחולצות המתאימות, מסרבים להשאר מאחורי המחסומים שהציבה המשטרה בצמוד לכביש".

משה כהן צועק "צאו החוצה אנחנו לא כלבים" ופונה אל השוטרים- "תנו לנו לצאת". איליאן אומר למשה: "הם לא רוצים שנרד לכביש, הם רוצים שהמכוניות יעברו, יותר חשוב להם המכוניות . מהקהל צועקים "אטיאס אמהות כאן על חורבן הבית שלהן".

20:51- עוד מפגינים נוהרים מצדו השני של הרחוב. כ-50 מפגינים נוספים הגיעו משכונת התקווה. חלק מהמפגינים והמפגינות משוחחים עם השכנים של אטיא שמתעניינים במתרחש.

20:55- הקהל צועק סיסמאות: "קול קורא מהשכונות , לשחרר תגטאות ", "אטיאס נכשלת לך הבית". איליאן מדווח: "יש פה 200 אנשים בערך , אלו האנשים שנמצאים פה, אלו שקוראים להם פרזיטים, שדורשים דיור ציבורי"

21:30- קריאות מהקהל " ממשלת הון שלטון , לא ! , דיור ציבורי , כן ! ", "אין דיור אין גיוס ", "לא נחמדים, ולא מפחדים", "לא חוזרים יותר לישון , די לשלטון ההון", "אין צדק אין שיוויון יפורק שלטון ההון".

איליאן : "זה מזכיר לי את ההפגנות של לפני 20 שנה, כשהעולים הפגינו לדיור. נראה שיש ניסיון להכנס לביתו של אטיאס, השוטרים מונעים.

אורן פסטרנק קורא במגפון לשוטרים והתושבים: "חבר'ה גם עליכם עובדת הממשלה"
אורן פסטרנק: " איך אתה לא מתבייש לפני שבוע חילקתם 25 מיליון שקל לטייקונים "

צעקות מהקהל: "אנחנו רוצים לדעת איפה הכסף של הדירות". זמבורות ודפיקות על גדרות פח זמניות נשמעים ברקע .

21:50- איליאן: "מיקי רוזנטל שתומך במאבק נגד הטייקונים, פתח ערוץ בעיתונות 99%, לא ידוע מתי ישדר". "גם לשוטרים שצופים בזה , תתקשרו במקום מערכות מודיעיניות אני אעזור לכם, חבל על התקציבים של אמצעים… עד היום לא ראינו לאדם שהגיע מול בית שר והצליח להשאר כמה ימים , אנחנו מקווים שהפעם יצליחו", "רמי בלייר מי שלא מכיר ראש איגוד הבמאים אף הוא פתח ערוץ שידור לצפייה".

קריאות מהקהל : "אין לו לב , אין לו לב", "אין לך אלוהים אטיאס".

איליאן מספר לצופים מחו"ל באנגלית על מגדל צדק, הקראוונים שהגיעו למקום עם מקלחות ולדיור של האנשים שם , אלו פתרונות דיור זולים שיכולים לאכלס תושבים.
אוכלוסיות אלו קופחו במשך כל שנות מדינת ישראל, איליאן פונה לקהל מחו"ל להשתתף בשיח בצ'אט באנגלית, אנחנו ביליונים בעולם שנלחמים יחד.

תמונות: איתי נדב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s