הפעולה השבועית של ג' זה בית: לא מרפים ממשרד השיכון – מחזירים את פרי דנילוב הביתה!

כבר כמעט חודש מאז שפרי דנילוב הושלכה מביתה.

מאז פעלנו בדרכים שונות על מנת להחזירה: בהתחלה שלחנו מכתבים למשרד השיכון בהם נאמר לנו שמטעמי צנעת הפרט הם לא יכולים להגיד לנו כלום, וכי הם נמצאים בקשר עם גב' דנילוב. לשניה שמחנו, עד שגילינו שהם שיקרו, ושהם לא פנו אליה אפילו פעם אחת מהרגע שבו נזרקה לרחוב.

במקרה אחר משרד השיכון, ששכח לפתע מצנעת הפרט, השיב לנו במכתב רווי האשמות שעיקרו 'מה אתם רוצים מאיתנו? אדם שלא מחזיר חוב צריך לגור ברחוב, ולנו בכלל לא אכפת אם הוא עיוור, חולה ומקבץ נדבות למחייתו. ובכלל, מה אתם מתלוננים? זו היא שלא רצתה לעבור לגור בדיור מוגן לקשישים. אז מה אם היא בכלל לא קשישה'?

התשובות של משרד השיכון מרתיחות! לפרי דנילוב אין איפה לגור ובמשרד עסוקים בהכפשות שכל מטרתן להסיט את נושא הדיון מהעובדה הכה כואבת שמזה זמן רב שהם חוטאים למטרות המוצהרות שלשמן הוקם המשרד ולא משרתים את הציבור, כפי שהתחייבו לעשות.

היום נכתוב להם שוב. לא נרפה. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמינו לוותר. נעשה הכל על מנת להשיב את פרי לביתה.

אנא הצטרפו אלינו!

כל מה שאתם צריכים לעשות זה לשלוח אימייל לכתובות המייל הבאות:

אריאל אטיאס, שר השיכון – sar@moch.gov.il,

דניאל גבאי – יועץ בכיר לשר השיכון – danielg@moch.gov.il

אריאל רז – דובר משרד השיכון – ArielR@moch.gov.il

ישראל שוורץ – מנכ"ל אכלוס במשרד השיכון – Israels@moch.gov.il

שליחה לכולם בקליק אחד

מצורף מכתב לדוגמה. אתם מוזמנים להשתמש בו, אבל כדאי שתשנו בו כמה מילים, כדי שהוא יעבור את מסננת הספאם של משרד השיכון. המכתב מנוסח בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד.

שיהיה לנו בהצלחה!

אתם מוזמנים לקרוא עוד על פרי דנילוב כאן: https://diortzibury.wordpress.com/2012/05/21/peridanilov/

* * *

לכבוד:

אריאל אטיאס, שר הבינוי והשיכון;

דניאל גבאי, יועץ לשר הבינוי והשיכון;

אריאל רז, דובר משרד השיכון;

ישראל שוורץ, מנכ"ל אכלוס במשרד הבינוי והשיכון.

הנדון: דרישה חוזרת לטיפול בעניינה של גב' פרי דנילוב וקבלת מענה הולם

אני פונה אליך בעניינה של פרי דנילוב,שפונתה לפני כחודש באופן אלים ומבזה מביתה בחדרה. מיד לאחר פינויה של גב' דנילוב פנו פעילי דיור ציבורי למשרד השיכון בדרישה שזה ייקח אחריות לדרך הבלתי הולמת שבה התבצע הפינוי ויסיק מסקנות למניעת פעולות בלתי חוקיות מסוג זה. בנוסף, דרשו הפעילים ממשרד השיכון לאפשר לגב' דנילוב לקבל חזרה את דירתה בדין (שכן היא אושרה כזכאית לדירה זו) תוך בניית הסדר שיאפשר לה תשלומים על חשבון החוב על פי יכולתה הכלכלית (כפי שהציעה, ללא מענה מצדכם).

בתגובה למכתב הפעילים, שלח משרד השיכון תשובה על פיה הנושא נמצא בטיפול מול הגברת דנילוב וכי לא ניתן למסור פרטים נוספים מטעמי צנעת הפרט. זהו שקר מוחלט, שכן איש ממשרד השיכון לא יצר עימה קשר מהיום בו הושלכה מביתה. יש בכך משום התעלמות מחובתכם לאחריות כלפי אישה נכה שהושלכה לרחוב על ידכם, ללא כל פתרון ואף מחובתכם לשקיפות כלפי הציבור. זכותו של כל אזרח לדרוש מכם לעמוד בחובתכם זו ולהקפיד שתעמדו בה.

יתרה מכך, בפני פעילים אחרים דווקא לא חששתם לפרט את טענותיכם כלפי הגב' דנילוב – מעניין לראות כי כשאתם בלחץ, צנעת הפרט כבר לא מהווה נר לרגליכם. בפני אותם פעילים טענתם כי גב' דנילוב סירבה לחלופות שהצעתם לה לדיור. עובדה זו נכונה ונבעה מכך שהדיור החלופי שהוצע לה מבזה אותה. כך למשל, הצעתם לה לעבור להתגורר בבית גיל הזהב. להזכירכם, פרי דנילוב נמצאת בשנות החמישים לחייה ואין שום סיבה שהיא שבעטיה עליה לעבור להתגורר במגורים המיועדים לקשישים. נראה שמי שחלפה במוחו המחשבה להציע את מגורי הקשישים כחלופה לגב' דנילוב, אינו רואה בה אדם בעל צרכים נפשיים וחברתיים כשאר האדם, אלא רק מחפש מקום אליו יוכל להשליך אותה וכך לרצות אותה ואת הפעילים החברתיים המלווים אותה. שנאמר, רחוק מהעין – רחוק מהלב.

בנוסף, לפעילים נאמר כי הפינוי התבצע מכיוון שגב' דנילוב לא עמדה בהסדר התשלומים, על פיו היתה צריכה להחזיר תוך תקופה קצרה סכום עתק. להזכירכם, גב' דנילוב מתקיימת מקצבת ביטוח לאומי, שאינה מספיקה אף לרכישת התרופות להן היא נזקקת, וכתוצאה מכך היא מקבצת נדבות ברחוב. הטענה כי עליה להיזרק מביתה מכיוון שלא עמדה בתשלומים, היא בזויה ומרושעת. שום חוב שהוא, לא משנה מה גובהו, אינו מצדיק השלכתו לרחוב של אף אדם, ובוודאי שלא את השלכתה לרחוב של אישה עיוורת וחולה. להזכירכם, הגב' דנילוב הכירה בחובה לכם והציעה לשלם את כל יתרת החוב, למרות מצבה הכלכלי הקשה, בתשלומים התואמים את יכולתה הכלכלית. ברם, אתם בחרתם להתעלם מהצעתה ולהשליכה לרחוב.

אני דורשת מכם כי תחזירו את גב' דנילוב מיד לדירתה בדין ותאפשרו לה לשלם את חובה על פי יכולותיה. בימים הקרובים אהיה בקשר עם הגב' דנילוב, ובמידה ויאמר לי כי לא פניתם אליה, אמשיך להטריד אתכם עוד ועוד, באמצעות מיילים, פקסים, טלפונים, מכתבים והפגנות, עד לשובה הביתה.

בברכה,

                                       .

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s