ג' זה בית: פעולת חירום, מונעים פינוי – די להתעמרות של עמידר והרשויות בחזי

כמו בשבוע שעבר, גם השבוע נפעל כנגד התעמרות הרשויות בדיירי עמידר שמבקשים להחלים ולהשתקם.

חזי סמאק הוא אב לשלושה שמתגורר בדירת חדר של עמידר בשכונת גילה בירושלים. אביו של חזי התגורר בדירה לפני שנפטר וכעת חזי מבקש שיכירו בו כבן ממשיך ויאפשרו לו להמשיך ולהתגורר בה. חזי נקי מסמים כבר שש שנים והוא סובל מבעיות בריאות קשות. הדירה של אביו מאפשרת לו את היציבות, את הביטחון ואת הקשר עם ילדיו הקטנים שמבקרים בה מידי יום.

לפני כשלושה שבועות, עמידר באמצעות ההוצאה לפועל, פינו אותו מהדירה ורוקנו אותה מכל תכולתה. בעזרת חברים הצליח חזי לחזור אליה ולסדר אותה מחדש.

ביום חמישי האחרון  הגיעו שוטרים לפתח ביתו של חזי. הם טענו שהם רק רוצים לשוחח. בייאושו הרב, איים חזי להתאבד אם יפונה מהדירה. באותו הזמן פעילי הדיור הציבורי הבהירו לשוטרים, שהוא לא מתכוון לצאת ושילכו לדרכם. השוטרים השאירו לו צו זימון לחקירה ליום ראשון, 10 ביוני, והלכו משם.

מאז אותו מקרה חזי בחרדה ומסרב לצאת מביתו. בזמנים המעטים בהם ההוא מוכרח לצאת, אימו רבקה משגיחה על הדירה.

ביום ראשון, ארבעה בלשים התנפלו על חזי ברחוב ולקחו אותו לחקירה, הם דרשו ממנו שיביא צו עיכוב משופט עוד היום, אחרת יפונה בימים הקרובים.

הוא ואמא שלו לקחו את הניירת והלכו לבקש את צו העיכוב.

הדירה של חזי נמצאת בשיכון של מרכז קליטה בו מתקיימת תוכנית פינוי-בינוי. בניסיונות הגירוש שלו מעורבים אינטרסים כלכליים זרים. ושוב צריך לשאול מי ירוויח מהגירוש של חזי והאם איכפת לו מהמחיר האנושי?

ברור לכולנו שאם חזי יגורש מהדירה וייזרק אל הרחוב, יהיו לכך השלכות הרסניות על חייו ועל חיי משפחתו. לא ניתן שעמידר והרשויות יתעללו באדם שנלחם על זכותו לחיים בכבוד.

אנחנו קוראים לכל הרשויות להניח לחזי לנפשו, להפסיק את ניסיונות הפינוי, למשוך את צווי הפינוי ולפעול להסדרת המגורים של חזי תחת קורת הגג לה הוא קורא בית.

היום נכתוב לסניף עמידר בירושלים, האחראי הישיר להתעמרות בחזי, שפקידיו חותמים על צווי הפינוי ופועלים על מנת לגרשו מביתו.

כמו כן, נכתב את שר השיכון – כי אנחנו תמיד זוכרות מי עומד בראש המערכת שנוקטת מדיניות של התעמרות, סחיטה ואיומים כלפי נפגעי דיור ציבורי נוספים רבים.

הנה המכתב לדוגמה, תרגישו חופשיות לערוך בו שינויים ולהוסיף דגשים בכל נושא שנראה לכן רלוונטי – נפגעי סמים, תוכנית פינוי-בינוי ואינטרסים זרים, הטרדות וכו'

דרך נוחה ויעיל לשלוח את הפקס היא באמצעות אתר FreeFax  – http://www.freefax.co.il/upload-fck.php

מכתב לדוגמה (מומלץ לשלוח כל פקס בנפרד לנציג שונה):

לכבוד

סניף ירושלים

עמידר – החברה הלאומית לשיכון

באמצעות פקס: 026237333

יעקב ברוש,

מנכ"ל

באמצעות פקס: 036095485

אריאל אטיאס,

שר הבינוי והשיכון,
באמצעות פקס: 026496713

א.ג.נ

שלום רב,

הנדון: הפסקת הליכי הפינוי כנגד חזי סמאק והסדרת מעמדו

הובא לידיעתי המקרה של חזי סמאק, דייר עמידר בשכונת גילה בירושלים, שנטען נגדו כי הוא פלש לדירה בה הוא מתגורר. כתוצאה מכך, ננקטים נגדו הליכים משפטיים על מנת לפנותו מהדירה. כמו כן, חזי מוטרד חדשות לבקרים על ידי גורמים שונים במשטרה ובהוצאה לפועל. חזי סמאק גר בדירת אביו ז"ל יותר מ- 3 שנים ולכן יש להכיר במעמדו כדייר ממשיך.

חזי, אשר נגמל מסמים לפני כשש שנים ומטופל במרכז מתדון, הוא קורבן להתעמרות מתמשכת מטעם גורמים בעמידר ובמשטרה, הוא מטורטר הלוך וחזור בענייני המצאת צווי עיכוב וחי תחת חרדה מתמשכת של איבוד קורת הגג לה הוא קורא בית. הוא מתקיים בקושי מהבטחת הכנסה (1500 ש"ח בחודש) ובמידה ויפונה מביתו, קיים חשש כבד, כי לא יוכל למצוא דיור חלופי, ישאר ברחוב ויתדרדר חזרה אל הסמים.

אני פונה אליכם, בכל לשון של הפצרה, משכו את צו הפינוי, הפסיקו את הזימונים לתחנת המשטרה והפסיקו את כל הליכי הפינוי המופעלים כנגדו. במקום זאת, התחילו תהליכי הסדרת מגורים, הכירו בו כבן ממשיך בדירת אביו וסיימו את ההליך בדרך בה אתם ממלאים את חובתכם הציבורית לדאגה לרווחת האוכלוסייה המוחלשת ואנשים המנסים לשקם את חייהם.

בברכה,

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s