הפעולה השבועית של ג' זה בית – לא ניתן שיזרקו את יוסף לרחוב וחזרה לסמים

 יוסף בובלי, בשנות ה-50 לחייו, חי כל חייו בדירה של החברה המשכנת חלמיש ביפו. הדירה של חלמיש היא דירת סבתו שאימצה אותו אחרי שאימו נפטרה בידיעת הרשויות. לפני מספר שנים נפטרה הסבתא. יוסף, שהיה מוכר לרשויות כבנה המאומץ, היה זכאי להישאר בדירתה כבן ממשיך. כל שהיה עליו לעשות הואלהסדיר את מעמדו במשרדי חלמיש ולקבל את הדירה. אולם, באותה תקופה היה מר בובלי מכור לסמים ולכן לא הסדיר את מעמדו. הוא המשיך להתגורר בדירה וגר בה לאורך כל השנים, מלבד תקופה קצרה, בה התגורר בהוסטל בחיפה לצרכי גמילה מסמים. באותה התקופה, הוא נדרש להירשם במשרד הפנים בחיפה.

לפני קצת פחות משנתיים, נגמל בובלי מסמים ומאז הוא נקי, אחרי עשרות שנים של שימוש בסמים. מיד לאחר תהליך הגמילה, הוא יצר קשר עם חברת חלמיש ומשרד השיכון על מנת להסדיר את מעמדו כבן ממשיך. קבלת הזכאות להישאר בדירה ציבורית כבן ממשיך כרוכה באישור הרשויות, אשר בודקות האם מדובר בביתו היחיד של האדם, והאם התגורר בו ברציפות מספר שנים. דירת סבתו היא הדירה היחידה של יוסף מילדותו ועד היום, אך פנייתו אל הרשויות נדחתה בשל היעדרותו מהדירה, כאשר התגורר בחיפה לצורכי גמילה.

כעת מוגדר יוסף על ידי הרשויות כפולש בביתו שלו וחברת חלמיש החלה בתהליכי פינוי נגדו. יתרה מכך, מכיוון שהיו לו חובות לחברת חלמיש, פנה אליה יוסף מיוזמתו על מנת להסדיר את החוב ונתקל בסירוב, שכן הוא מוגדר כפולש.

יוסף איננו צעיר ואיננו בריא, אך הוא משקיע את כל כוחותיו בהשתקמות. פינוי של יוסף מביתו משמעותו שיוסף יהיה ברחוב, לא רק ללא קורת גג, אלא זה גם מסלול בטוח לחזרה לסמים. פרדוקס הוא שדווקא ניסיונות השיקום וההחלמה של יוסף, הם שמשמשים את משרד השיכון ואת החברה המשכנת כעילה להשלכתו מהבית.

היום נכתוב למנכ"ל חלמיש ולשר השיכון ונדרוש מהם לעכב את כל התהליכים המשפטיים נגדו עד להסדרת מעמדו כבן ממשיך בדירה, להגיע איתו להסדר חוב שמתחשב במצבו הכלכלי ולחתימת חוזה.

—-

כדי לשלוח פקס בקלות מהאינטרנט, ניתן להעזר באתר: http://www.freefax.co.il/upload-fck.php
מצורף מכתב לדוגמה.

לכבוד:

שר הבינוי והשיכון,

אריאל אטיאס

באמצעות ‫פקס: 02-5824111

מנכ"ל חלמיש,

גיל סער

באמצעות פקס: 03-5159402

הנדון: הסדרת מעמדו של יוסף בובלי בתור בן ממשיך והפסקת כל הליכי הפינוי נגדו

 

שלום רב,

הובא לידיעתי סיפורו של יוסף בובלי, דייר בדירת חלמיש ביפו, שנטען נגדו כי הוא פלש לדירה בה הוא מתגורר. כתוצאה מכך, ננקטים נגדו הליכים משפטיים על מנת לפנותו מהדירה. מר בובלי התגורר במשך כל חייו בדירה אליה לכאורה פלש, יחד עם סבתו שגידלה אותו ושימשה כאמו המאמצת. עם מותה לא מיהר להסדיר את מעמדו כבן ממשיך, שכן באותה תקופה היה מכור לסמים. הוא המשיך להתגורר בבית, מלבד תקופה קצרה שבה נאלץ, בהוראת משרד הפנים, להרשם כתושב חיפה לצורך טיפולי גמילה והשתקמות בהוסטל בחיפה.

לפני כשנתיים עבר מר בובלי תהליך גמילה ומאז הוא נקי מסמים. במהלך תקופה זו, הוא פנה לחברת חלמיש ולמשרד השיכון על מנת להסדיר את מעמדו כבן ממשיך, וכן ביקש מהם להגיע עימו להסדר חוב. החברה ומשרד השיכון סירבו לבקשותיו בתואנה כי שהותו מחוץ לדירה בתקופת הגמילה פוסלת אותו מלעמוד בקטגוריה של בן ממשיך. כעת הוא מוגדר כפולש בדירה בה התגורר כל חייו והליכי פינוי מופעלים כנגדו. הוא פלש לדירה, בה חי כל חייו.

הליך הגמילה שעבר מר בובלי, והעובדה כי מזה שנתיים הוא נמנע מסמים ומנסה לשקם את חייו, ראויים לכל ציון לשבח. חברת חלמיש ומשרד השיכון, לעומת זאת, בוחרים להעניש אותו ולהשליך אותו לרחוב. ההשלכות של מעשה כזה על מר בובלי ברורות לכל, אולם נראה כי בחברת חלמיש ובמשרד השיכון מאמינים שאין מחילה לאלו שפשעו, גם אם הם עושים כל מאמץ להשתקם.

אני פונה אליך היום בדרישה לעכב מיידית את כל ההליכים המשפטיים לפינוי נגד מר בובלי, עד להסדרת מעמדו כדייר ממשיך בדירה שבה התגורר עם סבתו ולהגיע עמו להסדר חוב לפי יכולתו הכלכלית ולחתימת חוזה. כפרטים בחברה, עלינו לגלות סולידריות זה עם מצוקותיו של זה, לפעול על מנת לעזור זה לזה ובוודאי שלא להכשיל אדם המנסה לשקם את חייו. חשוב לזכור, לכל אדם, לא משנה מה מינו, צבעו, גילו או ההיסטוריה הפרטית שלו, יש זכות לקורת גג. וכך גם ליוסף בובלי.

בברכה,

                                 .


 

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s