ארגונים חברתיים תומכים בהצעת חוק הדיור הציבורי של אטיאס \ כלכליסט

ארגונים חברתיים תומכים בהצעת חוק הדיור הציבורי של אטיאס

הקואליציה לדיור בר השגה ופורום הדיור הציבורי פנו לחברי ועדת השרים לחקיקה, וביקשו לתמוך בהצעת שר השיכון להקצות 5% מכלל הדירות שייבנו לדיור ציבורי

שירלי ששון-עזר
05.06.12

לקוח מכלכליסט, כאן:
http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3573294,00.html

הקואליציה לדיור בר השגה ופורום הדיור הציבורי פנו היום (ג') לחברי ועדת השרים לחקיקה בבקשה לתמוך בהצעת החוק שיזם שר השיכון אריאל אטיאס, אשר מציעה מנגנון להגדלת מלאי הדירות בדיור הציבורי.

הצעת החוק מבקשת להקצות 5% מכלל הדירות שייבנו בכל פרויקט שיוקם על קרקעות המדינה לטובת השכרתן כדיור ציבורי לזכאים. ההצעה הוגשה על ידי 32 חברי כנסת מכל הסיעות בהובלת חברי הכנסת דוד אזולאי, זאב אלקין, אורלי לוי-אבקסיס ומירי רגב. לפני כחודש דחתה ועדת השרים לחקיקה את ההצעה, ובקרוב צפוי להתקיים דיון בערר שהגיש השר אטיאס בנושא.

הארגונים החברתיים יצאו נגד דבריו של מנכ"ל משרד האוצר, דורון כהן, שכיהן בעבר גם כיו"ר עמידר, החברה הממשלתית לדיור ציבורי, שאמר הבוקר בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט" כי הצעותיו של אטיאס ידרדרו את ישראל למצבה הכלכלי של יוון. בקואליציה לדיור בר השגה ופורום הדיור הציבורי סבורים כי מכיוון שהמנגנון שהחוק מציע אינו דורש תקציב חדש, הוא בר יישום.

לדברי הארגונים, "לפני הממשלה עומדת הזדמנות נדירה לתת מענה לבעיה שלא קיבלה פתרון במסגרת המלצות ועדת טרכטנברג. היוזמה תביא להגדלת מאגר הדיור הציבורי בכ-2,000 דירות בשנה, דבר שיוכל לפתור את מצוקתן של אלפי משפחות בישראל הזכאיות לדיור ציבורי, ואף להרחיב את הקריטריונים לזכאות. זוהי הזדמנות פז עבור הממשלה להקשיב למצוקות שעולות מהשטח ולהתחיל בשיקום הדיור הציבורי, שיובש וקוצץ על ידי ממשלות ישראל בעשורים האחרונים".

על דבריו של מנכ"ל האוצר בוועידה אמרו הארגונים כי "סוף סוף יש הצעת חוק בתמיכת משרד השיכון שבאה לצמצם פערים חברתיים בישראל, זאת בלי שמשרד האוצר צריך לתקצב אותה, ועדיין האוצר מתנגד ומפחיד אותנו שנהפוך ליוון. לאור העובדה הזו נראה שחוסר ההשקעה בדיור הציבורי הוא תוצר של מדיניות ולא מחסור בכסף".

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s