ג' זה בית: השבוע בפעולה השבועית – הפתעה!

השבוע נחזק את ידיו של שר השיכון אריאל אטיאס ונצטרף אל דרישתו ממשרד האוצר להקצות 87 מיליון ₪ בשנה למשך חמש שנים לטובת תחזוקה, שיפוץ ושיקום של הדיור הציבורי.
אחרי חודשים שבהם ניסינו לעורר את תשומת ליבו של שר השיכון נדמה שמשהו התחיל לזוז. לאחרונה הזמין השר בדיקה מקצועית של אנשי משרד הבינוי והשיכון וגילה את מה שידענו כבר בעצמנו: דיירי ודיירות הדיור הציבורי בישראל נאלצים לחיות בדירות מוזנחות עד כדי שהן מהוות סכנת חיים ממשית.
בעקבות הבדיקה ניסח שר השיכון והבינוי תכנית חומש לשיקום מצבן של הדירות הציבוריות. את מפרט התכנית העביר שר השיכון אל משרד האוצר ולצידה כתב:
חלק מדיירי הדיור הציבורי חיים בתת-תנאים עם ביוב זורם בדירה, קירות סדוקים, תקרות שבורות ובעיות בטיחות וחשמל חמורות. אנחנו צריכים לקדם תכנית חומש בכדי שחיי אדם לא יהיו בסכנה ושמי שגר שם יחיה בתנאים אנושיים המתאימים למדינה מתוקנת. כיום, תקציבי האחזקה של השיכון הציבורי אינם מאפשרים אחזקה חיונית ובסיסית. מצב הדירות בדיור הציבורי גרוע עד כדי חשש לסיכון חיי אדם.
את נוסח המכתב ופירוט התכנית כדאי מאד לקרוא כאן:
http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=40989
אז קיבלנו צעד בכיוון הנכון, אבל אנחנו כבר יודעות איך זה הולך – משרד השיכון מעביר בקשה למשרד האוצר, משרד האוצר דוחה אותה כי תמיד "יש דברים חשובים יותר" והנה התפוגגה אחת היוזמות החשובות ביותר שנראו כאן לאחרונה…
לא ניתן לתסריט המוכר והנורא הזה לקרות.
השבוע נכתוב כולנו לשר האוצר יובל שטייניץ ולממונה על התקציבים במשרד האוצר גל הרשקוביץ, על מנת שיבינו שכבודן, בריאותן וחייהן של 65,000 משפחות נמצאים כעת תחת אחריותם הישירה.

*******************************************************
נוסח מכתב לדוגמה:

את המכתב יש לשלוח בפקס למספרים הבאים:
שר האוצר – 02-5625769
הממונה על התקציבים באוצר – 02-5317193
שר הבינוי והשיכון – 02-5824111
ניתן לשלוח פקסים בחינם מכאן:
http://www.freefax.co.il/upload-fck.php

לכבוד:
יובל שטייניץ, שר האוצר
גל הרשקוביץ, הממונה על התקציבים במשרד האוצר

הנדון: הקצו את התקציב הנדרש לשיפוץ ותחזוקת הדירות הציבוריות

אני פונה אליכם לאחר שנודע לי על המכתב שהעביר שר השיכון והבינוי למשרדכם ובו הדרישה להקצות תקציב של 87 מיליון ₪, למשך חמש שנים, לטובת שיקום תנאי המחייה המחפירים בדיור הציבורי.
הבדיקה המקצועית שהזמין משרד השיכון והבינוי חשפה את מה שידוע מזה זמן – מצבן של הדירות הציבוריות בכי רע. גם דו"ח מבקר המדינה משנת 2010 הצביע על הבעיות החמורות בתחזוקת הדירות ועל ההכרח לטפל בהן.
חשוב להציג את הדברים בצורה ברורה: במשך שנים נשקפת סכנה ממשית לכבודן, בריאותן וחייהן של 65 אלף משפחות ישראליות המתגוררות בדיור הציבורי. הזנחת הדירות הציבוריות על ידי המדינה במשך תקופה ארוכה כל כך היא בבחינת פשע מוסרי שתוצאותיו החמורות עשויות לעלות בחיי אדם.
כעת, משנוסחה תכנית הפעולה על ידי משרד הבינוי והשיכון, יש להקצות לה את המשאבים באופן מיידי, טרם יתרחש אסון שיכול היה להימנע. האחריות הישירה לכך מוטלת עליכם, אנא מלאו את שליחותכם הציבורית. אל תהפכו חיי אדם להפקר.
אמתין לשמוע את תגובתכם
בברכה,
________

העתק:
אריאל אטיאס, שר הבינוי והשיכון

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s