הפעולה השבועית של ג' זה בית: תובעים ממשרד השיכון – החזירו את פרי דנילוב לביתה

גב' פרי דנילוב, אישה עיוורת ונכה, פונתה בבוקר ה-21 במאי מדירתה שבחדרה. המפנים, אנשי ההוצאה לפועל, נכנסו לדירה בזמן שפרי שהתה במועדון עיוורים והוציאו את כל חפציה מהבית. כשחזרה והבינה שפונתה היא התעלפה. בנה שהגיע למקום וניסה למנוע את הפינוי נלקח לחקירה בתחנת המשטרה.

הפינוי הבוקר בוצע מבלי שהתקבל מראש צו פינוי, באופן שחוקיותו מוטלת בספק. פנינו להוצאה לפועל כדי לברר כיצד יתכן שבוצע פינוי ללא צו והם טענו שלפני כחודש הודבקה מדבקה שמתריעה על פינוי על דלת ביתה של גב' פרי. פרי אינה רואה אך גם בנה, שמבקר אצלה תכופות, לא מצא את המדבקה או עדות לזה שהייתה שם.

לא יתכן שצו פינוי לאישה עיוורת שאינה יכולה לקרוא אותו יוגש באופן הזה!
לא יתכן שאישה שעברה התקף לב בעקבות הצו הקודם שקיבלה, מקבלת צו פעם נוספת ללא נוכחות של רופא, עובדת סוציאלית או אפילו קרוב משפחה!

יותר מכך – לא יתכן שמשרד השיכון ישלח את ההוצאה לפועל לבצע את העבודה המלוכלכת, בלי לבדוק באיזו דרך הם מבצעים אותה. האחריות לפינוי היא של משרד השיכון ותפקידנו להביא אותם לעמוד באחריות זו. היום נכתוב לשר השיכון, אריאל אטיאס, ונתבע ממנו להחזיר את גב' פרי דנילוב לדירתה השייכת לה על פי דין, ולהגיע עמה להסכם על פיו תשלם את החוב באופן התואם את יכולותיה.

את סיפור המקרה המלא תוכלו לקרוא כאן:https://diortzibury.wordpress.com/2012/05/21/peridanilov/

*******************************************************

מכתב לדוגמה:
את המכתב יש לשלוח לשר השיכון בכתובת המייל הבאה:
פקס: 02-6496713
דואר אלקטרוני: aatias@knesset.gov.il, sar@moch.gov.il
ניתן לשלוח פקסים בחינם כאן: http://www.freefax.co.il/upload-fck.php

לכבוד:
אריאל אטיאס, שר הבינוי והשיכון

הנידון: החזר את פרי דנילוב לביתה בחדרה

אני פונה אליך בתגובה על הפינוי המכוער (וכנראה גם הבלתי חוקי) של הגב' פרי דנילוב מחדרה.
גברת דנילוב, אשה עיוורת ונכה, חזרה הביתה בבוקר ה- 21 במאי ממועדון העיוורים שהיא נוהגת לפקוד וגילתה לחרדתה שאנשי ההוצאה לפועל נכנסו לדירתה בהעדרה והוציאו ממנה את כל חפציה.

גב' דנילוב, שהנה חולת סכרת קשה, עברה לפני חודשיים צנתור ומצבה הבריאותי קשה. הזעזוע שנגרם לה בשל הגילוי שכל רכושה מושלך אל הרחוב גרם לה לחולשה ולפגיעה נוספת בבריאותה – והגברת התעלפה במקום.
על פי החוק חובה ליידע את הדייר על פינוי מביתו. לטענת ההוצאה לפועל הודבקה הודעה על הפינוי הצפוי על הקיר שמחוץ לביתה. להזכירכם, דנילוב עיוורת ומן הסתם לא היתה מסוגלת לקרוא את ההודעה.

לא יתכן שצו פינוי לאישה עיוורת שאינה יכולה לקרוא אותו יוגש באופן הזה!
לא יתכן שאישה שעברה התקף לב בעקבות הצו הקודם שקיבלה, מקבלת צו פעם נוספת ללא נוכחות של רופא, עובדת סוציאלית או אפילו קרוב משפחה!
לא יתכן שמשרד השיכון ישלח את ההוצאה לפועל לבצע את העבודה המלוכלכת, מבלי לבדוק באיזו דרך היא מתבצעת.

האחריות עליכם!

לטענת שר השיכון, הוא פועל במרץ לשיקום הדיור הציבורי. אולם, פעולה אכזרית כמו זו שהתרחשה שלשום אינה תואמת את הצהרותיו ומעוררת ספק בדבר כוונותיו הציבוריות של משרד השיכון.
לא יתכן כי בעוד שהשר אטיאס מכריז מעל כל במה על מחויבותו לחלשים בחברה, יפנו זרועותיו המבצעות בצורה כה מכוערת אישה נכה ועיוורת מביתה.

אנו תובעים להחזיר את גב' דנילוב לביתה, להביא את עניינה לועדה עליונה (כפי שהובטח לה לפני כחודש) ולהגיע איתה להסכם בנוגע להחזרת החוב על פי יכולתה הכלכלית.
אם לא יבינו משרד השיכון, נציגיו והשר עצמו כי השלכת אדם מחוץ לביתו מנוגדת למוסר האנושי ולזכויות היסוד המגיעות לכל אדם באשר הוא, נדאג אנו לרעש ציבורי מספיק כדי להגיד זאת בקול רם.

בתודה,
________

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s