פרי דנילוב, אישה עיוורת ונכה, פונתה הבוקר מביתה

פרי דנילוב, אישה עיוורת ונכה, פונתה הבוקר מדירת עמידר בחדרה. המפנים נכנסו לדירה בזמן ששהתה במועדון עיוורים והוציאו את כל הדברים שלה מהמקום. כשהיא חזרה והבינה שהם מפנים את הדירה היא התעלפה. בנה שהגיע למקום וניסה למנוע את הפינוי בגופו נלקח לחקירה בתחנת המשטרה. פרי פונתה מהדירה בשל חוב למשרד השיכון שרובו ריבית שנצברה על מענק סיוע בדיור שקיבלה בשנת 94 כשעלתה לארץ.

בסוף מרץ קיבלה פרי צו פינוי ראשון מחברת עמידר, היא עברה התקף לב ואושפזה. הפינוי נדחה עקב כך בשבוע. ספיר סלוצקר, פעילה של צוות דיור ציבורי, פגשה בה במקרה כשהיא מקבצת נדבות ברחוב וכך נחשפנו לסיפורה. פרי סיפרה לה שהיא מתקיימת מקצבת נכות חודשית של 2,200 שקלים שאינה מספיקה לה אפילו למזון ותרופות "אני לא ישנה וחוסכת באוכל, אפילו כסף לשלם על כדורים אין לי וביטוח לאומי לוקחים לי כסף על חוב שאני אפילו לא יודעת מהו. זו בסך הכל דירה קטנה כמו מחסן בקומה רביעית בשכונה הכי עניה של חדרה וגם את זה רוצים לקחת ממני. אין לי מקום אחר ללכת אליו". באותו חודש הגיעו כמה פעמים יס"מ ושוטרים לביתה בשעות הערב, דפקו על הדלת בחוזקה והזכירו לה את התאריך של צו הפינוי. בבוקר בו היה אמור להתרחש הפינוי הגיעו פעילים לביתה לתמוך בה, אלא שהמפנים לא הגיעו למקום.

הפינוי הבוקר בוצע ללא צו, באופן שחוקיותו מוטלת בספק. פנינו להוצאה לפועל כדי לברר כיצד יתכן שבוצע פינוי ללא צו והם טענו שלפני כחודש הודבקה מדבקה שמתריאה על פינוי על דלת ביתה של פרי. פרי אינה רואה אך גם בנה, שמבקר אצלה תכופות, לא מצא את המדבקה או עדות לזה שהייתה שם. איך יתכן שצו פינוי לאישה עיוורת שאינה יכולה לקרוא אותו מוגש באופן הזה? איך יתכן שאישה שסובלת מבעיות לב מקבלת צו פעם נוספת ללא נוכחות של רופא, עובדת סוציאלית או אפילו קרוב משפחה?  משרד השיכון מצדם  טוענים שפרי ידעה שעומדים לפנות אותה.

פרי עלתה לארץ בשנת 94. היא התגוררה בדירה שהייתה שייכת לבן זוגה מאז שנת 96. באותה שנה בני הזוג גם חתמו על הסכם ידועים בציבור ופרי עברה לגור בדירה עם בנה הקטן. בשנת 2008 מת בן זוגה של פרי. אחרי מאבק הכירה עמידר בזכאות של פרי למעמד של דיירת ממשיכה בדירה. היום היא פונתה בשל חוב כספי למשרד השיכון של כ-190 אלף שקלים על מענק סיוע בדיור שקיבלה בשנת 94 בסך 70,000 שקל והשאר ריבית. המענק שימש לקניית הדירה שבה מתגוררת היום בתה יחד עם משפחתה. לטענת בנה של פרי הוא פנה למשרד השיכון מספר פעמים בבקשה לשלם את החוב של אמו בתשלומים והם סירבו.

תיק השיכון מוחזק בידיו של מי שמתיימר לדאוג בראש ובראשונה לאוכלוסיות המוחלשות. משרד השיכון הוא זה שבהוראתו פונתה היום מביתה אישה נכה ועיוורת.

פרי דנילוב

צילום: מור כוכבי


כתבה שפורסמה במרץ כאן. פוסטים קודמים בנושא כאן, כאן וכאן.
התמונה לקוחה מכאן.

13 תגובות ל-“פרי דנילוב, אישה עיוורת ונכה, פונתה הבוקר מביתה

  1. פינגבק: פרי דנילוב, אישה עיוורת ונכה, פונתה מביתה • מחאת הדיור·

  2. לא הבנתי את הקביעה בסוף – תיק השיכון מוחזק בידיו של מי שמתיימר לדאוג בראש ובראשונה לאוכלוסיות המוחלשות? תיק השיכון מוחזק בידיו של מי שמתיימר לדאוג בראש ובראשונה לאוכלוסיית החרדים בישראל. נו, באמת

  3. פוליטקאים שצריכים לחוקק עבורם חוק הוצאה להורג מושחתים עלוובים גבורים על עניים ומסכנים הם לעצמם גנבו את המדינה ועבור חברייהם הטייקונים סדרו את השמנת

  4. ביבי נתניהו ראש ממשלתנו היקר, מקוה שאתה גם קורה את התגובות בפייסבוק. איפה מדינת ישראל, איפה החמלה, איפה האנושיות, לאן הגענו, חזקים על חלשים, לא יכולים נגד הפושעים האמיתיים ונטפלים לחלשים
    אישה, עוורת , אישה חולה, וחכמים האנשים המגעילים ומפנים את החפצים שלה מהבית. אני מקווה שמישהו
    אחריות וידאג לאישה הזאת.האם אנחנו מדינת רפובליקת בננות? אני אוהבת את המדינה שלי אך שואנת את האנשים שעושים את העבודה המסריחה הזאת ללא טיפה של שיקול דעת ורגש.

  5. עמידר חברה בילתי נסבלת ומושחתת.הגיע הזמן לעשות סדר בבזיון הזה.זו לא חברה שמתאימה לטפל בדיור ציבורי.חבורת מושחתים עלובים שזוללים את כספי החברה ושמלשלים אותם לכיסם.ומפקירים את הדיירים. מספיק לראות איך ניראים בתי עמידר.איזו הזנחה ועזובה.הם לא מבינים כלל את תפקידם הפושעים הללו.

  6. פינגבק: מיכאל דורפמן – דו"ח מצב | מאבק הדיור הציבורי·

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s