שרי הליכוד הפילו הצעת אטיאס לחיוב דיור ציבורי \ YNET

הצעת החוק שקידם שר השיכון, אטיאס, חייבה הקצאה של 5% לדיור ציבורי מכל פרויקט שנבנה על קרקע המשווקת על ידי המדינה למגורים. שרי הליכוד בוועדת השרים לחקיקה התנגדו להצעה, בעידוד האוצר. אטיאס בתגובה: "שרי הליכוד הפנו עורף לחלשים ועשו יד אחת עם האוצר לחיסול הדיור הציבורי"

צבי לביא, 07.05.12

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4225812,00.html

ועדת השרים לחקיקה הצביעה היום (ב') נגד הצעת חוק שקידם שר השיכון, אריאל אטיאס, המחייבת הקצאה של 5% לדיור ציבורי מכל פרויקט שנבנה על קרקע המשווקת על ידי המדינה לדיור למגורים. זאת, במטרה להגדיל את מלאי הדירות של הדיור הציבורי. שרי הליכוד בוועדת השרים הפילו את הצעת החוק, בעידוד האוצר שהתנגד למהלך.

השר אטיאס אמר בתגובה: "ש"ס היא היחידה שנאבקת בממשלה לקידום בניית הדיור הציבורי. לצערי, שרי הליכוד הפנו עורף לחלשים בחברה ועשו יד אחת עם האוצר כדי לחסל את הדיור הציבורי בישראל".

אתמול נכנסה לתוקף החלטת הממשלה, במסגרת אישור דו"ח טרכטנברג, לפיה משפחות אלה יזכו לסיוע בשכר דירה של עד 3,000 שקל – מבלי שהסיוע מוציא אותם מהתור לדיור הציבורי. זאת במקום סיוע של עד 1,750 שקל עד כה. לצורך כך תקצה הממשלה 800 מיליון שקל על פני חמש שנים (160 מיליון שקל בשנה). מהשינוי ייהנו כ-2,400 משפחות הממתינות לדירה בדיור הציבורי, לאחר שהמדינה הכירה בזכאותם לכך.

לשם המחשה, משפחות הזכאיות לדיור ציבורי עם עד שלושה ילדים, שקיבלו עד היום 1,250 שקל בזמן ההמתנה לדירה, יקבלו החל מהשבוע הבא 2,500 שקל בחודש. למשפחות זכאיות עם ארבעה ילדים ומעלה יוגדל מימון שכר הדירה מ-1,550 שקל לחודש ל-3,000 שקל לחודש – כלומר הכפלה של הסיוע החודשי.

גם לנכים רתוקים לכיסאות גלגלים הוגדל הסיוע לשכר דירה – מ-1,500 שקל ל-2,500 שקל ליחיד ו-3,000 שקל למשפחה (כולל משפחות קטנות). ממשרד השיכון נמסר כי לצד הכפלת הסיוע החודשי, בשבוע הבא יקבלו גם עשרות אלפי משפחות מקרב המשפחות המקבלות סיוע חודשי בשכר דירה תוספת לסיוע החודשי באופן אוטומטי לחשבון הבנק שלהם.

קבוצות הזכאים לדיור הציבורי כוללת בעיקר אוכלוסייה נתמכת של נכים ומקבלי הבטחת הכנסה ושל אנשים שעובדים עם הכנסה נמוכה, בתנאי שאחד מבני הזוג ממצה כושר השתכרות.

במשרד השיכון מסבירים כי "בקרב הזכאים יש גידול רב במשפחות, שאחד מבני הזוג עובד וממצה כושר השתכרות. כלומר: הסיוע נותן מענה הן לחלשים ביותר שהם זכאים לדיור ציבורי ונכים רתוקים, ובנוסף שם דגש על המשפחות העובדות שלא יכולות להתחיל את החודש, ולא רק שלא "לגמור את החודש".

אריאל אטיאס רינו צרור משרד השיכון

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s