ג' זה בית – פעולת חירום: תומכים בהצעת החוק שתשפיע על אלפי משפחות

דחוף! לא נניח לכנסת להתעלם ממצוקת חסרי הדיור! הצטרפו אלינו בקריאה לחברי ועדת השרים לחקיקה לתמוך בהצעת החוק של ח"כ איתן כבל שתעלה בכנסת מחר, יום ראשון 29/4, הכוללת מתן סיוע בשכר דירה המותאם למחירי השוק באופן מיידי לכל הזכאים, עד לשיכונם בדירות קבע בדיור הציבורי.ביום ראשון תובא בפני ועדת השרים לחקיקה הצעת החוק של חבר הכנסת איתן כבל. הצעת החוק נותנת מענה זמני, דחוף והכרחי על ידי סיוע בשכר דירה לזכאי הדיור הציבורי, עד למתן פתרון קבע ושיכון כל הזכאים בדירות הדיור הציבורי.

חברי הכנסת והשרים, המנותקים מצרכי האזרחים וממצוקותיהם, אינם חשים בצורך הדחוף של אלפי משפחות לגג בטוח. עלינו, הנאבקים לשינוי חברתי ולצדק, מוטלת האחריות להשמיע את קולנו, לזעוק את זעקתם של מחוסרי הדיור ולהזכיר לחברי הכנסת את אחריותם כלפי אזרחי המדינה.

לא נרשה לחברי הכנסת להתעלם ממצוקת מחוסרי הדיור! במדינת ישראל חיות היום אלפי משפחות ויחידים שקורת גג אינה בת השגה בשבילם, ונאלצים לנדוד בין דירות ולהישען על טובות של בני משפחה וחברים, כי על אף שהוכרו ע"י המדינה כזכאים לדיור ציבורי הם ממתינים לדירה זו במשך תקופה ארוכה. המצב משפיע אף על ילדיהם, אשר מתקשים ליצור כל קשר קבוע בבית הספר ובחברת בני גילם בגלל מעברי הדירה התכופים. הפחד מלווה אותם בלי הפסקה והפגיעה הנפשית פוגעת בהתפתחותם ובעתידם. הסיוע הניתן כיום אינו מספיק לאור מחירי השכירות במשק והוא מהווה לעג לרש. בכמה מאות לחודש אי אפשר היום לשכור דירה. על המדינה להכיר במצוקה זו, שנגרמת בגלל מדיניות כלכלית לקויה, ולהציע פתרון זמני הוגן, עד שמשרד השיכון יגדיל את היצע הדירות בדיור הציבורי ויוכל לספק לכל מי שהוכר כזכאי דירה. הסיוע בשכר דירה אינו יכול להוות פתרון גורף, אך הוא חיוני כמענה זמני למצוקה זו.

לקראת ההצבעה אנחנו מציפים את חברי ועדת השרים לחקיקה במכתבים. ודורשים מהם למלא חובתם ולאשר את החוק להגדלת הסיוע לזכאים בהתאם למחירי השוק, עד לשיכון כל הזכאים בדירות קבע בדיור הציבורי.

שלחו אותו או כל נוסח אחר המתאים לכם ותבעו מהם/ן לאשר את החוק. תבעו מהם להכיר באחריותה של המדינה לביטחון אזרחיה – ביטחון בקורת גג קבועה.

מצורפת רשימת חברי הוועדה המלאה. אליהם אתם מוזמנים לשלוח אימייל ו/או פקס (ניתן לשלוח פקס בחינם מהאתר: http://www.freefax.co.il/upload.php)

בפרט חשוב לשלוח לחברי הכנסת: בני בגין, דן מרידור ויולי אדלשטיין.

הרשימה:
https://docs.google.com/open?id=0BzdEtbJmPtzmYUtHXzdlWUxTRGs

נוסח מכתב לדוגמא: (מטעמי נוחות, המכתב מנוסח בלשון נקבה)

***

לכבוד:
________

שר/ה יקר/ה,

ביום ראשון זה תובא בפני ועדת שרים לחקיקה הצעת חוק של ח"כ איתן כבל (ואחרים) הנותנת מענה למצוקת הזכאים לדיור ציבורי על ידי סיוע בשכר דירה המותאם למחירי השוק, והקובעת כי מי שהוכר כזכאי לדיור ציבורי יקבל סיוע בשכר דירה עד לשיכונו בדירה בדיור הציבורי.

כחבר/ת כנסת ישראל, שנבחרת על ידי הציבור והתחייבת, בין היתר, לשמירת זכותם של אזרחי ישראל לקורת גג, אני קוראת לך לתמוך בהצעת חוק חשובה זו!

במדינת ישראל חיות היום אלפי משפחות ויחידים שקורת גג אינה בת השגה בשבילם, ונאלצים לנדוד בין דירות ולהישען על טובות של בני משפחה וחברים, כי על אף שהוכרו ע"י המדינה כזכאים לדיור ציבורי הם ממתינים לדירה זו במשך שנים רבות. המצב משפיע אף על ילדיהם, אשר מתקשים ליצור כל קשר קבוע בבית הספר ובחברת בני גילם בגלל מעברי הדירה התכופים. הפחד מלווה אותם בלי הפסקה והפגיעה הנפשית פוגעת בהתפתחותם ובעתידם. הסיוע הניתן כיום אינו מספיק לאור מחירי השכירות במשק והוא מהווה לעג לרש. בכמה מאות לחודש אי אפשר היום לשכור דירה. על המדינה להכיר במצוקה זו, שנגרמת בגלל מדיניות כלכלית לקויה, ולהציע פתרון זמני הוגן, עד שמשרד השיכון יגדיל את היצע הדירות בדיור הציבורי ויוכל לספק לכל מי שהוכר כזכאי דירה. הסיוע בשכר דירה אינו יכול להוות פתרון גורף, אך הוא חיוני כמענה זמני למצוקה זו.

אמנם אין זה אלא פתרון זמני, ועל המדינה לשכור מאגר דירות שישמשו לצורך זה עד להגדלת מאגר הדיור הציבורי. עם זאת, גם פתרון זמני זה חיוני כרגע ויאפשר לאותם חסרי דיור קורת גג יציבה עד לסיום ההליכים למתן פתרון קבע.

אעקוב אחר הצבעתך ואני מקווה שתאשרר/י את אמוני בך כנציג/ת ציבור הפועל/ת לטובת בוחריו על ידי תמיכה בהצעת החוק.

בתודה,
____________

***

כל כתובות האימייל:

sar@justice.gov.il, yedelstein@knesset.gov.il, gerdan@knesset.gov.il, bbegin@knesset.gov.il, mcachlon@knesset.gov.il, gsaar@knesset.gov.il, mnahari@knesset.gov.il, dmeridor@knesset.gov.il, smiseznikov@knesset.gov.il, dhershkovitz@knesset.gov.il, ssimhon@knesset.gov.il, oritn@knesset.gov.il, ysteinitz@knesset.gov.il, ypeled@knesset.gov.il, iaharon@knesset.gov.il, ymargi@knesset.gov.il, mcachlon@knesset.gov.il, llivnat@knesset.gov.il, meitan@knesset.gov.il,GimelForBait@gmail.com

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s