הפעולה השבועית – ג' זה בית: עוזרות לאורלי ולאורית למצוא דירה!

לפני כחודש סיפרנו לכם על הצעת החוק החדשה בנושא הדיור, הצפויה לעלות להצבעה עם תחילת מושב הקיץ של הכנסת. על פי נוסח החוק, חלק מהזכאים לדיור הציבורי יועלה הסיוע בשכר דירה שלהם ל- 3,000 ש"ח.

הגדלה חלקית זו של הסיוע חיייבת לעמוד כפתרון זמני בלבד, ואסור שתשמש כפתרון יחיד וקבוע. חלק גדול מהזקוקות/ים לקורת גג אינם יכולים לשכור דירה כיוון שאין להם/ן האפשרות להביא ערבים וביטחונות. התלות בסיוע של המדינה הופכת אותם גם לדיירים לא בטוחים ולכן מועדפים פחות.


אורלי סאלם, אם חד הורית לארבעה ילדים, ואורית אוחנה, אם חד הורית לשלושה, שתיהן מרחובות, חיות עם ילדיהן באוהל מתחילת המחאה החברתית, לפני כתשעה חודשים, ועד היום. שתי הנשים זכאיות לדיור ציבורי, אך בפועל לא מקבלות דירה מהחברות המשכנות. לפני כחודש קיבלו השתיים ממשרד השיכון ומעיריית רחובות הצעה מפתה – סיוע בשכר דירה על סך 3,000 ש"ח למשך שנה שלמה תמורת פינוי המאהל. השתיים הסכימו, למרות חששות כבדים לגבי מה שצפוי להן בתום השנה הזאת. מאז הן עברו ממתווך אחד למשנהו, סרקו מודעה אחר מודעה, ודירה אין. בעלי הבתים אליהן הן מגיעות דורשים מהן ערבויות ובטחונות, שכאמהות חד הוריות הן לא יכולות לספק. היום, חודש אחרי שהובטח להן הסיוע, אורלי ואורית עדיין גרות באוהל.

עד היום פנינו לשר השיכון פעמים רבות, ולא קיבלנו ממנו ולו תגובה אחת. היום נפנה לשלושה חברי כנסת שהבטיחו לפעול בתחום הרווחה ובין היתר בעניין הדיור הציבורי, ונבקש מהם לפעול למען נפגעי דיור ציבורי, ולדרוש משר השיכון להקצות לאורלי ולאורית דירה בדיור הציבורי, או לחילופין, לדרוש ממשרד השיכון לשכור שתי דירות ולהעמיד אותן לרשות השתיים בשכר דירה התואם את מה שהיו צריכות לשלם בדיור הציבורי.

מצורף מכתב לדוגמה. שימו לב, המכתב כתוב בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד.

***
לכבוד:
חה"כ ציון פיניאן,
חה"כ רוברט טיבייב,
חה"כ אורלי לוי

הנדון: עזרו לאורלי סאלם ולאורית אוחנה למצוא דירה ברחובות. 

שלום רב,

הובא לידיעתי סיפורן של אורלי סאלם, אם חד הורית לארבעה ילדים, ואורית אוחנה, אם חד הורית לשלושה ילדים. השתיים זכאיות לדיור ציבורי, אך בהעדר דירות של הדיור הציבורי הן נאלצות להתגורר מזה כתשעה חודשים באוהל בגן המייסדים שברחובות.
הסיוע שכל אחת מקבלת ממשרד השיכון אינו מספיק לשכירת דירה באזור המשפחה התומכת, ברחובות. בצעד חריג הסכימה עיריית רחובות להשלים את הסיוע ל-3.000 ש"ח. אלא, שבהיעדר ערבים וביטחונות השתיים אינן מצליחות לשכור דירה. בנוסף, חלק מהמשכירים שינו עמדתם ונסוגו כשגילו שמדובר בסיוע ממסדי, מחשש להפסקתו. לכן, שתי המשפחות עדיין נאלצות לחיות באוהל.

ביכולתכם לעזור לגב' סאלם ולגב' אוחנה. אני מבקשת מכם לפנות לשר השיכון ולדרוש ממנו להקצות באופן מיידי שתי דירות ברחובות לשתי המשפחות. במידה והדבר אינו אפשרי, אנא דרשו ממשרד השיכון לשכור בעצמו דירות לשתיים ולהשכיר להן אותן באותו סכום אותו היו משלמות עבור דירת הדיור הציבורי.
בברכה

________

ניתן לשלוח פקסים בקלות דרך הקישור:  http://www.freefax.co.il/upload-fck.php

תגובה אחת ל-“הפעולה השבועית – ג' זה בית: עוזרות לאורלי ולאורית למצוא דירה!

  1. חשוב להדגיש שהן נאבקו והפגינו בשביל דיור ציבורי בנוסף לשהייתן במאהל ולבסוף הסכם הסיוע לשכר דירה שהושג מהעירייה לא מסייע בפועל שכן הדבר לא מהווה את הבטחונות שדורשים בעלי דירות על מנת לחתום על הסכם. לא רק שהמדינה והעירייה לא מספקות דיור ציבורי או מבנה ציבורי חלופי על פי חוק, והעירייה מוציאה צו פינוי למאהל (בהתאם לשכירת הדירה ובינתיים הזיזה אותו למגרש החנייה הצידה ממרכז הגן), אלא הן גם לא מספקות ערבות שהמשפחות בעצמן פשוט לא יכולות לספק. ככל הנראה באופק הסיוע הוא סיוע תיאורטי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s