החלום שלי קורת גג – אתי חן \ המעברה

שני פרקים חדשים בסדרת הריאליטי של המעברה "מחוסרות" מביאים את סיפורה של אתי חן

אני אתי חן, בת 34, אם חד הורית לילד בן 4, חולה בשחמת הכבד, מחלה חשוכת מרפא, ומוכרת כנכה עם 60% נכות בביטוח לאומי. אני ומתקיימת מקצבת נכות של 1700 ש"ח.

בני אביאור בן ה-4, סובל מהפרעות של קשב וריכוז ובעיות רגשיות נוספות, בעקבות החיים הלא קלים שעבר במעט זמן לקיומו. הוא לומד בגן חינוך מיוחד.

מאחר ואני אם חד הורית אני מקבלת סיוע בשכר דירה בסכום מגוחך של 744 ש"ח לחודש, כשבעצם אני שוכרת דירה צנועה בסכום של 3000 ש"ח לחודש.

את ההפרשים אני משלימה בכך שאני עובדת עם קשישים ומרוויחה 1700 ש"ח.

לצערי אני נאלצת כל חודש לוותר על התרופות שלי בכדי שלבני יהיה מה לאכול כל בוקר וצהריים.

אינני מקבלת מזונות עבור בני. תבעתי את הגרוש שלי מספר פעמים ונעניתי בשלילה ועפ"י הממסד אני לא יכולה לקבל מביטוח לאומי שתי קצבאות – גם קצבת נכות וגם קצבת מזונות.

לפני שמונה חודשים הצטרפתי למאהל האין ברירה בירושלים כדי להיאבק למען דיור ציבורי ולשנות את הקריטריונים לזכאות לדיור ציבורי – אני חושבת שהמדינה צריכה לשנות את הקריטריונים לכלל האמהות החד הוריות.

המציאות של אם חד הורית כמוני היום במדינה היא שבכדי לצאת לעבוד ולהרוויח משכורת נורמטיבית ומבלי שתפגע לך קצבת הנכות או המזונות את צריכה לחשוב מספר פעמים.

אני חושבת שהדיור הציבורי נועד לנכים לאמהות חד הוריות ולכלל הציבור אשר נחשב לעשירון התחתון.

אני אישית מגישה בקשות, וכל פעם מחדש נענת בשלילה לדיור ציבורי. אפילו בשבוע שעבר נענתי בשלילה לזכאות, אבל אני אלחם ולא אכנע לרצונות הממסד, עד שלבני תהיה קורת גג! אני מגישה השבוע בקשה לוועדה ציבורית (ועדת חריגים).

בעקבות כל זה יצאתי למאבק. ישנתי באוהלים 4 חודשים עם הילד שלי ואז פינו אותנו, וכמו כל שאר חבריי פלשתי לבניינים נטושים כגון: פינסקר 11 ושטרן 61 .

המדינה שלנו לא עוזרת ולא מאפשרת להתקדם, בעיקר לאמהות חד הוריות. לכן תמיד יש את הסטיגמה הידועה כמה הן מסכנות ובכייניות אלו שחיות על חשבון המדינה.

אבל אני לא רוצה לחיות מצדקה אני רוצה צדק!

אנשים לא מבינים כמה מצוקה יש, אלו מאחוריי הכיסאות הגבוהים לא יודעים כמה אני נלחמת למען הבן שלי והבריאות שלי.

החלום שלי הוא קורת גג לבן שלי ולי.

המחלה שלי מחמירה מיום ליום, ואני מפחדת מהרע מכל שיקרה ולא יהיה לבני קורת גג ופינה משלו ומי שידאג לו.

אני יודעת שיש עוד אמהות חד הוריות שנמצאות במצוקת דיור וכלכלה. אם הייתי פוגשת אותן הייתי אומרת להן לצאת למאבק, להילחם על הזכויות שלהן ולא להיות שאננות, תמיד טוב לקוות שהמאבק יביא תועלת! אני לא אפסיק להילחם למען הבן שלי.

בפסח הזה אפילו קניות אין לי, ואני לא מצליחה לנקות בעקבות המחלה שלי. עם כל הבעיות הללו אני אפילו לא יכולה לצאת בחג ולהנות עם בני, לא טיולים או בגדים, כלום.

אני רוצה לפנות לכל עם ישראל גם לאלו שלא חשים את המצוקה הכלכלית או הרפואית ולשאול אותם באיזו חברה אתם רוצים לחיות? לצערי כל אחד מאיתנו פגיע וכל אחד עלול חס וחלילה ליפול למצב שאני נמצאת. אני לא מאחלת לאיש להגיע לחולי או מצוקה, אסור לנו להפוך לחברה שבה מי שנופל נשאר לבד ללא ערבות הדדית וללא תמיכה שמאפשרת חיים בכבוד!

הסדרה מחוסרות משקפת את חיי ואת מאבק ההישרדות היומיומי שאני נמצאת בו, בניגוד גמור לסדרה מעושרות המשקפת את חיי הזוהר. כשאני רואה אותה, זה עצוב וכואב לי.

אני רוצה שתפקחו עיניים ותאזינו לי היטב, אני לא רוצה לחזור לאוהלים אך אין לי ברירה אחרת, עם כל העזרה שקבלנו מפרזות למשך חצי שנה סיוע בשכ"ד, לצערי זה לא נותן לי כלום ואחרי הסיוע אני נאלצת לחזור לנקודת ההתחלה.

מתחילת המאבק ועד היום חבריי לקבוצת המעברה נמצאים איתי לאורך כל הדרך, ברגעים הקשים, ברגעים הטובים, ברגעים של החולשות, של הכל, תמיד איתי מחבקים דואגים ואיכפתיים. כל טלפון או שיחה שאני זקוקה להם הם תמיד שם בשבילי, הם נותנים לי הרגשה של ביטחון ומבינים את המצוקות שלי והם אלו שנותנים לי אוזן קשבת והמון סבלנות וסובלנות.

אם אני יכולה עם המחלה שלי וילד בן 4 לצאת להיאבק אז כולם יכולים, אני רוצה לחיות בכבוד ולגדל את בני בכבוד.

אין לי מה להפסיד!

המאבק נותן לי כוחות, כשהגעתי למאבק הייתי אתי החלשה ולא מודעת לזכויות שלי, כיום בזכות המאבק אני אתי חזקה יותר נחושה יותר נלחמת ונאבקת יותר!

מכאן אני קוראת לכולם להצטרף למאבק! כל אם חד הורית בי-ם וסביבתה שתצא, תקום ותבוא למאבק איתי ועם חבריי וחברותיי להאבק על הזכויות המינימליות שלנו מול ביטוח לאומי, פרזות, עמידר, משרד השיכון וכו'. לא לוותר!

ביחד נצליח וביחד ננצח את כולם!!!

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s