עמיגור תובעת את פינויו של שמואל כהן, ממפוני גוש קטיף, מביתו שבאשקלון \ צוות דיור ציבורי

שמואל כהן, בן 40 ואב לשני ילדים, ממפוני גוש קטיף, הגיע מרקע קשה, הוא השתקם, עבר לגוש קטיף והקים עסק מצליח לפיצה שגם היווה מקום מפלט לנוער וילדים בסיכון. הוא התפנה מרצון יום לפני פינוי גוש קטיף. הוא בנה בית לו לאשתו ולמשפחתו, עליו הוא הוציא את כל מה שהיה לו, שבועיים שלושה אחרי הכניסה לבית מצבו הנפשי הרע, הוא עזב את הבית ואת משפחתו והיה שנתיים ברחוב, אחרי שנתיים, בעקבות לחצים שהפעיל, הוצעה לו דירת עמיגור בשיכונים של אשקלון, באיזור מאוד קשה, בבניין עם עבריינים וסוחרי סמים, הוא נרתע מאוד ממגורים באיזור אך הודיעו לו שאם לא יעבור אליה יוכר כסרבן ולא יקבל דירה בכלל.

ביום בו עבר לדירה פונה לבית החולים בעקבות התקף חרדה. חוות דעת שונות מבעלי מקצוע אומרות גם הן שהדירה הזו בבניין הזה ובסביבה הזו לא מתאימה לו ויש למצוא לו מקום מגורים אחר. הצטברו לו חובות לעמיגור שאינו יכול לשלם, הוא מבקש שהתייחסו אליו כשאר מפוני גוש קטיף שגרים כקהילה באתר מגורים זמני מבלי שיצטרכו לשלם, אבל בקשתו זוכה להתעלמות.

עכשיו עמיגור מגישים נגדו תביעה בדרישה לתשלום חובות פלוס פינוי של הדירה. מחר הוא אמור להגיש כתב הגנה, הסיוע המשפטי הציבורי החליט שלא לייצג אותו. ההורים של שמואל כהן חולים מאוד ולא יכולים לתמוך בו, הסכום שמרוויח שמואל כהן מהכנסתו הקבועה פלוס הבטחת הכנסה פלוס עבודות מזדמנות בקושי מספיק לו לתשלומי המזונות. שמואל אומר "השתקמתי ויצאתי מהפשע, אבל במדינה הזו עדיף להיות פושע מאשר להיות צדיק. הדירה הזו היא כל מה שעומד ביני לבין חבל תלייה. המדינה הפשיטה אותי, תלתה אותי על העץ, וכל יום באים עם סכין ופותחים פתח ועוד אחרי זה משפריצים על הפצעים אלכוהול".

תגובה אחת ל-“עמיגור תובעת את פינויו של שמואל כהן, ממפוני גוש קטיף, מביתו שבאשקלון \ צוות דיור ציבורי

  1. פינגבק: הפעולה השבועית – מונעים את הפינוי של גברת דנילוב ושמואל כהן | מאבק הדיור הציבורי·

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s