הורים: דירת עמיגור מחריפה את מחלתה של בתנו \ Mynet

בני זוג מאשקלון מתגוררים בדירת עמיגור ישנה והרוסה עם ילדתם החולה. למרות בקשתם להחליף מקום מגורים, משרד השיכון וחברת עמיגור קבעו שהדירה תקינה. "אני רק מבקשת שיעבירו אותנו מכאן", אמרה האם

שמוליק חדד ילדתם בת התשע וחצי של זוג הורים מאשקלון סובלת מאסטמה קשה וממחלה רפואית נוספת הגורמת לה להקיא בתדירות גבוהה. ההורים, שמתגוררים בדירת עמיגורישנה ורעועה, טוענים כי הדירה מסכנת עוד יותר את בריאותה של הילדה והם מתקשים לתפקד באופן נורמלי בחיי היומיום.

לטענת ההורים, לאחר שמשרד השיכון וחברת עמיגור כבר אישרו להם לחפש דירה חדשה, נקבע בהמשך כי דירתם תקינה. כעת הם מגישים ערעור על ההחלטה. "איך הם יכולים לקבוע דבר כזה? אני רק מבקשת שיעבירו אותנו מכאן", אמרה האם.

במשך מספר שנים, ביקשו בני הזוג מעמיגור וממשרד השיכון להחליף את הדירה בה הם מתגוררים כבר 15 שנה. הדירה ממוקמת בקומה הרביעית באחד הבניינים הוותיקים ברחוב שפירא בעיר. "כל הזמן מבקשים מאיתנו להגיע למלא טפסים, אבל לא עושים כלום", סיפרה האם.

"קשה לילדה לעלות במדרגות ואנו צריכים להרים אותה כל הזמן", אמרה האם, "או שהיא עולה לאט לאט ונחה כל כמה מדרגות. אם היא עולה מהר יותר, היא פשוט מקיאה. היינו במשרד השיכון מספר פעמים בנושא, אבל לא עשו כלום".

בביקור שלנו בדירה ראינו כי המטבח רעוע וכמעט ללא ארונות, השיש הרוס וכך גם החרסינה. בתקרת המטבח יש נזילה כמעט קבועה בכל ימי החורף ובחלקים נוספים בבית יש רטיבות על הקירות וצבע שחור שמעיד על הזנחה רבת שנים. בחלק מהמקומות המים נוטפים על מנורות החשמל ומסכנים את בני המשפחה.

בימי החורף הקשים הבת ישנה עם האם בסלון, שם נמצאת מיטה רחבה, על מנת שלא לנשום את אדי הרטיבות, המסוכנים למצבה הבריאותי. החלון בחדר של הילדה שבור והודבק ביריעות דבק.

בני הזוג אינם עובדים והם מתפרנסים, לדבריהם, מקצבת הבטחת הכנסה בסך של 2,000 שקל בחודש. חלק ניכר מההוצאות מופנה לטיפולים בילדה. אם לא די בבעיות הרפואיות של הילדה, היא גם סובלת, לדברי האם, מחרדות קשות שהלכו והחמירו בשנים האחרונות עקב המצב הביטחוני.

"כל טיפול וכל נסיעה של הילדה נעשים במונית, מפני שהיא אינה יכולה לנסוע באוטובוס", סיפרה האם. "ביקשתי להגיע לפני הוועדה ופניתי למשרד השיכון ולעמיגור בכדי להחליף דירה. לקחתי מונית שעלתה לי 500 שקל לירושלים, הבאתי את כל החומר והמסמכים ואמרו לי ללכת לחפש דירה אחרת של עמיגור באשקלון. יצאתי משם בתחושה טובה. כשהתחלתי לחפש, קיבלתי מכתב שהדירה שלי במצב תקין. הייתי צריכה ללכת שוב לבית החולים, להביא מסמכים ולהגיש ערעור".

מעמיגור נמסר בתגובה: "העברת דירה הינה באחריות משרד השיכון. הופנתה בקשת המשפחה למשרד, ונדחתה על ידם לאחר התייעצות עם היועץ הרפואי. בעמיגור עומד תקציב לשיפוץ הדירה, אך המשפחה מסרבת. נשמח לשפץ מיידית. נבדוק שוב מול המשרד את הסיבות לאי ההיענות להעברת דירה".

ממשרד השיכון טרם התקבלה תגובה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s