יש לנו 15 ימים לעצור את הפינוי של משפחת מנשה!

איציק מנשה חי עם אשתו לילי ועם בנם בן השלוש בדירת עמידר שבגבעת שמואל. הדירה הייתה דירתם של הוריו, ואיציק עצמו מתגורר בה למעלה מ- 22 שנים. כבן שחי עם הוריו ברציפות בדירה, זכאי איציק להיחשב כבן ממשיך (על פי חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי), ולקבל מהחברה המשכנת זכאות להמשך מגוריו בדירה הציבורית.

מיד לאחר מות אימו של איציק, החלה חברת עמידר בהליכים שמטרתם לפנות את משפחת מנשה מהדירה. עמידר הגישה תביעה לבית המשפט ובה טענה כי במהלך חצי השנה שקדמה לפטירת אמו, איציק ואשתו לא התגוררו בדירה, ולכן מתבטלת זכאותו של איציק כדייר ממשיך בדיור הציבורי. בתגובה מסבירים איציק ולילי שהדירה הציבורית הייתה דירתם היחידה, אך כיוון שניסו במשך שנים להיכנס להריון, וכיוון שרופא הציע להם להתרחק מעט מסביבתם הקבועה, באותה חצי שנה נהגו ללון מספר ימים בלבד בכל חודש בדירה של קרוב משפחה.

בבית המשפט התקשה איציק לשכנע בעמדתו, בין היתר כיוון שהוא ואשתו מתפרנסים בדוחק והתקשו להשיג ייצוג משפטי ראוי. בסופו של ההליך המשפטי השיגה חברת עמידר צו לפינוי המשפחה מהדירה. המשמעות של הצו במקרה הזה, בדומה למקרים רבים אחרים, הוא השלכת המשפחה אל הרחוב ללא כל חלופה וסיוע.

בעקבות פניות רבות לעזרה קיבל איציק דחייה של צו הפינוי עד ליום רביעי, 14/3/2012. כלומר, בעוד כשבועיים! הזמן שלנו לעצור את הפינוי הולך ואוזל.

בני המשפחה ממתינים כעת בפחד גדול לרגע הפינוי, אבל הם לא מתכוונים להתייאש. אין להם לאן ללכת ואין להם ברירה אלא להיאבק. בליווי פעילים של צוותי הדיור הציבורי המשפחה פועלת במספר ערוצים: פגישות עם חברי כנסת, בדיקות משפטיות, הפגנות בסניפי עמידר ועוד.

חשוב לזכור, לבטל צו פינוי קיים זו משימה לא פשוטה, אבל הצלחנו בה בעבר כשאיחדנו כוחות והפגנו נחישות. רק בשבוע שעבר בוטל הפינוי של משפחת בן אברהם מירושלים, בזכות העבודה האינטנסיבית של פעילי המעברה, וגם בזכות הלחץ שהפעלנו כולנו כששלחנו פקסים ואימיילים לבעלי התפקידים! השבוע אנחנו מבקשים מכם להצטרף למאבק של משפחת מנשה, כדי שלא יזרקו אותם מביתם. אלו שבועיים קריטיים ואנחנו מקווים שיהיו בהם התפתחויות רבות לטובת המשפחה.

☚ אז איך אפשר לעזור?

  1.  הפיצו את הסיפור של משפחת מנשה ואת הפוסט הזה והזמינו חברים לאירוע הפייסבוק שפתחנו.

  2. במהלך הימים הקרובים נתכונן לפעולה גדולה. עקבו אחר העדכונים שלנו בפייסבוק ובטוויטר. כשהשעה תהיה כשרה לכך, נפרסם קריאה לפעולה מתוך כוונה שכמה שיותר אנשים ישלחו אימיילים ופקסים בבת אחת. אנחנו נכין את המכתבים, אתם תצטרכו רק לשלוח.

  3. מכירים אנשים בעלי השפעה? פוליטיקאים? מובילי דעת קהל? מנהלי קבוצות בפייסבוק? עניינו גם אותם בסיפור האישי הזה, שהוא רק אחד מיני רבים.

אם יש לכם רעיונות נוספים, נשמח לשמוע.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s