הושג הסדר עם עמידר ובוטל הפינוי של משפחת בן אברהם \ המעברה

עובדיה שובר את שביתת הרעב עם בורקס

ניצחון קטן: עובדיה בן אברהם הפסיק את שביתת הרעב לאחר שהושג הסדר עם עמידר ובוטל צו הפינוי שהיה אמור לצאת לפועל בתאריך 27-2-12, זאת בעקבות לחצים שהופעלו על עמידר מצד עובדיה, פעילי המעברה ופעילים בכל הארץ.

אלמוג בהר, פעיל המעברה, מוסר: תודה רבה לכל מי שהתכוון לבוא להתנגדות ביום הפינוי של עובדיה ומרים בן אברהם. בשעה טובה יש לנו בשורות טובות לגבי כך וצו הפינוי בוטל. נשמח אם תבואו בהמשך להתנגדות לפינויים נוספים מן הדיור הציבורי בירושלים, ותיצרו יחד איתנו רשת של התנגדות לפינויים שתשנה את המדיניות.

לפני שבוע עוד היה לעובדיה ומרים צוו פינוי מעמידר על חוב של 85,000 ונדרש מהם דמי סחיטה 10,000 ש"ח לדחיית החוב לחודשיים, בנוסף דמי השכירות שלהם היו 750 ש"ח. דרשנו את ביטול הצוו מבלי שיצא חצי שקל מכיסו של עובדיה, דרשנו ירידה דרסטית בשכר הדירה החודשי מבלי לחכות לוועדה ודרשנו העברה של 2000 ש"ח מהרווחה לעמידר ללא כל תוספת ותנאי. לאחר מאבק ממושך ועיקש עמידר התקפלו מכל דרישותיהם ומחלקת הרווחה נענו לדרישותנו בתוספת תשלום נוסף. צוו הפינוי בוטל ללא כל תשלום מצד עובדיה. שכר הדירה, לאחר שהועבר הכסף מהרווחה, הוא בסך 280 ש"ח לחודש למשך 3 חודשים הבאים. לאחר מכן, כשתהיה וועדה, עמידר התחייבו שהסכום ירד לעד 200 ש"ח שכוללים בתוכם את פריסת החוב, זאת לאחר שיוגשו כל המסמכים של מרים (בטיפול). בנוסף, דובר על רישום הדירה גם על שמו של עובדיה (כרגע היא רשומה רק על מרים) .

עובדיה ושאר המעברות שמחים על הצלחת המאבק ומודים למאבקים אחרים מהם למדנו, לחיים בר יעקב מהעמותה לחיים בכבוד ולבאר שבע המשוחררת, מודים לחיזוק מגוש הפריפריה ומודים לאנשים הרבים שתמכו ועזרו, שלחו פקסים, הפגינו ועודדו. אנחנו מודים גם לעמותת ידיד על שיתוף הפעולה ועל סגירת הפינה מיוזמתם מול עמידר. עובדיה, איש הברזל, מוסר לכולם חיבוק ענק , אנחנו (שאר המעברות) מוסרים לו תודה על כל מה שלמדנו ממנו בשבוע האחרון, על מאבק על נחישות ועל אמונה. אנחנו אוהבים אותך מאוד מאוד עובדיה וגאים שאתה חלק מהמעברה מיומה הראשון.

המאבק לא מסתיים כאן, זאת רק הירייה הראשונה של מאבקנו נגד פינוי אנשים מבתיהם. כולנו יודעים שעובדיה הוא מקרה בודד ולכן נמשיך בכל הכח . עובדיה והמעברה מקווים שניצחון זה יתן השראה וכח לאחרים. תודה לכולם.

בזמן שהמדינה לא בונה דיור ציבורי, אנשים מושלכים לרחובות. קבוצת המעברה תמשיך להילחם לעצירה מוחלטת של פינוי אנשים לרחובות, לחידוש בניית דיור ציבורי, ולכך שלא יהיו בניינים ריקים ואנשים בלי קורת גג.

לאתר המעברה לחצו כאן

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s