נאבקים על הבית של משפחת שמי- פינוי גמיש

פעילות "באר שבע המשוחררת" קוראות לכולם להצטרף ולסייע ללאה שמי, אם חד הורית עם 100% נכות ושני ילדיה הקטנים במאבקם על הבית. במהלך השבועיים וחצי הקרובים (עד 1.3) יש סכנה ממשית שלאה וילדיה ייזרקו לרחוב ללא התראה. כוחות פינוי יכולים להגיע בכל רגע נתון! נוכחות מוגברת של פעילים ופעילות יכולה למנוע את הפינוי! לא ניתן לפנות את המשפחה! לכן כולנו נתגייס למשמרות של שמירה על הבית. אנא תאמו כל ביקור

לאה: 0528330161
אביב: 0506995478
רנן: 0525013092

באר שבע המשוחררת באתר
באר שבע המשוחררת בפייסבוק

המאבק על הבית של משפחת שמי

לאה שמי חיכתה שנתיים לדירת קרקע בבאר שבע. היא הביאה לעמידר את כל האישורים, אבל זה לא עזר. בסופו של דבר, באפריל 2011, תקפו אותה פרכוסים כשעלתה עם עגלה ושני ילדים לדירה בקומה רביעית בבניין ללא מעלית. לעמידר היו האישורים שהמאמץ שכרוך בעלייה במדרגות גורם להחרפה של התקפי אפילפסיה, אבל הם נשארו בטענה שאין מספיק דירות קרקע ושמשפחת שמי צריכה לחכות.

אחרי שעברה התקף התגלגלה במדרגות וניצלה בנס, אושפזה בבית החולים ומשם עברה למקלט לנשים מוכות. באותו זמן החזירה לעמידר את המפתחות של הדירה שבה גרה, וציפתה שאחרי האירוע ישתנו התנאים לטובתה. בתשובה, נאמר לה בעמידר, שתחזור למקום שממנו הגיעה. מאז הוצעו לה שתי דירות בקומה ראשונה – כולן עם מדרגות, כולן מהוות סיכון לחייה ולעתיד ילדיה. אחרי תחנונים הגיעה הצעה שלישית – דירה באזור האוניברסיטה במצב טוב, ללא צורך בשיפוצים מיוחדים, שכוללת סלון וחדר שניה. לאה שמחה, למרות הגודל הצנוע של הבית, וחזרה לעמידר לאשר את הדירה. שם נאמר לה שהיא לא תקבל את הדירה כי יש לפניה אנשים בתור. עד שיהיה שינוי תיאלץ להמשיך לנדוד בין קרובים כדי לא לישון ברחוב.

לאה לא ויתרה וחזרה לעמידר. התשובות שקיבלה היו מדהימות: שלושה עובדי עמידר הודו שמשרד השיכון ובפרט מנהל בכיר התערבו כדי שלא תקבל את הדירה. זאת חריגה מסמכות משרד השיכון וגם מהלך תמוה – איך מרשה לעצמו משרד השיכון להתערב לרעה בתיק של משפחה? הזרוע הביצועית של משרד השיכון היא עמידר, ואילו משרד השיכון אחראי להנפקת תעודות זכאות. לאה החליטה לשבור את הכלים: היא הקליטה את עובדי עמידר מודים ומזכירים את השם של הבכיר במשרד השיכון שהתערב לרעתה מעבר לסמכותו.

משפחת שמי נכנסה ביזמתה לדירה שהוצעה להם, אחרי נדודים של עשרה חודשים ללא קורת גג. במקביל לאה כתבה מכתב חריף לנציב תלונות הציבור של משרד השיכון, משה שגיב, ושלחה העתקים למשרדי עמידר ומשרד השיכון בבאר שבע, לנציב תלונות הציבור בעמידר וללשכת שר השיכון, אריאל אטיאס, מנהלת הלשכה ועוזריו הבכירים. שם היא ציינה שהיא הקליטה את עובדי עמידר מודים שמשרד השיכון התערב לרעתה. הימים הולכים ומתרבים וממשיכה הספירה לקראת 30 יום בדירה. לאחר 30 יום יחל תהליך ארוך שבו לאה תגיש עתירה מנהלית נגד עמידר ומשרד השיכון ותעבור להילחם על הבית בזירה המשפטית. עד אז – חייבים להבטיח שהם לא יפנו אותה מהבית. כבר בריונים שהפחידו אותה ניסו לפתוח את הדלת באישון לילה, ושני פקידים של עמידר (אחד מהם מוקלט) הפתיעו וביקשו להיכנס.

לאה מתבצרת בבית עם שני ילדים, בני שש ושנתיים. שניהם בעלי צרכים מיוחדים ומטופלים במכון להתפתחות הילד. לאה חולה וקצרה ידה מלטפל בהתקפי פרכוסים פעילים, בילדים שדורשים השגחה צמודה ובמציאת קורת גג לילה אחר לילה, תוך ניהול תקציב זהיר של קצבה מוגבלת. היא בעלת מאה אחוז נכות ואם חד הורית, ובנוסף לכל הקשיים, כשחשבה שסוף סוף תהיה קורת גג לילדיה – נחטפו לה המפתחות מהידיים.

מה שצפוי לקרות הוא הליך פינוי של פלישה טרייה: עתידים להגיע שוטרים שייקחו מלאה עדות שפלשה. ברגע שתיגבה עדות הספירה לאחור מתחילה ובכל רגע יכולה להגיע משטרה יחד עם קבלן הוצאה לפועל, לפרוץ לדירה ולפנות את לאה וילדיה. פעילי באר שבע המשוחררת ליוו את משפחת שמי בהכנות ובהתמודדות עם הפלישה, ומתכננים להישאר במשמרות מחוץ לבית עד סיום המועד החוקי שבו מותר למשטרה להפתיע ולפנות.

אנו פונים לכל מי שאכפת ולכל מי שיכול להצטרף אלינו למשמרות על הבית של משפחת שמי. כי לא נעמוד בצד עוד מול הזילות הבלתי נסבלת בזכות הבסיסית לקורת גג.להצטרפות למשמרות על הבית

לאה: 0528330161
רנן: 0525013092
אביב: 0506995478

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s