פינוי שנגמר בבעלות על הבית \ באר שבע המשוחררת

פינוי שנגמר בבעלות על הבית! – משפחת ברקוביץ', שכונה ב' באר שבע, 17.1.2012
מאת: רנן יזרסקי- באר שבע המשוחררת

"האיום האיראני לא מסוכן כמו הפרד ומשול שעושים לנו", אלו הדברים שאתם פתח חיים ברקוביץ' את התפילה. בשעה 12:00 הקריא חיים ברקוביץ' את "נשמת כל חי" מול כל האנשים שהתכנסו הבוקר כדי להגן על הבית שלו. במרפסת עמדו כשלושים פעילים שעדיין התקשו להאמין לקלות שבה נמנע הפינוי. כמה דקות לפני שהתכנסנו לחגוג, וידאה ג'קלין לוי שהמשפחה קיבלה את הבית שאליה פלשה לפני ארבע שנים, ישירות מאבי לוי, מנהל משרד השיכון בבאר שבע. מלחמה של שנים מול עמידר ומול משרד השיכון עומדת להסתיים, וכולנו מחכים לקבלת האסמכתא שהבית רשום על שם משפחת ברקוביץ'.

מה שקרה הבוקר קשה לתאר. החל מהשעה 8:30 התחלנו להתכנס פעילי שכונות, נפגעי דיור ציבורי, קבוצת פוארסה לטינה (כוח לטיני), סטודנטים ועשרה פעילים מרכזיים במחאה. כולנו חיזקנו את המשפחה והתפרסנו מאחורי ומצדדי הבית, והמפנים לא הגיעו. בסביבות השעה 11:00 נוצר קשר עם משרד השיכון בבאר שבע ועם לשכת השר אריאל אטיאס, שמסרו רק אתמול למשפחה שהתיק שלה עולה לדיון מחדש. בוקר אחרי, בזמן שהיה אמור להתקיים הפינוי, התקבלו החדשות שאחרי ארבע שנים אושר הבית למשפחה.

לא מובן למה משפחה בת שש נפשות, עם שלושה ילדים בעלי צרכים מיוחדים, נאלצה לעבור מסכת התעללות מעמידר וממשרד השיכון, ולפלוש לדירה מלכתחילה. לדוגמה, דירה שהוצעה להם הייתה בקומה רביעית ללא מעלית, כשההורים יאלצו להרים את הילדים במדרגות בכל יציאה מהבית. לפני שפלשו לדירה הייתה מאורת סמים, מוזנחת ונרקבת. מים נזלו מהקירות בחורף, הגג לא היה שלם והיו בורות ברצפה, ובאמצעים דלים הפכו את הדירה ראויה למגורים. מאז התבטלו כבר שלושה צווי פינוי, האחרון בזמן המחאה בקיץ. אנחנו מחכים שהמשפחה תחתום על בעלות על הבית במשרד השיכון בבאר שבע. גם היום הוכחנו שדברים יכולים להסתדר כשאנשים מתקבצים מכל הארץ כדי להגן על משפחה שמבחינת כל המוסדות הייתה יכולה להישאר ברחוב.

בבאר שבע ובכל הארץ ממשיכים להתנגד לפינויים!

צילומים: רותי רמירו

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s