המשפחה גרה בסוכה, עשרות הפגינו למענה \ NRG

עשרות הפגינו לפני זמן קצר מול משרדי עמידר בתל אביב, במחאה על פינוי 12 בני משפחת שטיינלינג מהדירה ביפו בה התגוררו ב-36 השנים האחרונות. מחר (ד') אמור להתקיים דיון מכריע בערעור שהגישה המשפחה, המתגוררת בינתיים בסוכה על המדרכה

חגי מטר | 21/6/2011

http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/252/363.html

כחמישים איש הפגינו לפני שעה קלה מול משרדי חברת עמידר ברחוב השרון בתל אביב במחאה על פינוי משפחה מביתה ביפו. אחד המפגינים ניסה לחסום את הכביש ועוכב לחקירה. המפגינים טענו כי החברה הזניחה את תפקידה כחברת דיור ציבורי, וכי היא מוכרת את נכסיה ליזמים פרטיים שעושים בדיירים כרצונם.

בני משפחת שטיינלינג בסוכה בה הם גרים | צילום: רענן כהן

במוקד ההפגנה עומדים בני משפחת שטיינלינג, עד לאחרונה דיירי רחוב ים סוף 15 ביפו. בני המשפחה, תריסר נפשות בשלושה דורות, פונו לרחוב בצו בית משפט ביום רביעי האחרון, זאת בעוד שהמאבק המשפטי לגבי שאלת זכויותיהם בנכס עדיין לא הוכרע.

בני המשפחה מספרים שמאז 1975 הם היו דיירי משנה של דייר מוגן, ניצול שואה בשם יוליק בוים. לטענת עורך הדין של בני המשפחה, נתן מולכו, עם פטירתו של בוים ב-2001, הזכות לדיירות מוגנת עברה לבני המשפחה. עם זאת, לפני כמה שנים מכרה עמידר את הנכס ליורשיו של בוים, גיל ואלון מנדלסון, שעכשיו מנסים לפנות את בני המשפחה.

מחר (ד') צפוי להתברר בבית המשפט המחוזי בעיר ערעור שהגישו בני המשפחה על החלטת בית משפט השלום, שדחתה את טענתם לשימור הזכות לדיירות מוגנת גם כשהבעלים הם האחים מנדלסון. "עמידר היו צריכים להציע לנו לקנות את הדירה, ואז כל הבעיות היו נפתרות", אומרת אם המשפחה, ציפורה שטיינלינג. "אחרי 36 שנים, אין לנו בית אחר". עשרות אנשים צפויים להפגין גם מחר מול בית המשפט המחוזי.

"לא מאבדת תקווה"

מנגד, עו"ד רותם גלעדי, המייצג את האחים מנדלסון, טוען כי באום עצמו רכש את הנכס מעמידר עוד בשנות השישים, אך לא סיים להעביר את התשלומים, ועכשיו יורשיו השלימו את הקנייה – ועל כן בני משפחת שטיינלינג הם פולשים. "טענת הדיירות המוגנת נדחתה על ידי בית משפט השלום בשלושה הליכים שונים", מציין גלעדי, ומוסיף שבני המשפחה עצמם כבר הסכימו לפינוי בהליך משפטי קודם. במשפחה טוענים שעורכת הדין שייצגה אותם אז חתמה על פינוי בניגוד לרצונם.

עד הדיון מחר, ישנים בני המשפחה בסוכה מחוץ לביתם, וזאת בשל פסיקת בית המשפט המחוזי משבוע שעבר, שקבעה שהדיירים יוצאו מהבית, ולאף אחד מהצדדים לא תהיה גישה אליו עד ההכרעה בסכסוך. "למרות כל מה שעברנו, אני מאמינה במערכת המשפט ולא מאבדת תקווה", אמרה היום שטיינליינג.

במקביל, במהלך שנוי במחלוקת הודיעה עמידר השבוע על כוונתה להגביר את קצב מכירת דירות הדיור הציבורי שבבעלותה, ולכלול במכרזים פינוי של דיירים מוגנים או פולשים.

מעמידר נמסר בתגובה: "כל הצעדים שננקטו על ידי חברת עמידר נעשו, כאמור, בהתאם להחלטות בית המשפט. משעה שבית המשפט קבע כי משפחת מנדלסון – ולא משפחת שטיינלינג – היא היורשת של הנכס, אין לחברת עמידר כל נגיעה לסכסוך האזרחי בין הצדדים. כמו כן, מעורבותו של עו"ד גלעדי בסכסוך האזרחי לא נוגעת לחברת עמידר".

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s