"אני מרגישה שכלו כל הקיצין" – אי סיוע לאם חסרת דיור בפתח תקווה

עינב יוסף זדה , ידיעות פתח תקווה 26.7.2009

תושבת פתח תקווה (45), המתגוררת בשנה האחרונה עם אחד מילדיה במשרד מחשבים בעיר, טוענת כי העירייה וחברת חל"ד אינן עושות דיין כדי לסייע למצוקתה. "בשבוע הבא אני מתכוונת לשבת עם הילדים באוהל מול בניין העירייה", איימה.

לפני שנים עברה האישה גירושים קשים בעטיים נלקח ביתה על ידי כונס נכסים לאור חובותיה. בלית ברירה היא עברה להתגורר במחסן נטוש בשכונת שעריה. "גרנו שם חצי שנה" , סיפרה. "שמנו מזרון והיה ברז מים שהשתמשנו בו. כל הציוד שהיה לי הלך. הייתי שם חצי שנה והתמוטטתי נפשית".

בצר לה, פנתה האישה לתקשורת, ולאחר שעלתה לשידור בתכנית רדיו נרתם לעזרתה עורך דין. במהרה נמצאה עבורה דירת חדר, בה התגוררה בתשלום, כשהיא מקבלת כספי סיוע לחודשיים משירותי הרווחה.

אלא שהסיוע הקצר לא הביא להתאוששות הרצויה, והיא פונתה מהמקום. אחרי יומיים ברחוב, כשהיא מלווה בבנה, קיבלה האישה הלוואה ועזרה מהרווחה ועברה להתגורר בדירה אחרת. עם זאת, גם שם לא צלח מזלה. "ברווחה הבטיחו לבעל הדירה שיעזרו לי לאורך הדרך, אבל זה לא קרה", סיפרה. "גם הוא זרק אותי. עד היום יש לי דברים שנמצאים בדירה ההיא".

שכן באותו בניין שנחשף לסיפורה הקשה, נרתם לעזור והציע לה להתגורר זמנית עם בנה במשרד מחשבים שברשותו. הזמן חלף, המגורים הזמניים הפכו לקבועים והאישה עדיין משוועת לעזרה משירותי הרווחה. "הם מתחמקים ממני, דוחים אותי, לא מקשיבים לי, לא קובעים לי פגישות ומתעלמים ממני", ציינה, "גם בחל"ד מתעלמים ממני".

בינתיים, היא חיה מדמי מזונות שהיא מקבלת מבעלה לשעבר, וכן מעבודה זמנית של שלש שעות ביום בקייטנת צהרונית. "אני חיה בתוך משרד וקשה לי לתפקד נפשית", הסבירה. "אני לא מוצאת את עצמי ומרגישה שכלו כל הקיצין. ניסיתי את כל האפשרויות. במשרד יש אמנם קורת גג, אבל הכל אבק. הגעתי פעמיים לבית חולים עם דופק מהיר. זה משפיע לי על הבריאות".

לקראת סוף השבוע אמור בנה הגדול לחזור מהפנימייה לחופשה בת חודש וחצי. "אני לא יכולה לשכן אותו במשרד למשך חודש וחצי", סיכמה. "הילדים צריכים קורת גג נורמלית. הילד הקטן הידרדר בלימודים. ברגע שהבן הגדול יחזור, אקח את הבן הקטן ואגור באוהל מול העירייה. שימצאו לי פתרון ויתנו לי אופציה, אפילו משהו זמני. חל"ד והרווחה שמים לי רגל. אם אתמוטט הילדים יתמוטטו אחרי".

מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה: "הסיוע שהאשה מבקשת הוא לדיור ולכן היא הופנתה לחל"ד. לעירייה אין פתרונות דיור אלא רק למשרד הבינוי והשיכון".

מחל"ד נמסר בתגובה: "האישה קיבלה סיוע חריג לפנים משורת הדין בשכר דירה והיא לא מימשה אותו. משרד השיכון נותן השתתפות בשכר דירה ולא תשלום שכר דירה במלואו".

מודעות פרסומת

תגובה אחת ל-“"אני מרגישה שכלו כל הקיצין" – אי סיוע לאם חסרת דיור בפתח תקווה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s